Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Environmental Photographer of the Year 2016 - pozostało kilka dni na zgłoszenia

0

Autor: Michał Chrzanowski

12 Kwiecień 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Jeżeli chcecie wziąć udział w prestiżowym konkursie Environmental Photographer of the Year, to musicie się spieszyć. Na nadsyłanie prac pozostał jeszcze niespełna tydzień.

Environmental Photographer of the Year to konkurs organizowany z myślą o fotografach i filmowcach, którzy postrzegają świat w „nowoczesny, kreatywny i niepowtarzalny sposób.” Takich właśnie prac będą poszukiwać jurorzy tegorocznej edycji – prac, które będą inspirować ludzi na całym świecie, aby zacząć dbać o naszą planetę. Tematem przewodnim konkursu są więc oczywiście społeczne i naturalne aspekty środowiska. Niemniej jednak w tym roku zaprezentowane zostały trzy główne kategorie: The Built Environment, The Changing Climate, a także People, Nature and Economy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Laureat nagrody Grand Prix otrzyma £3 000 oraz tytuł Environmental Photographer of the Year. Z kolei spośród uczestników, którzy nie ukończyli 25 roku życia, zostanie także wyłoniony Young Environmental Photographer of the Year. Otrzyma on również nagrodę pieniężną w wysokości £1 000. Organizator konkursu, Chartered Institution of Water and Environmental Management wybierze także autora, który otrzyma tytuł CIWEM Changing Climate Award oraz £500.

Prace – maksymalnie 10 zdjęć lub filmów – można zgłaszać do 18 kwietnia 2016 roku. Jest jednak jeden warunek – wszystkie muszą być wykonane w przedziale od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. Galeria finalistów zostanie zaprezentowana w lipcu bieżącego roku w londyńskim Royal Geographical Society. Wtedy też jurorzy ogłoszą zwycięzców poszczególnych kategorii oraz laureata nagrody Grand Prix Environmental Photographer of the Year 2016. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie www.ciwem.org.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Zagłosuj na najlepsze produkty fotograficzne i odbierz darmowe wydanie magazynu
Wybierz z nami najlepsze produkty minionego roku i pomóż ulepszać stronę Fotopolis. Głosować w plebiscycie i ankiecie można jeszcze do 9 stycznia. Każdy, kto weźmie...
6
0