XPRINT 2021 - spotkania fotograficzne w Poznaniu ruszają w nowej formule

0

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Grzegorz Dembiński będzie gościem pierwszego wydarzenia z cyklu XPRINT 2021. Autor książki „List do chłopca z latarką” rozpocznie serię fotograficznych spotkań w Poznaniu.

PIX.HOUSE zaprasza do Poznania na XPRINT. Będą to cykliczne spotkania przy kawie w Ogrodzie Szeląg. W planach ciekawe rozmowy, dyskusje, premiery książkowe i masa fotograficznych inspiracji. Organizator informuje także o pracach nad wystawą plenerową na Wolnym Dziedzińcu, wystawą w galerii Pix.house, przeglądzie portfolio i warsztatach zinów.

Spotkania są zaplanowane do listopada, pierwsze już 10 czerwca. Gościem będzie Grzegorz Dembiński, który zaprezentuje swoją książkę “List do chłopca z latarką”.

Grzegorz Dembiński rozpocznie cykl XPRINT 2021

„List do chłopca z latarką” to osobista opowieść fotograficzna w której główną rolę kreuje syn fotografa niepełnosprawny, 12-letni syn Jan. Grzegorz Dembiński przez kilkanaście miesięcy przyglądał mu się z aparatem. Zdjęcia powstały podczas wakacji, wspólnych wycieczek, w domu, w drodze do szkoły. Dokumentalne fotografie złożyły się w fikcyjną, poetycką nowelę, w której światło odbywa walkę z cieniem, ukryte spiera się z widzialnym, niewypowiedziane staje naprzeciw wyrażonego. Książka została nagrodzona tytułem Photobook of the year Grand Press Photo. Publikacja jest również w finale Fotograficznej Publikacji Roku.

Grzegorz Dembiński jest fotografem i dziennikarzem z Poznania. Od 2004 roku publikował w wielu polskich tytułach prasowych. Współtwórca i redaktor wydawanego w latach 2006-2010 elektronicznego magazynu fotografii dokumentalnej "5klatek". W latach 2007-2009 wykładowca fotodokumentu w Akademii Fotografii. Od 2007 roku fotoreporter, fotoedytor i szef działu foto Głosu Wielkopolskiego. W 2016 roku wydał album fotograficzny "Make Love Not War" poświęcony uczestnikom Przystanku Woodstock. W 2018r. "Make Love Not War" została włączona do kolekcji photobooków Martina Parra w londyńskim Tate Modern.

Kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Dembińskim?

XPRINT 2021 startuje 10 czerwca o 18:00 w Ogrodzie Szeląg przy ul.Ugory w Poznaniu. Spotkanie z Grzegorzem Dembińskim poprowadzą Marcin Kostaszuk i Adrian Wykrota.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1
Przetestuj i wygraj obiektyw Samyang AF do Sony E - ruszamy z nowym konkursem
Przetestuj i wygraj obiektyw Samyang AF do Sony E - ruszamy z nowym konkursem
Wraz z Focus Nordic i marką Samyang startujemy z kolejnym konkursem, w którym możecie wygrać ciekawy sprzęt fotograficzny. Tym razem zadanie polega na zrecenzowaniu 2...
0
0
W czwartek zaćmienie Słońca. Gdzie, kiedy i jak je obserwować?
W czwartek zaćmienie Słońca. Gdzie, kiedy i jak je obserwować?
Po 6 latach znowu zobaczymy zaćmienie Słońca z Polski. W czwartek, 10 czerwca dojdzie do zjawiska zaćmienia obrączkowego, ale z terytorium naszego kraju będziemy mogli obserwować tylko płytkie...
0
0