Konkurs fotografii portretowej #QuadralitePortraitContest rozstrzygnięty!

Konkurs fotografii portretowej #QuadralitePortraitContest rozstrzygnięty!

Ponad 600 zgłoszeń, a spośród nich właśnie te. Konkurs #QuadralitePortraitContest to potężna dawka pięknych zdjęć, przedstawiających jedną z najtrudniejszych dziedzin fotografii jaką jest fotografia portretowa.

Konkurs fotografii portretowej był świetną okazją do pochwalenia się swoim warsztatem w dziedzinie, która w świecie fotografii uważana jest za jedną z najtrudniejszych. Fotografia portretowa wymaga dużego zaangażowania zarówno ze strony fotografa, jak i osoby fotografowanej. Należy zadbać o dobre światło, pamiętać, żeby tło nie odwracało uwagi od naszego bohatera, ale żeby było zarazem integralną częścią zdjęcia. Trzeba pamiętać o stylizacji oraz makijażu, a także umiejętnie edytować zdjęcie w programie graficznym.

- Portret musi mieć w sobie to „coś”. Dzisiaj każdy ma łatwy dostęp do sprzętu. Technicznie dobre zdjęcie zrobić jest wyjątkowo łatwo, trudniej o to coś wyjątkowego - mówi Maciej Zieliński, redaktor naczelny Fotopolis.pl oraz Digital Camera Polska, jeden z jurorów konkursu.

 

Jury wzięło pod uwagę wiele czynników, które w efekcie zadecydowały o finalnym wyborze laureatów. Ważna była kompozycja i obróbka, ale najważniejsze okazały się być pomysł i kreatywność.

- Poziom przedstawionych prac był na prawdę dobry. Pojawiła się niesamowita różnorodność. Pojawiły się zdjęcia cyfrowe, ale również te wykonane analogowo. Wybór wcale nie był prosty! - mówił Arcadius Mauritz, fotograf, przewodniczący Jury. Wszystkim udało się jednak dojść do porozumienia, a efektem negocjacji są te oto zwycięskie prace!

Nagrodzone prace:

1. miejsce - Seweryn Kiedrowicz - za klasyczne podejście do portretu, oryginalną modelkę, łagodność, piękny moment

2. miejsce - Rafał Szymański - za techniczny perfekcjonizm i analogowy klimat

3. miejsce - Artur Frontczak - za ciekawe światło i kolorystykę

Nagrody

Przypomnijmy, jakie nagrody można było zdobyć w konkursie #QuadralitePortraitContest. 1. miejsce to indywidualne, 2 godzinne konsultacje portfolio z fotografem Arcadiusem Mauritzem oraz publikacja pracy na portalu Fotopolis.pl. 2. miejsce to lampa Quadralite Stroboss 36 oraz publikacja na portalu Fotopolis.pl. 3. miejsce to publikacja nagrodzonej pracy na portalu Fotopolis.pl. Oprócz nagród gwarantowanych, każdy z laureatów otrzyma od redakcji Digital Camera Polska roczną prenumeratę magazynu!

Dziękujemy wszystkim za przesłane zgłoszenia i zaangażowanie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1