Weź udział w III Narodowej Wyprawie Fotograficznej pod K2

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Lipiec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Marka Irix wraz z kolektywem fotograficznym Light Guides, serdecznie zapraszają na III Narodową Wyprawę Fotograficzną pod drugi najwyższy szczyt na świecie - K2. Ekspedycja do Pakistanu planowana jest na 15 lipca.

Podczas wyprawy, która będzie trwała ponad 3 tygodnie, przemierzymy drogę z Askole do Hushe, po drodze napotykając liczne cuda natury, w tym miejsce połączenia dwóch lodowców - Baltoro, który jest najdłuższym masywem lodu poza regionem polarnym, oraz Godwin-Austen. Zaplanowana przez organizatorów trasa podąża w ślad za tą, która została pokonana przez Polską Narodową Wyprawę Zimową na K2. Przemierzając ją podczas kilku wspólnie spędzonych tygodni, napotkamy najpiękniejsze zakątki Karakorum oraz jego najbardziej imponujące szczyty - Trango Towers, Cathedral Group, Gasherbrum IV, Mitre Peak, Muztagh Tower, Broad Peak czy K2 - każdy z nich jest miejscem, które na stałe zapisały się w historii światowego himalaizmu.

Warsztaty fotograficzne, które odbędą się podczas wyprawy poprowadzi Piotr Lisowski - laureat Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic oraz konkursu „Krajobraz Górski” im. Jana Sunderlanda. Fotograf podzieli się z Wami swoimi doświadczeniami oraz  autorskimi patentami, dzięki którym na każdym zdjęciu uzyskuje zjawiskowe efekty.

Podczas warsztatów u stóp Karakorum skupimy się także na technicznych aspektach - poznacie podstawowe techniki fotografowania w plenerze, nauczycie się budowy kadru oraz wykorzystania zastanych warunków oświetleniowych w taki sposób, aby Wasze fotografie zachwycały nie tylko Was. Zapewnimy Wam także możliwość poznania bardziej zaawansowanych technik, takich jak focus stacking, łączenie ekspozycji czy perspective blending.

Trzy tygodnie spędzone w pakistańskich górach będą doskonałą okazją do zastanowienia się, czym jest fotografia dla każdego z nas, a także podjęcia próby znalezienia swojej własnej ścieżki. Podczas wyprawy porozmawiamy przede wszystkim o naszych inspiracjach i wizji prezentacji świata za pomocą obrazu. To również wyjątkowa okazja dla miłośników astrofotografii. Niebo w rejonach K2 jest niemal całkowicie pozbawione zanieczyszczenia świetlnego - w skali Bortle’a zostało ono zakwalifikowane w klasie 1, gwarantującej maksymalną widoczność gwiazd, planet, galaktyk oraz innych ciał niebieskich. W połączeniu z wiedzą przekazywaną podczas warsztatów, każdy uczestnik będzie miał możliwość uwiecznienia własnego skrawka kosmosu w najlepszych możliwych warunkach.

Podczas wyprawy marka Irix zadba o odpowiednio dobrany sprzęt pod astrofotografię i fotografię krajobrazową oraz wyposaży każdego uczestnika w komfortowy softshell.

Szczegóły dotyczące wyprawy znaleźć można na stronie organizatorów: https://light-guides.pl/warsztaty/k2/.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przetestuj Fujifilm X-H2 z obiektywami i wygraj drukarkę Instax Link Wide
Przetestuj Fujifilm X-H2 z obiektywami i wygraj drukarkę Instax Link Wide
Flagowy korpus Fujifilm to pierwszy aparat APS-C wyposażony w matrycę o wysokiej rozdzielczości. Chcesz sprawdzić go w praktyce? Weź udział w konkursie na jego...
16
Gdy zdajesz sobie sprawę, że żyłeś w sekcie - „Szczęśliwa wina” Jagody Valkov w Społecznym Centrum Fotografii
Gdy zdajesz sobie sprawę, że żyłeś w sekcie - „Szczęśliwa wina” Jagody Valkov w Społecznym Centrum...
Społeczne Centrum Fotografii zaprasza na wystawę indywidualną Jagody Valkov. Ekspozycja „Szczęśliwa wina” bierze na warsztat wspomnienia
1
Weź udział w CEWE PHOTO AWARD 2023 - do wygrania 1000 nagród o wartości 250 000 euro
Weź udział w CEWE PHOTO AWARD 2023 - do wygrania 1000 nagród o wartości 250 000 euro
Trwa nabór zgłoszeń do konkursu fotograficznego CEWE Photo Award 2023. Do wygrania podróż, sprzęt fotograficzny i vouchery na produkty CEWE. A za każde zgłoszenie...
6