Przetestuj wybrany monitor z serii BenQ SW - poznaliśmy zwycięzcę

1
Redakcja Fotopolis
22 Grudzień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

W listopadzie wspólnie z firmą BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wyłonieni uczestnicy mieli okazję przetestować jeden z wybranych monitorów SW240, SW320 lub SW271. Zobaczcie kto został wybrany autorem najlepszego testu. W jego ręce powędruje nagroda główna - BenQ SW240!

W grudniu na naszych łamach mogliście zapoznać się z opiniami 3 osób, które przez tydzień miały możliwość testowania wybranego przez siebie jednego z zaawansowanych monitorów do edycji zdjęć BenQ. Bartosz Dmowski zdecydował się sprawdzić możliwości modelu SW320, Mateusz Brzeźniak wybrał SW271, natomiast Michał Ostrowski postanowił przyjrzeć się monitorowi SW240. Który z nich okazał się laureatem?

Zdaniem jury autorem najlepszego testu został Michał Ostrowski, którego opinia o BenQ SW240 wyglądała najciekawiej. - Najbardziej kompleksowo podszedł do tematu, a jego wnioski poparte były pomiarami. Ponadto przedstawił sam proces kalibracji, co może być przydatne dla innych użytkowników tego sprzętu. Należy mu się! - skomentowali jurorzy.

- BenQ SW240 posiada świetny stosunek jakość do ceny oraz funkcjonalności. Możliwość kalibracji sprzętowej, bardzo dobre odwzorowanie barw, jednorodna jasność oraz niemal 100% pokrycie profilu AdobeRGB sprawia, że monitorem powinni zainteresować się miłośnicy fotografii, którzy chcieliby edytować swoje prace na monitorze graficznym, a nie mogą, bądź nie chcą wydawać bardzo dużych kwot - zaznaczył w swojej recenzji Ostrowski.

W efekcie Michał Ostrowski otrzyma nagrodę główną - BenQ SW240 o wartości 1895 zł. Monitorzapewnia 24-calową matrycę IPS o rozdzielczości Full HD (1920 x 1200 pikseli) w formacie 16:10. Ekran o jasności 250 nitów, kontraście 1000:1 i współczynniku Delta E≤2 oferuje 10-bitową głębię kolorów, możliwość wyświetlania 14-bitowej tablicy 3D LUT. Do tego pokrywa 100% gamutu sRGB i99% przestrzeni Adobe RGB. Dodatkowo oferuje specjalny przycisk, który pozwoli błyskawicznie przełączać się pomiędzy 3 przestrzeniami (Adobe RGB, sRGB i B+W). Oprócz tego został wyposażony opcję kalibracji sprzętowej za pomocą oprogramowania Pallete Master Element, co pozwoli precyzyjnie dostosować kolorystykę monitora. Otrzymujemy też funkcję Pivot (obrócenia ekranu do pionu), możliwość regulacji pochylenia i wysokości. Znalazły się także gniazda DVi, HDMI (1.4), DisplayPort (1.2), USB (3.1) i złącze słuchawkowe.

Jeszcze raz gratulujemy laureatowi. Już niebawem skontaktujemy się z nim w celu przekazania nagrody głównej!

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
0
0
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0