Ryszard Horowitz w Traffic Clubie

Od wczoraj, 27 października w Galerii Traffic Clubu w Warszawie prezentowane są prace światowej sławy fotografika, Ryszarda Horowitza. Artysta specjalizuje się w kompozycjach fotograficznych przy użyciu zaawansowanych technik komputerowych.
Od wczoraj, 27 października w Galerii Traffic Clubu w Warszawie prezentowane są prace światowej sławy fotografika, Ryszarda Horowitza. Artysta specjalizuje się w kompozycjach fotograficznych przy użyciu zaawansowanych technik komputerowych.

fot. Ryszard Horowitz

Ryszard Horowitz urodził się w maju 1939 r. w Krakowie. Tam przeżył jako jedno z niewielu dzieci okupację hitlerowską (getto, Oświęcim). Jest absolwentem wydziału malarstwa na krakowskiej ASP. W roku 1959 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął studia w Pratt Institut w Nowym Jorku. Tam po raz pierwszy zetknął się z najnowocześniejszym sprzętem i technikami laboratoryjnymi. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych Horowitz poznał nowojorskiego wielkiego fotografika Richarda Avedona, z którym, jako asystent, pracował podczas sesji zdjęciowej z Salvadorem Dali. Przez jakiś czas był też stypendystą Aleksego Brodovitcha - rosyjskiego emigranta, wielkiego fotografika. Do 1967 roku, kiedy otworzył własne studio graficzne, współpracował z agencją Grey Advertising.

fot. Ryszard Horowitz


Wystawa prac Ryszarda Horowitza prezentowana jest w warszawskim Traffic Clubie przy ulicy Brackiej 25 (III piętro) od 27 października 2005 roku.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8