Przetestuj wybrany monitor z serii BenQ SW - poznaliśmy zwycięzcę

Przetestuj wybrany monitor z serii BenQ SW - poznaliśmy zwycięzcę

W listopadzie wspólnie z firmą BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wyłonieni uczestnicy mieli okazję przetestować jeden z wybranych monitorów SW240, SW320 lub SW271. Zobaczcie kto został wybrany autorem najlepszego testu. W jego ręce powędruje nagroda główna - BenQ SW240!

W grudniu na naszych łamach mogliście zapoznać się z opiniami 3 osób, które przez tydzień miały możliwość testowania wybranego przez siebie jednego z zaawansowanych monitorów do edycji zdjęć BenQ. Bartosz Dmowski zdecydował się sprawdzić możliwości modelu SW320, Mateusz Brzeźniak wybrał SW271, natomiast Michał Ostrowski postanowił przyjrzeć się monitorowi SW240. Który z nich okazał się laureatem?

Zdaniem jury autorem najlepszego testu został Michał Ostrowski, którego opinia o BenQ SW240 wyglądała najciekawiej. - Najbardziej kompleksowo podszedł do tematu, a jego wnioski poparte były pomiarami. Ponadto przedstawił sam proces kalibracji, co może być przydatne dla innych użytkowników tego sprzętu. Należy mu się! - skomentowali jurorzy.

- BenQ SW240 posiada świetny stosunek jakość do ceny oraz funkcjonalności. Możliwość kalibracji sprzętowej, bardzo dobre odwzorowanie barw, jednorodna jasność oraz niemal 100% pokrycie profilu AdobeRGB sprawia, że monitorem powinni zainteresować się miłośnicy fotografii, którzy chcieliby edytować swoje prace na monitorze graficznym, a nie mogą, bądź nie chcą wydawać bardzo dużych kwot - zaznaczył w swojej recenzji Ostrowski.

W efekcie Michał Ostrowski otrzyma nagrodę główną - BenQ SW240 o wartości 1895 zł. Monitorzapewnia 24-calową matrycę IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1200 pikseli) w formacie 16:10. Ekran o jasności 250 nitów, kontraście 1000:1 i współczynniku Delta E≤2 oferuje 10-bitową głębię kolorów, możliwość wyświetlania 14-bitowej tablicy 3D LUT. Do tego pokrywa 100% gamutu sRGB i99% przestrzeni Adobe RGB. Dodatkowo oferuje specjalny przycisk, który pozwoli błyskawicznie przełączać się pomiędzy 3 przestrzeniami (Adobe RGB, sRGB i B+W). Oprócz tego został wyposażony opcję kalibracji sprzętowej za pomocą oprogramowania Pallete Master Element, co pozwoli precyzyjnie dostosować kolorystykę monitora. Otrzymujemy też funkcję Pivot (obrócenia ekranu do pionu), możliwość regulacji pochylenia i wysokości. Znalazły się także gniazda DVi, HDMI (1.4), DisplayPort (1.2), USB (3.1) i złącze słuchawkowe.

Jeszcze raz gratulujemy laureatowi. Już niebawem skontaktujemy się z nim w celu przekazania nagrody głównej!

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4