Weź udział w III Narodowej Wyprawie Fotograficznej pod K2

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Lipiec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Marka Irix wraz z kolektywem fotograficznym Light Guides, serdecznie zapraszają na III Narodową Wyprawę Fotograficzną pod drugi najwyższy szczyt na świecie - K2. Ekspedycja do Pakistanu planowana jest na 15 lipca.

Podczas wyprawy, która będzie trwała ponad 3 tygodnie, przemierzymy drogę z Askole do Hushe, po drodze napotykając liczne cuda natury, w tym miejsce połączenia dwóch lodowców - Baltoro, który jest najdłuższym masywem lodu poza regionem polarnym, oraz Godwin-Austen. Zaplanowana przez organizatorów trasa podąża w ślad za tą, która została pokonana przez Polską Narodową Wyprawę Zimową na K2. Przemierzając ją podczas kilku wspólnie spędzonych tygodni, napotkamy najpiękniejsze zakątki Karakorum oraz jego najbardziej imponujące szczyty - Trango Towers, Cathedral Group, Gasherbrum IV, Mitre Peak, Muztagh Tower, Broad Peak czy K2 - każdy z nich jest miejscem, które na stałe zapisały się w historii światowego himalaizmu.

Warsztaty fotograficzne, które odbędą się podczas wyprawy poprowadzi Piotr Lisowski - laureat Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic oraz konkursu „Krajobraz Górski” im. Jana Sunderlanda. Fotograf podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami oraz  autorskimi patentami, dzięki którym na każdym zdjęciu uzyskuje zjawiskowe efekty.

Podczas warsztatów u stóp Karakorum skupimy się także na technicznych aspektach - poznacie podstawowe techniki fotografowania w plenerze, nauczycie się budowy kadru oraz wykorzystania zastanych warunków oświetleniowych w taki sposób, aby Wasze fotografie zachwycały nie tylko Was. Zapewnimy Wam także możliwość poznania bardziej zaawansowanych technik, takich jak focus stacking, łączenie ekspozycji czy perspective blending.

Trzy tygodnie spędzone w pakistańskich górach będą doskonałą okazją do zastanowienia się, czym jest fotografia dla każdego z nas, a także podjęcia próby znalezienia swojej własnej ścieżki. Podczas wyprawy porozmawiamy przede wszystkim o naszych inspiracjach i wizji prezentacji świata za pomocą obrazu. To również wyjątkowa okazja dla miłośników astrofotografii. Niebo w rejonach K2 jest niemal całkowicie pozbawione zanieczyszczenia świetlnego - w skali Bortle’a zostało ono zakwalifikowane w klasie 1, gwarantującej maksymalną widoczność gwiazd, planet, galaktyk oraz innych ciał niebieskich. W połączeniu z wiedzą przekazywaną podczas warsztatów, każdy uczestnik będzie miał możliwość uwiecznienia własnego skrawka kosmosu w najlepszych możliwych warunkach.

Podczas wyprawy marka Irix zadba o odpowiednio dobrany sprzęt pod astrofotografię i fotografię krajobrazową oraz wyposaży każdego uczestnika w komfortowy softshell.

Szczegóły dotyczące wyprawy znaleźć można na stronie organizatorów: https://light-guides.pl/warsztaty/k2/.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
10
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
4