Wystawa "Energia przekazu. Mikołajczyk, Robakowski, Rytka"

Wystawa "Energia przekazu. Mikołajczyk, Robakowski, Rytka" składa się z prac trzech artystów współpracujących ze sobą na przestrzeni wielu lat. Dobór projektów został podyktowany pojęciami zawartymi w tytule: energia i przekaz. Oprócz fotografii prezentowane będą również projekcie video, filmy oraz przestrzenne instalacje.
Fundację Sztuki Współczesnej In Situ założyła Bożena Biskupska razem z Zygmuntem Rytką w 2004roku. Fundatorami fundacji są artyści, którzy brali udział w wielu wystawach, prezentacjach, warsztatach i sesjach teoretycznych.Nazwa In Situ pochodzi z języka łacińskiego i oznacza: oznacza w miejscu. Przywołuje miejsce historyczne, obecnie siedzibę Fundacji, dawniej Pałacyk Myśliwski Stanisława Lilpopa. Nazwa podkreśla działanie w miejscu, które bez względu gdzie się znajduje jest przestrzenią dla sztuki? otwartą dla innych.
Do głównych celów Fundacjii należy przede wszystkim promocja sztuki współczesnej oraz
popularyzacja nowych metod edukacji artystycznej. Fundacja zajmuje się również propagowaniem działalności w zakresie Ochrony Dóbr Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego, a także integracją środowisk twórczych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Fundacji.TERMINARZ WYSTAWY:

Wystawa Energia przekazu. Mikołajczyk, Robakowski, Rytka prezentowana będzie w czterech placówkach w następujących terminach:

Listopad 2005 - Maj 2006

Kurator wystawy: Grażyna Prusińska]
otwarcie wystawy 23 listopada 2005 roku o godzinie 18.

Czerwiec - Sierpień 2006

Kurator wystawy: Zbigniew Sejwa]

Wrzesień - Październik 2006

Kurator wystawy: Lech Karwowski]

Listopad 2006 - Styczeń 2007
;
Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ w Podkowie Leśnej, ul. Modrzewiowa 45
Kurator wystawy: Jolanta Męderowicz]Patroni medialni: TVP3 Regionalna, EXIT, Art.&Business, Obieg, Artinfo, Culture, Independent , Biało-Czerwona, Fotopolis, Fototapeta

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8