Prorocze sygnały zagłady - „Everything’s Fine” Baltazara Fajto w Galerii Centrala

0

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Zawieszony w niedalekiej przyszłości kataklizm jest jedną z nieodłącznych części ludzkiego imaginarium. Temat ten bierze na warsztat Bartosz Fajto, którego zdjęcia do 11 września możecie oglądać w poznańskiej Centrali.

"W 2020 roku Zegar Zagłady został ustawiony najbliżej północy od kiedy został stworzony – jesteśmy tak blisko ostatecznej godziny, że przestano podawać jego ustawienie w minutach, a zaczęto w sekundach. Zawieszony w niedalekiej przyszłości kataklizm jest jedną z nieodłącznych części ludzkiego imaginarium - pisze autor w tekście do projektu Everything’s Fine.

fot. Baltazar Fajto, z projektu "Everything's Fine"

fot. Baltazar Fajto, z projektu "Everything's Fine"

„Zwiastowanie reprezentuje zbiór utajonych sygnałów, które często żywią się powszednimi zjawiskami, przekształcając ich znaczenia. Interesuje mnie, jak przez to codzienność poddaje się mutacji. Zanim katastrofa zmyje znany porządek, tworzę kolekcję proroczych sygnałów, punktów w teraźniejszości, z których słychać pomruk naszej przyszłości." 

Baltazar Fajto

Rocznik 1989, absolwent Wydziału Grafiki krakowskiego ASP w Pracowni Fotografii pod kierunkiem dr hab. Agaty Pankiewicz, zeszłoroczny laureat Nagrody Dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w 2019 r., finalista 15. edycji Artystycznej Podróży Hestii. Fotografia jest dla niego narzędziem do komunikowania i tworzenia nowych relacji z rzeczywistością. Interesuje go czytanie przestrzeni i obserwacja wymiany między tym co wewnętrzne, a tym co zewnętrzne. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 13 sierpnia 2020 roku, o godz. 19.00. Wejście na wernisaż możliwe wyłącznie z zaproszeniem i po zarezerwowaniu miejsca na stronie wydarzenia.  Część wydarzenia będzie jednak odbywać się też na zewnątrz Galerii (wstęp bez ograniczeń).

Zdjęcia będzie można oglądać do 11 września. Tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się też spotkanie autorskie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie centrala.art oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1