Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Co musisz wiedzieć o fotografii litewskiej? Dowiesz się już w niedzielę

0

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

PIX.HOUSE zaprasza na spotkanie online z Mindaugasem Kavaliauskasem, litewskim fotografem, kuratorem i animatorem kultury, na którym poznamy jego dorobek i dowiemy się co w fotografii litewskiej jest obowiązkowe do odkrycia.

„Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Mindaugasem Kavaliauskasem. Porozmawiamy o pracy twórczej Mindaugasa oraz o tym, co w fotografii litewskiej jest ważne, przełomowe i obowiązkowe do odkrycia. Zaprezentujemy sylwetki twórczyń i twórców, porozmawiamy także o litewskich książkach fotograficznych. Spotkanie online będzie prowadzone w języku polskim (ze wstawkami angielskimi i litewskimi)” - zapowiadają organizatorzy

Kim jest Mindaugas Kavaliauskas?

fot. Mindaugas Kavaliauskas

Mindaugas Kavaliauskas (ur. 1974) jest fotografem, kuratorem i  animatorem kultury. Studiował historię sztuki i fotografię w Kownie, Arles (Francja), Paryżu i Lozannie (Szwajcaria). Jest założycielem festiwalu Kaunas Photo, największego dorocznego wydarzenia artystycznego w krajach bałtyckich (festiwal odbywa się corocznie od 2004 roku).

Pracował jako pedagog i wykładowca fotografii. Autor artykułów o tematyce artystycznej w litewskich czasopismach poświęconych fotografii i kulturze miejskiej. W 2018 roku otrzymał odznaczenie: Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Oprócz działalności kuratorskiej Mindaugas Kavaliauskas kontynuuje praktykę fotografa. Swoje prace wystawiał na Litwie, w Europie i poza jej granicami.

fot. Andrej Vasilenko

fot. Romualdas Požerskis

Jego fotografie zostały opublikowane w 3 książkach monograficznych, a także w tytułach takich jak: NYTimes LENS, Die Zeit, Il Post, VOGUE Italia, FP Mag, LIFE FORCE, The Eye of Photography. Projekt travel'AIR dotyczący podróży lotniczych doprowadził Mindaugasa do zmiany pola działalności. Od 2019 roku jest dyrektorem Litewskiego Muzeum Lotnictwa.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie online odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 7 czerwca, o godz. 18.00, na kanale PIX.HOUSE w serwisie Youtube.

Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
1
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0