Nadchodzi 16. Rybnicki Festiwal Fotografii - poznaliśmy szczegółowy program

Nadchodzi 16. Rybnicki Festiwal Fotografii - poznaliśmy szczegółowy program

Spotkania autorskie z najlepszymi polskimi fotografami, liczne warsztaty oraz aż 16 wyjątkowych wystaw - tegoroczna edycja Rybnickiego Festiwalu Fotografii to pozycja obowiązkowa dla prawdziwych miłośników dobrej fotografii. Start już w ostatni weekend marca.

Już po raz 16 Rybnik stanie się polską stolicą fotografii. Sercem Rybnickiego Festiwalu Fotografii są wystawy oraz spotkania autorskie, podczas których zgromadzona publiczność ma okazję poznać przekrój twórczości najwybitniejszych artystów różnych gatunków fotografii: od portretu, przez dokument, reportaż, krajobraz, modę, akt, a na kreacji i reklamie skończywszy.

fot. Wiktor Franko

Śmietanka polskiej fotografii

Tegoroczny Rybnicki Festiwal Fotografii to cała masa atrakcji oraz udział wybitnych osobistości ze świata fotografii. Udział w Festiwalu potwierdzili: Tomasz Gudzowaty, Tadeusz Rolke, Agata Grzybowska, Adam Nurkiewicz, Marcin Zaborowski, Przemek Dzienis, Kinga Wójcicka, Marcin Dobas oraz Ewa Meissner.

fot. Ewa Meissner

Poza spotkaniami autorskimi organizatorzy RFF przygotowali warsztaty, które poprowadzą między innymi ambasadorzy Fujifiilm - Wiktor Franko i Paweł Kosicki, a także ambasador Sony - Marek Arcimowicz.

fot. Paweł Kosicki

Ale na tym nie koniec. Zaprezentowanych zostanie aż 16 wystaw fotograficznych, w tym m.in: Adrian Wykrota „Nie“, Robert Wolański „Portrety", Dawid Stube „Zespół kociego krzyku“, Martyna Strzelczyk „Kiedy sny stają się rzeczywistością”, Joanna Hetman „Oddychaj spokojnie”.

Gdzie i kiedy?

16. Rybnicki Festiwal Fotografii odbędzie się w dniach 27, 29-31 marca. Wstęp na Festiwal jest oczywiście bezpłatny. Więcej szczegółów i informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie www.festiwal.rybnik.pl.

zdjęcie główne: fot. Tadeusz Rolke

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4