Polka zwyciężczynią konkursu CEWE “Our World Is Beautiful” 2015

Autor: Maciej Luśtyk

15 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Miło nam poinformować, że zdjęcie polskiej fotografki, Agnieszki Gulczyńskiej zostało wybrane spośród 94 tys. prac nadesłanych z całego świata i zwyciężyło w międzynarodowym konkursie CEWE “Our World is Beautiful”. Zobaczcie zwycięską fotografię.

Konkurs “Our World is Beautiful” organizowany przez firmę dostawcę usług fotograficznych CEWE, jest rozwinięciem zapoczątkowanego w 2013 roku plebiscytu “Europe is Beautiful”. Do tegorocznej edycji konkursu swoje prace zgłosiło prawie 12 tys. fotografów, którzy łącznie przesłali ponad 94 tys. zdjęć. Fotografie rywalizowały ze sobą w 6 kategoriach: Architektura, Krajobraz, Natura, Ludzie, Sport, Ruch. Pula nagród w konkursie wynosiła 80 000 euro.

Miło nam poinformować, że jedną z laureatek konkursu jest polska fotografka, Agnieszka Gulczyńska. Jej ciepłe, jesienne zdjęcie pod tytułem “Tylko ze mną bądź” zwyciężyło w kategorii Ludzie i zdobyło główną nagrodę w konkursie, a autorka oprócz nagrody CEWE Photo Award otrzymała sprzęt fotograficzny o wartości 1500 euro oraz możliwość wybrania się w podróż fotograficzną na Islandię u boku uznanego fotografa, Micheala Lohmana.

”Jej poruszające zdjęcie, przedstawiające chłopca siedzącego na brzegu jeziora w świetle zachodzącego słońca i obejmującego swojego psa, doskonale symbolizuje pojęcia takie jak człowieczeństwo, partnerstwo, szczęście, przyjaźń i przyszłość. Fotografia ta dokładnie oddaje tytuł konkursu ‚Our world is beautiful’. Tak piękny, beztroski i patrzący przed siebie z optymizmem może być nasz świat.” -mówi członek jury, Wolfgang Heinen.

Zwyciężczyni gorąco gratulujemy, a Was zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej odsłonie konkursu. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu Cewe “Our World is Beautiful”.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania / Czas Wywoływania
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania...
Muzeum Etnograficzne w Krakowie informuje o przedłużeniu wystawy małopolskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku i zaprasza na marcowe spotkania dotyczące techniki mokrego kolodionu...
6
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Powiązane artykuły