Poznaj Fotoformę, czyli nowy salon i sklep fotograficzny Wrocław

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Wrzesień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Fotoforma, wiodący autoryzowany sprzedawca największych marek FOTO-VIDEO w Polsce, otwiera  Ten popularny sklep fotograficzny, Wrocław uznał za najlepsze miejsce, aby otworzyć swój drugi stacjonarny sklep!  Już w najbliższą sobotę 11 września o godzinie 10:00 ruszy salon Fotoforma we Wrocławiu przy ul. Odrzańskiej 24/29.

Nowy salon Fotoforma startuje już 11 września. Lokalni fotografowie doskonale znają adres ul. Odrzańskiej 24/29. Od lat działał tu zaprzyjaźniony z Fotoformą, sklep fotograficzny Foto-Master, który miał duży wkład w rozwój i popularyzację fotografii w Polsce, a w szczególności na Dolnym Śląsku. Teraz salon na Odrzańskiej nabierze zupełnie nowego życia.

- Chcemy, aby nasz salon był miejscem tętniącym życiem, w którym każdy twórca jest mile widziany. Mamy w planach organizację wielu warsztatów, spotkań autorskich, czy pokazów, które pozwolą nam się rozwijać, budować świadomość tworzenia, testować najnowsze sprzęty. Dysponujemy nie tylko sporą przestrzenią w salonie. Pierwsze skrzypce gra tu nowa, pełna pasji i zaangażowania załoga sklepu. Razem chcemy stworzyć najlepszy salon tego typu na Dolnym Śląsku i wspierać popularyzację pasji do fotografowania i filmowania - mówi Krzysztof Markunas, kierownik salonu Fotoforma we Wrocławiu.

Odrzańska 24/29 - nowy salon i sklep fotograficzny Wrocław

Mieszkańcy Dolnego Śląska od dawna stanowili znaczącą część klientów sklepu fotoforma.pl. Natomiast dzięki nowemu salonowi Fotoforma we Wrocławiu, wrocławianie zyskają większy dostęp na miejscu do sprzętu od największych, renomowanych marek foto i wideo na świecie, jak Sony, Canon, Nikon, Fujifilm, Panasonic, Olympus, Leica, Hasselblad, Sigma, Profoto, Tamron, Blackmagic, Atomos i wiele, wiele innych. Sklep stacjonarny to nie tylko usytuowany w samym centrum miasta punkt do odbioru zamówień. To przede wszystkim miejsce, gdzie każdy może przyjść, zobaczyć sprzęt przed zakupem oraz skonsultować się z wykwalifikowaną załogą, chętną do pomocy.

Od sklepu w Warszawie, po duży e-commerce, czyli „po prostu obraz i dźwięk"

Fotoforma powstała w 2002 roku jako nieduży sklep fotograficzny zrodzony z młodzieńczej pasji jej założyciela. Od 2007 roku, Fotoforma stopniowo uzyskiwała większość liczących się na rynku autoryzacji wiodących marek fotograficznych. Dziś, dekadę później, Fotoforma to specjalistyczny dostawca rozwiązań fotograficznych oraz wideo z wartością dodaną. Oznacza to, że nie jest to jedynie dostawca pudełek. To sklep fotograficzny, który zaraża pasją do tworzenia, doradza, wspiera przy decyzjach zakupowych. Oferuje wsparcie po sprzedażowe, bezpieczeństwo zakupów, daje gwarancję rzetelności, legalności pochodzenia sprzętu, oraz wysokiej dostępności i szybkiej dostawy.

Salon Fotoforma przy ul. Andersa 21 w Warszawie

Ostatnia inwestycja w nowy, większy, profesjonalny magazyn centralny, pozwoliła zwiększyć stany magazynowe towarów, co przekłada się na większą dostępność „od ręki" wielu sprzętów. To wszystko w czasach pandemii i kryzysu związanego z ograniczoną dostępnością wielu produktów.

Dzisiaj Fotoforma to już nie tylko stacjonarny punkt przy ul. Andersa 21 w Warszawie. Fotoforma to dziś jeden z największych i najszybciej rosnących sklepów internetowych z branży foto i wideo w Polsce, który dociera do ponad 150 tysięcy pasjonatów i realizuje tysiące zamówień miesięcznie. Teraz jest to również sklep fotograficzny we Wrocławiu

W ostatnich latach, a nawet miesiącach, Fotoforma mocno poszerzyła ofertę. Latem tego roku, sklep został autoryzowanym dystrybutorem marki Panasonic i Epson, dzięki czemu ma w swoim portfolio autoryzacje na sprzedaż wszystkich najważniejszych marek z działki foto i wideo.

- Sklep dynamicznie się zmienia. Podążamy za galopującymi trendami rynku e-commerce, ale również za zmieniającymi się potrzebami naszych klientów. Wnikliwy obserwator mógł dostrzec, że niedawno drobnemu odświeżeniu uległo logo Fotoformy, w którym pojawił się dopisek „po prostu obraz i dźwięk", zamiast „po prostu fotografuj". To mała zmiana, która jednak trafnie ilustruje, w jakim kierunku zmierza firma. Dzisiaj Fotoforma to sklep z fotografią w DNA, ale wideo, czyli obraz i dźwięk, to naturalny kierunek rozwoju, w którym podążamy. Podobnie, jak aparat fotograficzny nie służy dzisiaj wyłącznie do robienia zdjęć, tylko jest wybierany jako narzędzie do nagrywania filmów. Jesteśmy nowoczesnym dostawcą sprzętu na współczesnych twórców treści, jak i tradycyjnych fotografów i pasjonatów - powiedział Michał Tobiasz, CEO i współwłaściciel sklepu Fotoforma.

Michał Tobiasz to doświadczony e-commerce i marketing manager, który jest związany z Fotoformą od kilku lat. W lipcu objął stanowisko CEO oraz współwłaściciela. Stery nad firmą przejął od Bogusława Drwięgi, założyciela Fotoformy, który zostaje w organizacji.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
Leica Store & Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii wybitnego polskiego fotoreportera Wojtka Grzędzińskiego. Fotografiom towarzyszą teksty Pawła Reszki, znanego dziennikarza,...
2
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Na zdjęciach pokazuje ludzi oraz krajobrazy zachodniej części USA w sposób daleki od tego co można zobaczyć w mediach. Z wystawą County Road Bryan Schutmaat zawita do Bochni.
2
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
Galeria Śledzińskich zaprasza na wystawę jednej z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistek. Projekt „Bebok” powstał w ramach zeszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej i opowiada o...
4
Powiązane artykuły