XPRINT 2021 - spotkania fotograficzne w Poznaniu ruszają w nowej formule

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Grzegorz Dembiński będzie gościem pierwszego wydarzenia z cyklu XPRINT 2021. Autor książki „List do chłopca z latarką” rozpocznie serię fotograficznych spotkań w Poznaniu.

PIX.HOUSE zaprasza do Poznania na XPRINT. Będą to cykliczne spotkania przy kawie w Ogrodzie Szeląg. W planach ciekawe rozmowy, dyskusje, premiery książkowe i masa fotograficznych inspiracji. Organizator informuje także o pracach nad wystawą plenerową na Wolnym Dziedzińcu, wystawą w galerii Pix.house, przeglądzie portfolio i warsztatach zinów.

Spotkania są zaplanowane do listopada, pierwsze już 10 czerwca. Gościem będzie Grzegorz Dembiński, który zaprezentuje swoją książkę “List do chłopca z latarką”.

Grzegorz Dembiński rozpocznie cykl XPRINT 2021

„List do chłopca z latarką” to osobista opowieść fotograficzna w której główną rolę kreuje syn fotografa niepełnosprawny, 12-letni syn Jan. Grzegorz Dembiński przez kilkanaście miesięcy przyglądał mu się z aparatem. Zdjęcia powstały podczas wakacji, wspólnych wycieczek, w domu, w drodze do szkoły. Dokumentalne fotografie złożyły się w fikcyjną, poetycką nowelę, w której światło odbywa walkę z cieniem, ukryte spiera się z widzialnym, niewypowiedziane staje naprzeciw wyrażonego. Książka została nagrodzona tytułem Photobook of the year Grand Press Photo. Publikacja jest również w finale Fotograficznej Publikacji Roku.

Grzegorz Dembiński jest fotografem i dziennikarzem z Poznania. Od 2004 roku publikował w wielu polskich tytułach prasowych. Współtwórca i redaktor wydawanego w latach 2006-2010 elektronicznego magazynu fotografii dokumentalnej "5klatek". W latach 2007-2009 wykładowca fotodokumentu w Akademii Fotografii. Od 2007 roku fotoreporter, fotoedytor i szef działu foto Głosu Wielkopolskiego. W 2016 roku wydał album fotograficzny "Make Love Not War" poświęcony uczestnikom Przystanku Woodstock. W 2018r. "Make Love Not War" została włączona do kolekcji photobooków Martina Parra w londyńskim Tate Modern.

Kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Dembińskim?

XPRINT 2021 startuje 10 czerwca o 18:00 w Ogrodzie Szeląg przy ul.Ugory w Poznaniu. Spotkanie z Grzegorzem Dembińskim poprowadzą Marcin Kostaszuk i Adrian Wykrota.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Rusza Leica Street Photo 2021 - do wygrania Leica Q2
Rusza Leica Street Photo 2021 - do wygrania Leica Q2
Startuje kolejna edycja konkursu fotografii ulicznej Leica Street Photo.Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografek i fotografów...
6
Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów
Rolke, Niedenthal, Sikora, Świetlik, Grzybowska - Warszawa oczami wybitnych fotografów
Wystawa „Moje Miasto” to wyjątkowa okazja na zobaczenie stolicy przez obiektyw 5 znanych, reprezentujących różne nurty polskich fotografów. Część prac przygotowana...
3
Zagadki astrofizyki i kosmologii przełożone na język fotografii. „Bardziej prawdopodobne, że nie jesteśmy wyjątkowi” w Starej Galerii ZPAF
Zagadki astrofizyki i kosmologii przełożone na język fotografii. „Bardziej prawdopodobne, że nie...
Fotograf, artysta Krzysztof Ślachciak wydaje książkę, będącą efektem 10 lat pracy twórczej i zainteresowania kosmosem. Towarzyszącą jej wystawę do 8 stycznia możecie...
8