Konkurs fotografii portretowej #QuadralitePortraitContest rozstrzygnięty!

0
Redakcja Fotopolis
25 Luty 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Ponad 600 zgłoszeń, a spośród nich właśnie te. Konkurs #QuadralitePortraitContest to potężna dawka pięknych zdjęć, przedstawiających jedną z najtrudniejszych dziedzin fotografii jaką jest fotografia portretowa.

Konkurs fotografii portretowej był świetną okazją do pochwalenia się swoim warsztatem w dziedzinie, która w świecie fotografii uważana jest za jedną z najtrudniejszych. Fotografia portretowa wymaga dużego zaangażowania zarówno ze strony fotografa, jak i osoby fotografowanej. Należy zadbać o dobre światło, pamiętać, żeby tło nie odwracało uwagi od naszego bohatera, ale żeby było zarazem integralną częścią zdjęcia. Trzeba pamiętać o stylizacji oraz makijażu, a także umiejętnie edytować zdjęcie w programie graficznym.

- Portret musi mieć w sobie to „coś”. Dzisiaj każdy ma łatwy dostęp do sprzętu. Technicznie dobre zdjęcie zrobić jest wyjątkowo łatwo, trudniej o to coś wyjątkowego - mówi Maciej Zieliński, redaktor naczelny Fotopolis.pl oraz Digital Camera Polska, jeden z jurorów konkursu.

 

Jury wzięło pod uwagę wiele czynników, które w efekcie zadecydowały o finalnym wyborze laureatów. Ważna była kompozycja i obróbka, ale najważniejsze okazały się być pomysł i kreatywność.

- Poziom przedstawionych prac był na prawdę dobry. Pojawiła się niesamowita różnorodność. Pojawiły się zdjęcia cyfrowe, ale również te wykonane analogowo. Wybór wcale nie był prosty! - mówił Arcadius Mauritz, fotograf, przewodniczący Jury. Wszystkim udało się jednak dojść do porozumienia, a efektem negocjacji są te oto zwycięskie prace!

Nagrodzone prace:

1. miejsce - Seweryn Kiedrowicz - za klasyczne podejście do portretu, oryginalną modelkę, łagodność, piękny moment

2. miejsce - Rafał Szymański - za techniczny perfekcjonizm i analogowy klimat

3. miejsce - Artur Frontczak - za ciekawe światło i kolorystykę

Nagrody

Przypomnijmy, jakie nagrody można było zdobyć w konkursie #QuadralitePortraitContest. 1. miejsce to indywidualne, 2 godzinne konsultacje portfolio z fotografem Arcadiusem Mauritzem oraz publikacja pracy na portalu Fotopolis.pl. 2. miejsce to lampa Quadralite Stroboss 36 oraz publikacja na portalu Fotopolis.pl. 3. miejsce to publikacja nagrodzonej pracy na portalu Fotopolis.pl. Oprócz nagród gwarantowanych, każdy z laureatów otrzyma od redakcji Digital Camera Polska roczną prenumeratę magazynu!

Dziękujemy wszystkim za przesłane zgłoszenia i zaangażowanie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Białoruska fotografia wernakularna w FAF
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na gościnną wystawę “Wieczór panieński” kolektywu VEHA, badającą tradycje i pamięć zbiorową białoruskiego...
0
0
Ostatnie dni promocji na aparaty Sony - podwójne rabaty na modele A6500, A7R II, A7 II i A7
Ostatnie dni promocji na aparaty Sony - podwójne rabaty na modele A6500, A7R II, A7 II i A7
Jeszcze tylko do końca lipca poszczególne korpusy ze stajni Sony możecie kupić sporo taniej, dzięki łączonym promocjom. Zaoszczędzić możemy do 2000 zł.
9
0
Jan Małachowski - poznaj historię zapomnianego fotografa Tatr
Jan Małachowski - poznaj historię zapomnianego fotografa Tatr
Dowiedz się o życiu i twórczości Jana Małachowskiego - jednego z pionierów tatrzańskiej fotografii początku XX wieku - oraz zobacz jego wyjątkowe zdjęcia na wystawie w...
22
0