Nadchodzi 16. Rybnicki Festiwal Fotografii - poznaliśmy szczegółowy program

Nadchodzi 16. Rybnicki Festiwal Fotografii - poznaliśmy szczegółowy program

Spotkania autorskie z najlepszymi polskimi fotografami, liczne warsztaty oraz aż 16 wyjątkowych wystaw - tegoroczna edycja Rybnickiego Festiwalu Fotografii to pozycja obowiązkowa dla prawdziwych miłośników dobrej fotografii. Start już w ostatni weekend marca.

Już po raz 16 Rybnik stanie się polską stolicą fotografii. Sercem Rybnickiego Festiwalu Fotografii są wystawy oraz spotkania autorskie, podczas których zgromadzona publiczność ma okazję poznać przekrój twórczości najwybitniejszych artystów różnych gatunków fotografii: od portretu, przez dokument, reportaż, krajobraz, modę, akt, a na kreacji i reklamie skończywszy.

fot. Wiktor Franko

Śmietanka polskiej fotografii

Tegoroczny Rybnicki Festiwal Fotografii to cała masa atrakcji oraz udział wybitnych osobistości ze świata fotografii. Udział w Festiwalu potwierdzili: Tomasz Gudzowaty, Tadeusz Rolke, Agata Grzybowska, Adam Nurkiewicz, Marcin Zaborowski, Przemek Dzienis, Kinga Wójcicka, Marcin Dobas oraz Ewa Meissner.

fot. Ewa Meissner

Poza spotkaniami autorskimi organizatorzy RFF przygotowali warsztaty, które poprowadzą między innymi ambasadorzy Fujifiilm - Wiktor Franko i Paweł Kosicki, a także ambasador Sony - Marek Arcimowicz.

fot. Paweł Kosicki

Ale na tym nie koniec. Zaprezentowanych zostanie aż 16 wystaw fotograficznych, w tym m.in: Adrian Wykrota „Nie“, Robert Wolański „Portrety", Dawid Stube „Zespół kociego krzyku“, Martyna Strzelczyk „Kiedy sny stają się rzeczywistością”, Joanna Hetman „Oddychaj spokojnie”.

Gdzie i kiedy?

16. Rybnicki Festiwal Fotografii odbędzie się w dniach 27, 29-31 marca. Wstęp na Festiwal jest oczywiście bezpłatny. Więcej szczegółów i informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie www.festiwal.rybnik.pl.

zdjęcie główne: fot. Tadeusz Rolke

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4