Ryszard Horowitz w Traffic Clubie

Od wczoraj, 27 października w Galerii Traffic Clubu w Warszawie prezentowane są prace światowej sławy fotografika, Ryszarda Horowitza. Artysta specjalizuje się w kompozycjach fotograficznych przy użyciu zaawansowanych technik komputerowych.
Od wczoraj, 27 października w Galerii Traffic Clubu w Warszawie prezentowane są prace światowej sławy fotografika, Ryszarda Horowitza. Artysta specjalizuje się w kompozycjach fotograficznych przy użyciu zaawansowanych technik komputerowych.

fot. Ryszard Horowitz

Ryszard Horowitz urodził się w maju 1939 r. w Krakowie. Tam przeżył jako jedno z niewielu dzieci okupację hitlerowską (getto, Oświęcim). Jest absolwentem wydziału malarstwa na krakowskiej ASP. W roku 1959 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął studia w Pratt Institut w Nowym Jorku. Tam po raz pierwszy zetknął się z najnowocześniejszym sprzętem i technikami laboratoryjnymi. Podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych Horowitz poznał nowojorskiego wielkiego fotografika Richarda Avedona, z którym, jako asystent, pracował podczas sesji zdjęciowej z Salvadorem Dali. Przez jakiś czas był też stypendystą Aleksego Brodovitcha - rosyjskiego emigranta, wielkiego fotografika. Do 1967 roku, kiedy otworzył własne studio graficzne, współpracował z agencją Grey Advertising.

fot. Ryszard Horowitz


Wystawa prac Ryszarda Horowitza prezentowana jest w warszawskim Traffic Clubie przy ulicy Brackiej 25 (III piętro) od 27 października 2005 roku.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7