Konkurs fotografii portretowej #QuadralitePortraitContest rozstrzygnięty!

0
Redakcja Fotopolis
25 Luty 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Ponad 600 zgłoszeń, a spośród nich właśnie te. Konkurs #QuadralitePortraitContest to potężna dawka pięknych zdjęć, przedstawiających jedną z najtrudniejszych dziedzin fotografii jaką jest fotografia portretowa.

Konkurs fotografii portretowej był świetną okazją do pochwalenia się swoim warsztatem w dziedzinie, która w świecie fotografii uważana jest za jedną z najtrudniejszych. Fotografia portretowa wymaga dużego zaangażowania zarówno ze strony fotografa, jak i osoby fotografowanej. Należy zadbać o dobre światło, pamiętać, żeby tło nie odwracało uwagi od naszego bohatera, ale żeby było zarazem integralną częścią zdjęcia. Trzeba pamiętać o stylizacji oraz makijażu, a także umiejętnie edytować zdjęcie w programie graficznym.

- Portret musi mieć w sobie to „coś”. Dzisiaj każdy ma łatwy dostęp do sprzętu. Technicznie dobre zdjęcie zrobić jest wyjątkowo łatwo, trudniej o to coś wyjątkowego - mówi Maciej Zieliński, redaktor naczelny Fotopolis.pl oraz Digital Camera Polska, jeden z jurorów konkursu.

 

Jury wzięło pod uwagę wiele czynników, które w efekcie zadecydowały o finalnym wyborze laureatów. Ważna była kompozycja i obróbka, ale najważniejsze okazały się być pomysł i kreatywność.

- Poziom przedstawionych prac był na prawdę dobry. Pojawiła się niesamowita różnorodność. Pojawiły się zdjęcia cyfrowe, ale również te wykonane analogowo. Wybór wcale nie był prosty! - mówił Arcadius Mauritz, fotograf, przewodniczący Jury. Wszystkim udało się jednak dojść do porozumienia, a efektem negocjacji są te oto zwycięskie prace!

Nagrodzone prace:

1. miejsce - Seweryn Kiedrowicz - za klasyczne podejście do portretu, oryginalną modelkę, łagodność, piękny moment

2. miejsce - Rafał Szymański - za techniczny perfekcjonizm i analogowy klimat

3. miejsce - Artur Frontczak - za ciekawe światło i kolorystykę

Nagrody

Przypomnijmy, jakie nagrody można było zdobyć w konkursie #QuadralitePortraitContest. 1. miejsce to indywidualne, 2 godzinne konsultacje portfolio z fotografem Arcadiusem Mauritzem oraz publikacja pracy na portalu Fotopolis.pl. 2. miejsce to lampa Quadralite Stroboss 36 oraz publikacja na portalu Fotopolis.pl. 3. miejsce to publikacja nagrodzonej pracy na portalu Fotopolis.pl. Oprócz nagród gwarantowanych, każdy z laureatów otrzyma od redakcji Digital Camera Polska roczną prenumeratę magazynu!

Dziękujemy wszystkim za przesłane zgłoszenia i zaangażowanie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
4
0
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Obiektywy Samyanga to najbardziej kompaktowe i przystępne cenowo obiektywy z autofokusem do Sony E. Teraz, przy ich zakupie stację dokująca do personalizacji systemu...
0
0
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Podczas trzymiesięcznej wyprawy w lecie 1981 roku, Musiałówna fotografowała polską stację badawczą w Hornsund, ale przede wszystkim życie w domku traperskim gdzie...
25
0
Powiązane artykuły