Bez książki ani rusz(t)

Bez książki ani rusz(t)

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem “Bez książki ani rusz(t)”. Nadesłane zdjęcia powinny być inspirowane książka wybraną przez uczestnika konkursu. Prace możne przesyłać do 31 lipca 2015 roku.

Konkurs ”Bez książki ani rusz(t)” ma być zachętą do działania na styku dziedzin sztuki i przełamania stereotypu czytania jako czynności statycznej i nudnej. Organizatorzy chcą udowodnić, że to właśnie książki otwierają przed nowe światy. W tym celu zorganizowali konkurs fotograficzny, w którym zadaniem jest zobrazowanie zdarzenia, tytułu, sceny z wybranej książki bądź też inspirowanie się jej klimatem.

Prace na konkurs w formie elektronicznej można nadsyłać do 31 lipca 2015 roku na adres konkurs@bilbiotekalegionowo.pl. Zdjęcia zostaną poddane ocenie jury, w którym zasiądą Maciej Stępiński, Piotr Janowczyk i Dorota Milerowicz. Pula nagród wynosi 3000 zł. Po ogłoszeniu wyników konkursu planowana jest wystawa plenerowa.

Imprezą towarzyszącą jest również otwarty wykład Macieja Stępińskiego, które odbędą się 19 czerwca o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej legionowskiego ratusza.

Więcej szczegółów pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie bibliotekalegionowo.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0