Spotkanie z Krzysztofem Gołuchem w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

MPW zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem jego bohaterem będzie Krzysztof Gołuch - dokumentalista specjalizujący się w projektach długoterminowych.

„Decydujący moment - spotkania z mistrzami polskiej fotografii” to cykl wydarzeń organizowanych przez Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas których możemy lepiej poznać twórczość najważniejszych rodzimych fotografów. Organizatorzy kładą duży nacisk na to, aby oprócz ikonicznych, powszechnie znanych prac goście prezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.

fot. Krzysztof Gołuch

Na pierwsze, po letniej przerwie, spotkanie zaproszono fotografa, artystę, członka ZPAF i doktora Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, Krzysztofa Gołucha. W swojej twórczości zajmuje się fotografią dokumentalną, realizując tematy w cyklach długoterminowych projektów.

Za ich pomocą pokazuje problemy ludzkiej egzystencji, zwłaszcza życie osób z niepełnosprawnościami, z którymi od kilkudziesięciu lat pracuje w ośrodku  „Caritas“ w Knurowie. Laureat wielu konkursów fotograficznych (m.in. Grand Press Photo) i zdobywcą nagrody „Breaking Stereotypes”. Za swoją działalność został uhonorowany medalem “Pro Ecclesia et Pontifice”, przyznanym przez papieża Franciszka.

fot. Krzysztof Gołuch

Kiedy i gdzie?

Spotkanie z Krzysztofem Gołuchem odbędzie się w czwartek, 26 października 2023 roku, o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego (Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego), przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie.

Wstęp wolny po rejestracji (spotkanie@1944.pl)

Więcej informacji na stronie 1944.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Najnowszy sprzęt, wykłady i warsztaty - EXPOzycja 2024 startuje 4 kwietnia
Foto-Plus zaprasza na kolejną edycję EXPOzycji, największego wydarzenia branży foto-wideo w południowej Polsce, którego celem jest prezentacja najnowszego sprzętu do fotografii i filmowania oraz...
18
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)