Wystawa "W związku z Katowicami"

Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice prezentowana będzie wystawa członków ZPAF Okręgu Śląskiego. Na wystawie pokazywane prace stanowią wypowiedź artystyczną zainspirowaną miastem Katowice.
Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice będzie można oglądać prace członków ZPAF-u Okręgu Śląskiego zainspirowane miastem Katowice. Artyści biorący udział w wystawie pragną w ten sposób zwrócić uwagę na charakterystyczne motywy kulturowe miasta.

fot. Halina Holas-Idziak z wystawy "W związku z Katowicami"

Powstały w czasie trwania pleneru materiał fotograficzny - mający charakter dokumentalnego zapisu - obserwacji socjologicznej oraz autorskiej interpretacji wybranych motywów - będzie w szczególny sposób eksploatował szczególne walory estetyczne, tożsamość osadzoną w tradycji i kulturze miejsca.
Inicjatywa nawiązuje do międzynarodowego spotkania artystycznego "Plener Śląski" zorganizowanego w 1985 roku i jest kontynuacją wystawy z cyklu "Fotografie sprzed lat: Katowice - Halina Holas-Idziakowa i Leonard Idziak", wystawy która stała się bezpośrednią inspiracją dla projektu "W Związku z Katowicami", który jest próbą fotograficznego ujęcia tematu miasta Katowice w roku 2005.Wystawa W związku z Katowicami prezentowana jest od 16 grudnia do 27 stycznia 2006 roku w Galerii Katowice przy ulicy Warszawskiej 5 w Katowicach.


Ekspozycja jest wystawą towarzyszącą I Fotograficznej Konferencji Naukowej

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0