Wystawa "W związku z Katowicami"

Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice prezentowana będzie wystawa członków ZPAF Okręgu Śląskiego. Na wystawie pokazywane prace stanowią wypowiedź artystyczną zainspirowaną miastem Katowice.
Od 16 grudnia 2005 roku w Galerii Katowice będzie można oglądać prace członków ZPAF-u Okręgu Śląskiego zainspirowane miastem Katowice. Artyści biorący udział w wystawie pragną w ten sposób zwrócić uwagę na charakterystyczne motywy kulturowe miasta.

fot. Halina Holas-Idziak z wystawy "W związku z Katowicami"

Powstały w czasie trwania pleneru materiał fotograficzny - mający charakter dokumentalnego zapisu - obserwacji socjologicznej oraz autorskiej interpretacji wybranych motywów - będzie w szczególny sposób eksploatował szczególne walory estetyczne, tożsamość osadzoną w tradycji i kulturze miejsca.
Inicjatywa nawiązuje do międzynarodowego spotkania artystycznego "Plener Śląski" zorganizowanego w 1985 roku i jest kontynuacją wystawy z cyklu "Fotografie sprzed lat: Katowice - Halina Holas-Idziakowa i Leonard Idziak", wystawy która stała się bezpośrednią inspiracją dla projektu "W Związku z Katowicami", który jest próbą fotograficznego ujęcia tematu miasta Katowice w roku 2005.Wystawa W związku z Katowicami prezentowana jest od 16 grudnia do 27 stycznia 2006 roku w Galerii Katowice przy ulicy Warszawskiej 5 w Katowicach.


Ekspozycja jest wystawą towarzyszącą I Fotograficznej Konferencji Naukowej

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4