Wystawa "W związku z Katowicami"

Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice prezentowana będzie wystawa członków ZPAF Okręgu Śląskiego. Na wystawie pokazywane prace stanowią wypowiedź artystyczną zainspirowaną miastem Katowice.
Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice będzie można oglądać prace członków ZPAF-u Okręgu Śląskiego zainspirowane miastem Katowice. Artyści biorący udział w wystawie pragną w ten sposób zwrócić uwagę na charakterystyczne motywy kulturowe miasta.

fot. Halina Holas-Idziak z wystawy "W związku z Katowicami"

Powstały w czasie trwania pleneru materiał fotograficzny - mający charakter dokumentalnego zapisu - obserwacji socjologicznej oraz autorskiej interpretacji wybranych motywów - będzie w szczególny sposób eksploatował szczególne walory estetyczne, tożsamość osadzoną w tradycji i kulturze miejsca.
Inicjatywa nawiązuje do międzynarodowego spotkania artystycznego "Plener Śląski" zorganizowanego w 1985 roku i jest kontynuacją wystawy z cyklu "Fotografie sprzed lat: Katowice - Halina Holas-Idziakowa i Leonard Idziak", wystawy która stała się bezpośrednią inspiracją dla projektu "W Związku z Katowicami", który jest próbą fotograficznego ujęcia tematu miasta Katowice w roku 2005.Wystawa W związku z Katowicami prezentowana jest od 16 grudnia do 27 stycznia 2006 roku w Galerii Katowice przy ulicy Warszawskiej 5 w Katowicach.


Ekspozycja jest wystawą towarzyszącą I Fotograficznej Konferencji Naukowej

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0