Ryszard Horowitz w Traffic Clubie

Od wczoraj, 27 października w Galerii Traffic Clubu w Warszawie prezentowane są prace światowej sławy fotografika, Ryszarda Horowitza. Artysta specjalizuje się w kompozycjach fotograficznych przy użyciu zaawansowanych technik komputerowych.
Od wczoraj, 27 października w Galerii Traffic Clubu w Warszawie prezentowane są prace światowej sławy fotografika, Ryszarda Horowitza. Artysta specjalizuje się w kompozycjach fotograficznych przy użyciu zaawansowanych technik komputerowych.

fot. Ryszard Horowitz

Ryszard Horowitz urodził się w maju 1939 r. w Krakowie. Tam przeżył jako jedno z niewielu dzieci okupację hitlerowską (getto, Oświęcim). Jest absolwentem wydziału malarstwa na krakowskiej ASP. W roku 1959 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął studia w Pratt Institut w Nowym Jorku. Tam po raz pierwszy zetknął się z najnowocześniejszym sprzętem i technikami laboratoryjnymi. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych Horowitz poznał nowojorskiego wielkiego fotografika Richarda Avedona, z którym, jako asystent, pracował podczas sesji zdjęciowej z Salvadorem Dali. Przez jakiś czas był też stypendystą Aleksego Brodovitcha - rosyjskiego emigranta, wielkiego fotografika. Do 1967 roku, kiedy otworzył własne studio graficzne, współpracował z agencją Grey Advertising.

fot. Ryszard Horowitz


Wystawa prac Ryszarda Horowitza prezentowana jest w warszawskim Traffic Clubie przy ulicy Brackiej 25 (III piętro) od 27 października 2005 roku.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0