Wieczorek, Rudnik, Krivich i inni - „Ostatnie takie lato” do zobaczenia tylko w ten weekend!

Autor: Maciej Zieliński

2 Październik 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

To nasze prywatne sprawy, które wyciągamy na widok publiczny. „Ostatnie takie lato” jest o tym, co zapamiętamy z wybuchu pandemii - tłumaczą pomysłodawcy wydarzenia.

Wystawa „Ostatnie takie lato”, to projekt spontaniczny. Pomysłodawcami projektu są Bartek Wieczorek, Wiktor Malinowski i Maksym Rudnik, którzy do współpracy zaprosili fotografki i fotografów ze swojego najbliższego otocznia. Na wystawie oprócz zdjęć trójki pomysłodawców prace zaprezentują: Jan Jurczak, Paweł Kocan, Yulia Krivich, Milena Liebe, Dawid Misiorny, Kajetan Plis, Krzysztof Powierża, Sara Szymańska i Nadia Szymańska.

Prywatne sprawy wyciągnięte na widok publiczny

Zobaczymy zdjęcia, które powstały w okresie od marca 2020 (czyli od wprowadzenia lockdownu w Polsce) do teraz. Dla wszystkich okres ten był związany z niepokojem o zdrowie, życie, przyszłość. Dla branży fotograficznej i kreatywnej te podstawowe lęki mieszały się z niepewnością zleceń, brakiem pracy. Odwołane projekty, wystawy, festiwale spowodowały u wielu osób z branży przymusową zmianę priorytetów. Wielu fotografów spontanicznie zaczęło robić nowe projekty, które z wiadomych względów zaczęły oscylować wokół ich własnego podwórka i prywatnych spraw. Przedłużonym wakacjom towarzyszyły skrajne emocje: od spokoju spowodowanego zwolnieniem tępa do strachu o jutro.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

„Ta wystawa to nasze prywatne sprawy, które wyciągamy na widok publiczny” mówią pomysłodawcy wydarzenia „Wielu z nas zwykle nie porusza kwestii prywatnych w swoich projektach fotograficznych. Ten wyjątkowy czas kazał nam zupełnie inaczej spojrzeć na życie, a co za tym idzie - na fotografowanie. Wystawa „Ostatnie takie lato” jest o tym, co zapamiętamy z wybuchu pandemii. Mamy świadomość, że data wystawy nie oznacza końca zmagań z Covid-19. Jedno jest pewne: to było wyjątkowe lato i nikt nie wie, jak będzie wyglądało następne.

Kiedy i gdzie

Miejscem wystawy jest Dom Publiczny przy ul. Alojzego Felińskiego 6 w Warszawie. Godziny otwarcia wystawy: 03.10.2020 od 15:00 do 23:00, 04.10.2020 od 12:00 do 21:00.

Skopiuj link

Autor: Maciej Zieliński

Redaktor naczelny serwisu fotopolis.pl i miesięcznika Digital Camera Polska – wielki fan fotografii natychmiastowej, dokumentalnej i podróżniczego street-photo. Lubi małe dyskretne aparaty, kolekcjonuje albumy i książki fotograficzne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Wystartował zimowy Cashback Sony (2021/2022) - do 7 listopada połączysz go z dodatkowymi promocjami
Sony startuje z kolejnymi świetnymi promocjami. W najnowszym zimowym cashbacku do 15 stycznia kupisz ponad 40 aparatów i obiektywów z dużymi upustami. 
17
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Rusza 13. edycja konkursu VIVA! Photo Awards
Wystartował nabór zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu organizowanego przez magazyn ViVA! Najlepsze zdjęcia w pięciu kategoriach wybiorą m.in. Ryszard Horowitz, Gosia Baczyńska, Marlena Bielińska...
13
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Geologia w obiektywie - weź udział w konkursie fotograficznym
Pasjonujesz się lub zajmujesz zawodowo geologią, a przy tym fotografujesz lub filmujesz? Nie przegap Konkursu Ministra Klimatu i Środowiska „Geologia w obiektywie 2021”. Na zwycięzców czekają...
19