Fofofestiwal 2020 startuje już dziś. Zobacz, co będzie się działo w weekend otwarcia

0

Autor: Redakcja Fotopolis

6 Sierpień 2020
Artykuł na: 6-9 minut

Przesunięta ze względu na pandemię tegoroczna edycja Fotofestiwalu wreszcie otwiera swoje podwoje. Od dzisiaj można oglądać wystawy główne, ale weekend otwarcia będzie obfitował także w inne wydarzenia.

„Już dziś o 19:00 otwieramy Fotofestiwal! Zapraszamy Was do Art_Inkubatora na Tymienieckiego 3, gdzie będziecie mogli po raz pierwszy zobaczyć wystawy z tegorocznej edycji, te poświęcone tematowi kolekcji (Autoportret XX wieku, Przeszłość należy do Ciebie! oraz iii’s & ooo’s) oraz z Programu Otwartego (dawne Grand Prix)" - zachęcają organizatorzy.  „Będziemy czekać na Was do końca dnia, a zatem polecamy zjawianie się także w późniejszych godzinach, co ułatwi Wam zwiedzanie i uniknie osiągnięcia limitów osobowych naszych sal.

W piątek od samego rana te same wystawy oraz wystawa Ciała obce pojawią się na stronie internetowej Fotofestiwalu w wersji online. Będziecie mogli zobaczyć tam zaaranżowane przestrzenie Art_Inkubatora wraz fotografiami i ich opisami, oraz wysłuchać komentarzy nagranych przez kuratorów, kolekcjonerów, artystki i artystów. Link do zwiedzania pojawi się na podstronie każdej z wystaw.

Oprócz tego w Łodzi gościć będzie także jeden z bohaterów wystawy: Jean Marie-Donata, który oprowadzi po swojej kolekcji w sobotę o 16:00. Oprowadzanie po węgierskiej kolekcji Fortepan odbędzie się dzień wcześniej o tej samej godzinie. Pełen spis oprowadzań po wystawach znajdziecie w zakładce Harmonogram.

Fotofestiwal to także wystawy towarzyszące organizowane przez łódzkie galerie. Spis wszystkich sierpniowych wystaw towarzyszących znajdziecie tutaj. W piątek wieczorem będziemy zatem na wernisażach w prężnie działającej galerii Ogrodowa8, gdzie zobaczymy prace Ewy Ciechanowskiej, Artura Urbańskiego oraz Allana Dransfielda.

W sobotę zaś przenosimy się do Muzeum Książki Artystycznej. Po obejrzeniu wystawy Jagi Bieńkowej (otwarcie o 17:00 w piątek 7.08) w programie pokaz slajdów artystów działających z Fotofestiwalem w ramach Platformy Futures. W przestrzeni wyjątkowego ogrodu dawnej willi Grohmana obejrzymy specjalnie przygotowane na tę okazję pokazy audio-wizualne autorstwa Agnieszki Sejud, Brave Boy Studio, Eli Polkowskiej, Mashy Svyatogor i Marty Bogdańskiej.

Przeczytaj także:
Fotofestiwal 2020 - zabawny i gorzki portret świata XX wieku

Spragnionych obcowania z kulturą poza siecią, Fotofestiwal zaprasza do Łodzi między 6 a 23 sierpnia. Program skupiać się będzie wokół nietypowych, autorskich, odważnych kolekcji fotograficznych. Wystawy w tym roku będą dostępne także w wersji online. [Czytaj więcej]

Dla fanów kawy i książek fotograficznych przygotowano także spotkanie z autorami najnowszych polskich publikacji: Adamem i Dybą Lach, Katarzyną Sagatowską, Piotrkiem Zbierskim i Bartkiem Talagą, Karoliną Gembarą i studentami PWSFTviT. Zapraszamy do Art_Inkubatora w sobotę o godzinie 13:00.

W kolejnym tygodniu organizatorzy zaproszą was także m.in. na pokazy filmowe. Szczegóły już niebawem.

Kiedy i gdzie?

Oficjalne otwarte, połączone z wernisażem programu głównego odbędzie się w czwartek, 6 sierpnia 2020 roku, o godz. 19:00 w Art_Inkubator przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi. Wstęp wolny.

Uwaga! Ze względu na sytuację epidemiologiczną, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do limitowania liczby gości przebywających na terenie Art_Inkubatora. Warto zatem przyjść wcześnie. Udział w wydarzeniu będzie możliwy tylko po wypełnieniu formularza z danymi osobowymi i informacjami o stanie zdrowia.

Więcej informacji na temat festiwalu znajdziecie na stronie fotofestiwal.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Miasto Wolności w Obiektywie o Wyjątkowej Szerokości – gdański fotospacer z obiektywem Irix 11 mm f/4 i Dawidem Linkowskim
Miasto Wolności w Obiektywie o Wyjątkowej Szerokości – gdański fotospacer z obiektywem Irix 11 mm...
Weź udział w fotospacerze po Gdańsku z obiektywami Irix i odwiedź miejsca niedostępne na co dzień pod okiem zawodowego fotografa i wykwalifikowanego przewodnika
12
0
Morze fotograficznych wrażeń - bałtycki plener z Irix i Pawłem Brzozowskim
Morze fotograficznych wrażeń - bałtycki plener z Irix i Pawłem Brzozowskim
Irix zaprasza na plenerowe warsztaty fotograficzne w Ustce nad morzem Bałtyckim w dniach 16-18 października. Imprezę poprowadzi ekspert w dziedzinie fotografii...
0
0
Fotografie wykonane przez Julię Pirotte w czasie II wojny światowej do obejrzenia w Warszawie
Fotografie wykonane przez Julię Pirotte w czasie II wojny światowej do obejrzenia w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii przypomina postać i twórczość Julii Pirotte - żydowskiej fotografki, dziennikarki i działaczki społecznej. Wyjątkowe zdjęcia z okupowanej Francji będzie można...
33
0
Powiązane artykuły