Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Prorocze sygnały zagłady - „Everything’s Fine” Baltazara Fajto w Galerii Centrala

0

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Sierpień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Zawieszony w niedalekiej przyszłości kataklizm jest jedną z nieodłącznych części ludzkiego imaginarium. Temat ten bierze na warsztat Bartosz Fajto, którego zdjęcia do 11 września możecie oglądać w poznańskiej Centrali.

"W 2020 roku Zegar Zagłady został ustawiony najbliżej północy od kiedy został stworzony – jesteśmy tak blisko ostatecznej godziny, że przestano podawać jego ustawienie w minutach, a zaczęto w sekundach. Zawieszony w niedalekiej przyszłości kataklizm jest jedną z nieodłącznych części ludzkiego imaginarium - pisze autor w tekście do projektu Everything’s Fine.

fot. Baltazar Fajto, z projektu "Everything's Fine"

fot. Baltazar Fajto, z projektu "Everything's Fine"

„Zwiastowanie reprezentuje zbiór utajonych sygnałów, które często żywią się powszednimi zjawiskami, przekształcając ich znaczenia. Interesuje mnie, jak przez to codzienność poddaje się mutacji. Zanim katastrofa zmyje znany porządek, tworzę kolekcję proroczych sygnałów, punktów w teraźniejszości, z których słychać pomruk naszej przyszłości." 

Baltazar Fajto

Rocznik 1989, absolwent Wydziału Grafiki krakowskiego ASP w Pracowni Fotografii pod kierunkiem dr hab. Agaty Pankiewicz, zeszłoroczny laureat Nagrody Dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu w 2019 r., finalista 15. edycji Artystycznej Podróży Hestii. Fotografia jest dla niego narzędziem do komunikowania i tworzenia nowych relacji z rzeczywistością. Interesuje go czytanie przestrzeni i obserwacja wymiany między tym co wewnętrzne, a tym co zewnętrzne. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 13 sierpnia 2020 roku, o godz. 19.00. Wejście na wernisaż możliwe wyłącznie z zaproszeniem i po zarezerwowaniu miejsca na stronie wydarzenia.  Część wydarzenia będzie jednak odbywać się też na zewnątrz Galerii (wstęp bez ograniczeń).

Zdjęcia będzie można oglądać do 11 września. Tego dnia o godz. 19.00 odbędzie się też spotkanie autorskie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie centrala.art oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wysyp promocji Fujifilm - aparaty w specjalnych cenach, prezenty, obiektywy do 700 zł taniej
Wysyp promocji Fujifilm - aparaty w specjalnych cenach, prezenty, obiektywy do 700 zł taniej
Zima 2021 to czas świetnych promocji na sprzęt Fujifilm. W najbliższych tygodniach taniej kupimy m.in. aparaty X100V, otrzymamy upusty na 7 obiektywów z oferty i...
2
0
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
45
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
38
0