Wystawa "Energia przekazu. Mikołajczyk, Robakowski, Rytka"

0
Marta Sinior
15 Listopad 2005
Artykuł na: 2-3 minuty
Wystawa "Energia przekazu. Mikołajczyk, Robakowski, Rytka" składa się z prac trzech artystów współpracujących ze sobą na przestrzeni wielu lat. Dobór projektów został podyktowany pojęciami zawartymi w tytule: energia i przekaz. Oprócz fotografii prezentowane będą również projekcie video, filmy oraz przestrzenne instalacje.
Fundację Sztuki Współczesnej In Situ założyła Bożena Biskupska razem z Zygmuntem Rytką w 2004roku. Fundatorami fundacji są artyści, którzy brali udział w wielu wystawach, prezentacjach, warsztatach i sesjach teoretycznych.Nazwa In Situ pochodzi z języka łacińskiego i oznacza: oznacza w miejscu. Przywołuje miejsce historyczne, obecnie siedzibę Fundacji, dawniej Pałacyk Myśliwski Stanisława Lilpopa. Nazwa podkreśla działanie w miejscu, które bez względu gdzie się znajduje jest przestrzenią dla sztuki? otwartą dla innych.
Do głównych celów Fundacjii należy przede wszystkim promocja sztuki współczesnej oraz
popularyzacja nowych metod edukacji artystycznej. Fundacja zajmuje się również propagowaniem działalności w zakresie Ochrony Dóbr Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego, a także integracją środowisk twórczych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Fundacji.TERMINARZ WYSTAWY:

Wystawa Energia przekazu. Mikołajczyk, Robakowski, Rytka prezentowana będzie w czterech placówkach w następujących terminach:

Listopad 2005 - Maj 2006

Kurator wystawy: Grażyna Prusińska]
otwarcie wystawy 23 listopada 2005 roku o godzinie 18.

Czerwiec - Sierpień 2006

Kurator wystawy: Zbigniew Sejwa]

Wrzesień - Październik 2006

Kurator wystawy: Lech Karwowski]

Listopad 2006 - Styczeń 2007
;
Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ w Podkowie Leśnej, ul. Modrzewiowa 45
Kurator wystawy: Jolanta Męderowicz]Patroni medialni: TVP3 Regionalna, EXIT, Art.&Business, Obieg, Artinfo, Culture, Independent , Biało-Czerwona, Fotopolis, Fototapeta

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
“Inne problemy, potrzeby, marzenia”. Codzienność Iranu na zdjęciach Patryka Bułhaka
Wraz z początkiem sierpnia w Leica 6x7 Gallery Warszawa startuje wystawa fotografa i podróżnika, laureata konkursu DEBUTS 2016, Patryka Bułhaka. “Zamknięte” to...
0
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego z Marcinem Krukiem
Reportaż to coraz bardziej popularny trend w fotografii ślubnej. Jeżeli chcielibyście rozwijać się w tym kierunku, zarezerwujcie w swoim kalendarzu datę 20...
0
0
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
430 zł rabatu przy zakupie aparatów Fujifilm X-T3 i X-T30 wraz z obiektywem
Fujifilm rusza z wakacyjną promocją na modele X-T3 i X-T30. Do 22 września, kupując aparat w zestawie z wybranymi szkłami możemy otrzymać 430 zł rabatu.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)