Informator - wystawy fotograficzne listopad 2004

Fotografia w listopadzie zdominowana została przez wydarzenia krakowskiego festiwalu. Jednak poza propozycjami Miesiąca Fotografii w Krakowie można znaleźć także inne interesujące wystawy w pozostałych miastach Polski. Prezentujemy listopadowy przegląd ekspozycji.
Kraków

Większość prezentowanych w Krakowie wystaw odbywa się w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Zapraszamy do działu wydarzenia, gdzie znajduje się więcej informacji o festiwalu.

MUZEUM HISTORII FOTOGRAFII
ul. Józefitów 16, tel. (12) 634 59 32
www.mhf.krakow.pl
Do 14 listopada prezentowana będzie niecodzienna wystawa Fotografii filmowej Fritza Langa zorganizowana przy współpracy z Goethe Institut.

GALERIA ZPAP
Sukiennice Rynek Główny 1/3
Portugalia XIX wieczne podróże. Fotografie wybrane zostały z pamiątkowego albumu z podróży po Afryce Północnej, Hiszpanii i Portugalii, która odbyła się w latach 1887-1888. Nie znamy nazwiska tajemniczego mężczyzny przemierzającego z aparatem te kraje. Choć jego postać pojawia się na niektórych zdjęciach... Wystawa jest czynna do 8 listopada. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

FOTO GALERIA NOWOHUCKIEGO CENTRUM KULTURY
Aleja Jana Pawła II 232
tel. (0-12) 644 07 71
Od 4 do 28 listopada 2004 roku otwarta będzie ekspozycja Guma - technika szlachetnej fotografii.

KAWIARNIA POZYTYWKA
ul. Bożego Ciała 12
Do 11 listopada można oglądać pracę Marii Dmitruk tworzące wystawę Baśnie. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

GALERIA STARMACH
ul. Węgierska 5, Kraków
Wystawa zdjęć członka Grupy Krakowskiej- Marka Piaseckiego.
Wystawa potrwa do końca listopada. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

GALERIA CAFE CAMELOT
ul. św. Tomasza 17
Wystawa Vladimira Birgus'a Niewysłowione będzie czynna do 11 listopada 2004 roku. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

GALERIA POD SCHODAMI
Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Plac Matejki 13
Zbigniew Tomaszczuk, największy w Polsce autorytet w dziedzinie fotografii otworkowej, przygotował wystawę, którą będziemy mogli oglądać w listopadzie. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

KLUB BARAKA
W klubie Baraka będą prezentowane fotografie Olgierda Michalaka
Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

GALERIA ARTEMIS
ul. Strowiślańska 21
Wystawa Tadeusza Rolke Rozproszenie. Otwarta w listopadzie. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

GALERIA ZDERZAK
ul. Floriańska 3
tel. +12 429 67 43
tel/fax: +12 292 30 09
W przyszły wtorek, 9 listopada, w krakowskiej Galerii zderzak zostanie otwarta wystawa Sedymentacja Ireneusza Zjeżdżałki. Ekspozycja potrwa do 21 listopada. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

GALERIA BEZDOMNA
W krakowskiej Fabryce Oskara Schindlera od 6 listopada przez tydzień będzie można oglądać ekspozycję, która odbywa się w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

PAUZA
ul. Floriańska 18/3
Do 19. listopada można oglądać zdjęcia Katarzyny Fortuny z cyklu Człowiek, który zszedł na ziemię. Autorka już w poprzednich pracach sięgała po motyw trudnych relacji jednostki ze społecznością. Przeczytaj więcej w dziale wystawy

STAŁA GALERIA FOTOGRAFII "WARSZTATY FOTOGRAFICZNE"
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
www.dworek.krakow.pl
Autorami slajdów z III Wyprawy Fotograficznej ISLANDIA 2004 są Paweł Kosicki, Włodzimierz Płaneta i Dawid Wałęga. Wystawę można oglądać do 15 listopada 2004 roku.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12