Wystawa "W związku z Katowicami"

Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice prezentowana będzie wystawa członków ZPAF Okręgu Śląskiego. Na wystawie pokazywane prace stanowią wypowiedź artystyczną zainspirowaną miastem Katowice.
Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice będzie można oglądać prace członków ZPAF-u Okręgu Śląskiego zainspirowane miastem Katowice. Artyści biorący udział w wystawie pragną w ten sposób zwrócić uwagę na charakterystyczne motywy kulturowe miasta.

fot. Halina Holas-Idziak z wystawy "W związku z Katowicami"

Powstały w czasie trwania pleneru materiał fotograficzny - mający charakter dokumentalnego zapisu - obserwacji socjologicznej oraz autorskiej interpretacji wybranych motywów - będzie w szczególny sposób eksploatował szczególne walory estetyczne, tożsamość osadzoną w tradycji i kulturze miejsca.
Inicjatywa nawiązuje do międzynarodowego spotkania artystycznego "Plener Śląski" zorganizowanego w 1985 roku i jest kontynuacją wystawy z cyklu "Fotografie sprzed lat: Katowice - Halina Holas-Idziakowa i Leonard Idziak", wystawy która stała się bezpośrednią inspiracją dla projektu "W Związku z Katowicami", który jest próbą fotograficznego ujęcia tematu miasta Katowice w roku 2005.Wystawa W związku z Katowicami prezentowana jest od 16 grudnia do 27 stycznia 2006 roku w Galerii Katowice przy ulicy Warszawskiej 5 w Katowicach.


Ekspozycja jest wystawą towarzyszącą I Fotograficznej Konferencji Naukowej

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8