Poznaj historię pierwszego zawodowego warszawskiego fotografa. Wieczór z Karolem Beyerem w galerii Jednostka

Poznaj historię pierwszego zawodowego warszawskiego fotografa. Wieczór z Karolem Beyerem w galerii Jednostka

Ojciec polskiej fotografii, właściciel pierwszego zakładu fotograficznego w Warszawie. Postać Karola Beyera będziecie mieli okazję poznać bliżej podczas środowego spotkania w galerii Jednostka.

“Zapraszamy na wyjątkowy wieczór, podczas którego spotkamy człowieka wielu pasji, niestrudzonego eksperymentatora, pierwszego warszawskiego fotografa zawodowego – Karola Beyera” - zachęcają organizatorzy.

Spotkanie odbywa się na zakończenie roku, w którym świętujemy 200. rocznicę urodzin fotografa. Przewodniczką po biografii fotografa będzie znawczyni jego życia i twórczości, historyk sztuki, kurator w Zbiorach Ikonograficznych i Fotograficznych Muzeum Narodowego w Warszawie Danuta Jackiewicz.

Autoportret Karola Beyera, 1853

Będzie to spotkanie prywatne, poznamy Beyera przede wszystkim jako człowieka, którego barwne losy pełne dramatycznych zwrotów akcji zasługują na refleksję.

Kiedy i gdzie

Spotkanie odbędzie się 19 grudnia 2018 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Jednostka przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem jednostka.com.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4