Wystawa "W związku z Katowicami"

Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice prezentowana będzie wystawa członków ZPAF Okręgu Śląskiego. Na wystawie pokazywane prace stanowią wypowiedź artystyczną zainspirowaną miastem Katowice.
Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice będzie można oglądać prace członków ZPAF-u Okręgu Śląskiego zainspirowane miastem Katowice. Artyści biorący udział w wystawie pragną w ten sposób zwrócić uwagę na charakterystyczne motywy kulturowe miasta.

fot. Halina Holas-Idziak z wystawy "W związku z Katowicami"

Powstały w czasie trwania pleneru materiał fotograficzny - mający charakter dokumentalnego zapisu - obserwacji socjologicznej oraz autorskiej interpretacji wybranych motywów - będzie w szczególny sposób eksploatował szczególne walory estetyczne, tożsamość osadzoną w tradycji i kulturze miejsca.
Inicjatywa nawiązuje do międzynarodowego spotkania artystycznego "Plener Śląski" zorganizowanego w 1985 roku i jest kontynuacją wystawy z cyklu "Fotografie sprzed lat: Katowice - Halina Holas-Idziakowa i Leonard Idziak", wystawy która stała się bezpośrednią inspiracją dla projektu "W Związku z Katowicami", który jest próbą fotograficznego ujęcia tematu miasta Katowice w roku 2005.Wystawa W związku z Katowicami prezentowana jest od 16 grudnia do 27 stycznia 2006 roku w Galerii Katowice przy ulicy Warszawskiej 5 w Katowicach.


Ekspozycja jest wystawą towarzyszącą I Fotograficznej Konferencji Naukowej

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7