Polish Paradise, czyli Polacy na Triennale Fotografii w Hamburgu

Polish Paradise, czyli Polacy na Triennale Fotografii w Hamburgu

Antoni Zdebiak, Magda Hueckel, Jan Cieślikiewicz, Paweł Jaszczuk i Kaja Rata, to polscy artyści, których prace zostaną zaprezentowana na Triennale w Hamburgu. Start imprezy już jutro.

Polish Paradise to nazwa nieformalnego zrzeszenia i działań trzech polskich festiwali fotograficznych: Miesiąca Fotografii w Krakowie, Fotofestiwalu w Łodzi i TIFF Festiwalu z Wrocławia. Organizatorzy tych imprez cyklicznie współpracują nad pozyskaniem funduszy oraz nawiązaniem relacji partnerskich z zagranicznymi festiwalami, by zaprezentować prace polskich wschodzących artystów. Czasem są to pokazy slajdów, czasem dofinansowanie udziału w portfolio czy zorganizowanie wystawy lub imprezy.

fot. Paweł Jaszczuk, „¥€$U$"

Pod szyldem Polish Paradise polska fotografia promowana była już na największym festiwalu fotografii w Arles, na targach Paris Photo czy na festiwalu w Tbilisi. Tym razem zostanie zaprezentowana na Triennale Fotografii w Hamburgu. Jest to największe wydarzenie fotograficzne w Niemczech. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Breaking Point” i poświęcona jest istotnym zjawiskom społecznym, takim jak alienacja, nomadyzm, migracja czy bezpieczeństwo. Festiwal współpracuje z głównymi muzeami, instytucjami kulturalnymi i galeriami w mieście. Obejmuje rozmowy z artystami, dyskusje tematyczne, wykłady, prezentacje portfolio i międzynarodowe konferencje.

fot. Kaja Rata, „Kajnikaj"

Projekty Pawła Jaszczuka, Kaji Raty i Jana Cieślikiewicza zostały wybrana przez niezależne jury do sekcji OFF Triennale - wystaw towarzyszących, prezentowanych na terenie całego miasta, które jednocześnie rozwijają temat edycji "Breaking point". Z kolei Karolina Jonderko będzie miała okazję opowiedzieć o swojej pracy na Photo-Match, specjalnej formule przeglądu portfolio, która podbija kolejne festiwale fotograficzne, a została opracowana przez zespół Fotofestiwalu w Łodzi.

fot. Jan Cieślikiewicz, „Null Hypothesis"

Zaś Fundacja Archeologia Fotografii zaprezentuje w galerii Circle Culture ekspozycję aktywnego w latach osiemdziesiątych artysty, Antoniego Zdebiaka i współczesnej fotografki Magdy Hueckel. Natomiast w miasteczku kontenerowym - centrum festiwalowym Triennale - będzie można zapoznać się z najciekawszymi publikacjami fotograficznymi z ostatnich lat, m.in. laureatami i finalistami konkursu Fotograficznej Publikacji Roku. Wszyscy artyści prezentujący swoje prace będą na miejscu, aby oprowadzić po swoich wystawach i wziąć udział w spotkaniach autorskich.

fot. Magda Hueckel, Primavera, 2016

fot. Antoni Zdebiak, 1986

Gdzie i kiedy?

Już jutro wystartuje Triennale w Hamburgu. Wystawy polskich fotografów będzie można oglądać w:

  • Jan Cieślikiewicz, „Null Hypothesis", Drawing Room, Hofweg 6
  • Paweł Jaszczuk, „¥€$U$", Halle 4, Oberhafen, Stockmeyerstrasse 41- 43
  • Kaja Rata, „Kajnikaj", Chambre Solitaire, Fettstrasse 5a
  • Antoni Zdebiak, Magda Hueckel, Self-performance, Bismarckstraße 98

Więcej informacji o Triennale w Hamburgu znajdziecie na stronie www.phototriennale.de.

zdjęcie główne: Antoni Zdebiak, 1984

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12