Weź udział w III Narodowej Wyprawie Fotograficznej pod K2

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Lipiec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Marka Irix wraz z kolektywem fotograficznym Light Guides, serdecznie zapraszają na III Narodową Wyprawę Fotograficzną pod drugi najwyższy szczyt na świecie - K2. Ekspedycja do Pakistanu planowana jest na 15 lipca.

Podczas wyprawy, która będzie trwała ponad 3 tygodnie, przemierzymy drogę z Askole do Hushe, po drodze napotykając liczne cuda natury, w tym miejsce połączenia dwóch lodowców - Baltoro, który jest najdłuższym masywem lodu poza regionem polarnym, oraz Godwin-Austen. Zaplanowana przez organizatorów trasa podąża w ślad za tą, która została pokonana przez Polską Narodową Wyprawę Zimową na K2. Przemierzając ją podczas kilku wspólnie spędzonych tygodni, napotkamy najpiękniejsze zakątki Karakorum oraz jego najbardziej imponujące szczyty - Trango Towers, Cathedral Group, Gasherbrum IV, Mitre Peak, Muztagh Tower, Broad Peak czy K2 - każdy z nich jest miejscem, które na stałe zapisały się w historii światowego himalaizmu.

Warsztaty fotograficzne, które odbędą się podczas wyprawy poprowadzi Piotr Lisowski - laureat Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic oraz konkursu „Krajobraz Górski” im. Jana Sunderlanda. Fotograf podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami oraz  autorskimi patentami, dzięki którym na każdym zdjęciu uzyskuje zjawiskowe efekty.

Podczas warsztatów u stóp Karakorum skupimy się także na technicznych aspektach - poznacie podstawowe techniki fotografowania w plenerze, nauczycie się budowy kadru oraz wykorzystania zastanych warunków oświetleniowych w taki sposób, aby Wasze fotografie zachwycały nie tylko Was. Zapewnimy Wam także możliwość poznania bardziej zaawansowanych technik, takich jak focus stacking, łączenie ekspozycji czy perspective blending.

Trzy tygodnie spędzone w pakistańskich górach będą doskonałą okazją do zastanowienia się, czym jest fotografia dla każdego z nas, a także podjęcia próby znalezienia swojej własnej ścieżki. Podczas wyprawy porozmawiamy przede wszystkim o naszych inspiracjach i wizji prezentacji świata za pomocą obrazu. To również wyjątkowa okazja dla miłośników astrofotografii. Niebo w rejonach K2 jest niemal całkowicie pozbawione zanieczyszczenia świetlnego - w skali Bortle’a zostało ono zakwalifikowane w klasie 1, gwarantującej maksymalną widoczność gwiazd, planet, galaktyk oraz innych ciał niebieskich. W połączeniu z wiedzą przekazywaną podczas warsztatów, każdy uczestnik będzie miał możliwość uwiecznienia własnego skrawka kosmosu w najlepszych możliwych warunkach.

Podczas wyprawy marka Irix zadba o odpowiednio dobrany sprzęt pod astrofotografię i fotografię krajobrazową oraz wyposaży każdego uczestnika w komfortowy softshell.

Szczegóły dotyczące wyprawy znaleźć można na stronie organizatorów: https://light-guides.pl/warsztaty/k2/.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„INKLUZJE” - wystawa studentek PWSFTViT w Gdańsku
„INKLUZJE” - wystawa studentek PWSFTViT w Gdańsku
Jak przyjmujemy zmiany? Na te pytania starają się odpowiedzieć studentki Łódzkiej Szkoły Filmowej na wystawie w gdańskiej Galerii Mariackiej, którą można oglądać do 30...
4
Nadchodzi 8. Vintage Photo Festiwal - święto fotografii analogowej w Bydgoszczy
Nadchodzi 8. Vintage Photo Festiwal - święto fotografii analogowej w Bydgoszczy
Tegoroczny Vintage Photo Festival startuje już 23 września w Bydgoszczy. W programie m.in. niepublikowane zdjęcia Wandy Rutkiewicz, spojrzenie na archiwum Małgorzaty...
11
Startuje 5. edycja Konkursu im. Krzysztofa Millera. Pokaż swoje najlepsze reportaże
Startuje 5. edycja Konkursu im. Krzysztofa Millera. Pokaż swoje najlepsze reportaże
Nagroda „Gazety Wyborczej" już po raz piąty doceni odwagę patrzenia i zdjęcia o wyjątkowych wartościach dziennikarskich. Od 8 września do 27 października br....
7