Konkurs fotografii portretowej #QuadralitePortraitContest rozstrzygnięty!

0
Redakcja Fotopolis
25 Luty 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Ponad 600 zgłoszeń, a spośród nich właśnie te. Konkurs #QuadralitePortraitContest to potężna dawka pięknych zdjęć, przedstawiających jedną z najtrudniejszych dziedzin fotografii jaką jest fotografia portretowa.

Konkurs fotografii portretowej był świetną okazją do pochwalenia się swoim warsztatem w dziedzinie, która w świecie fotografii uważana jest za jedną z najtrudniejszych. Fotografia portretowa wymaga dużego zaangażowania zarówno ze strony fotografa, jak i osoby fotografowanej. Należy zadbać o dobre światło, pamiętać, żeby tło nie odwracało uwagi od naszego bohatera, ale żeby było zarazem integralną częścią zdjęcia. Trzeba pamiętać o stylizacji oraz makijażu, a także umiejętnie edytować zdjęcie w programie graficznym.

- Portret musi mieć w sobie to „coś”. Dzisiaj każdy ma łatwy dostęp do sprzętu. Technicznie dobre zdjęcie zrobić jest wyjątkowo łatwo, trudniej o to coś wyjątkowego - mówi Maciej Zieliński, redaktor naczelny Fotopolis.pl oraz Digital Camera Polska, jeden z jurorów konkursu.

 

Jury wzięło pod uwagę wiele czynników, które w efekcie zadecydowały o finalnym wyborze laureatów. Ważna była kompozycja i obróbka, ale najważniejsze okazały się być pomysł i kreatywność.

- Poziom przedstawionych prac był na prawdę dobry. Pojawiła się niesamowita różnorodność. Pojawiły się zdjęcia cyfrowe, ale również te wykonane analogowo. Wybór wcale nie był prosty! - mówił Arcadius Mauritz, fotograf, przewodniczący Jury. Wszystkim udało się jednak dojść do porozumienia, a efektem negocjacji są te oto zwycięskie prace!

Nagrodzone prace:

1. miejsce - Seweryn Kiedrowicz - za klasyczne podejście do portretu, oryginalną modelkę, łagodność, piękny moment

2. miejsce - Rafał Szymański - za techniczny perfekcjonizm i analogowy klimat

3. miejsce - Artur Frontczak - za ciekawe światło i kolorystykę

Nagrody

Przypomnijmy, jakie nagrody można było zdobyć w konkursie #QuadralitePortraitContest. 1. miejsce to indywidualne, 2 godzinne konsultacje portfolio z fotografem Arcadiusem Mauritzem oraz publikacja pracy na portalu Fotopolis.pl. 2. miejsce to lampa Quadralite Stroboss 36 oraz publikacja na portalu Fotopolis.pl. 3. miejsce to publikacja nagrodzonej pracy na portalu Fotopolis.pl. Oprócz nagród gwarantowanych, każdy z laureatów otrzyma od redakcji Digital Camera Polska roczną prenumeratę magazynu!

Dziękujemy wszystkim za przesłane zgłoszenia i zaangażowanie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
1
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
8
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
23
2
Powiązane artykuły