Spotkanie z Krzysztofem Gołuchem w Muzeum Powstania Warszawskiego

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

MPW zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem jego bohaterem będzie Krzysztof Gołuch - dokumentalista specjalizujący się w projektach długoterminowych.

„Decydujący moment - spotkania z mistrzami polskiej fotografii” to cykl wydarzeń organizowanych przez Państwa do Muzeum Powstania Warszawskiego, podczas których możemy lepiej poznać twórczość najważniejszych rodzimych fotografów. Organizatorzy kładą duży nacisk na to, aby oprócz ikonicznych, powszechnie znanych prac goście prezentowali również te, które prywatnie uważają za najistotniejsze w swoim dorobku.

fot. Krzysztof Gołuch

Na pierwsze, po letniej przerwie, spotkanie zaproszono fotografa, artystę, członka ZPAF i doktora Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, Krzysztofa Gołucha. W swojej twórczości zajmuje się fotografią dokumentalną, realizując tematy w cyklach długoterminowych projektów.

Za ich pomocą pokazuje problemy ludzkiej egzystencji, zwłaszcza życie osób z niepełnosprawnościami, z którymi od kilkudziesięciu lat pracuje w ośrodku  „Caritas“ w Knurowie. Laureat wielu konkursów fotograficznych (m.in. Grand Press Photo) i zdobywcą nagrody „Breaking Stereotypes”. Za swoją działalność został uhonorowany medalem “Pro Ecclesia et Pontifice”, przyznanym przez papieża Franciszka.

fot. Krzysztof Gołuch

Kiedy i gdzie?

Spotkanie z Krzysztofem Gołuchem odbędzie się w czwartek, 26 października 2023 roku, o godz. 18.00 w Muzeum Powstania Warszawskiego (Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego), przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie.

Wstęp wolny po rejestracji (spotkanie@1944.pl)

Więcej informacji na stronie 1944.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)