Bez książki ani rusz(t)

Bez książki ani rusz(t)

Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem “Bez książki ani rusz(t)”. Nadesłane zdjęcia powinny być inspirowane książka wybraną przez uczestnika konkursu. Prace możne przesyłać do 31 lipca 2015 roku.

Konkurs ”Bez książki ani rusz(t)” ma być zachętą do działania na styku dziedzin sztuki i przełamania stereotypu czytania jako czynności statycznej i nudnej. Organizatorzy chcą udowodnić, że to właśnie książki otwierają przed nowe światy. W tym celu zorganizowali konkurs fotograficzny, w którym zadaniem jest zobrazowanie zdarzenia, tytułu, sceny z wybranej książki bądź też inspirowanie się jej klimatem.

Prace na konkurs w formie elektronicznej można nadsyłać do 31 lipca 2015 roku na adres konkurs@bilbiotekalegionowo.pl. Zdjęcia zostaną poddane ocenie jury, w którym zasiądą Maciej Stępiński, Piotr Janowczyk i Dorota Milerowicz. Pula nagród wynosi 3000 zł. Po ogłoszeniu wyników konkursu planowana jest wystawa plenerowa.

Imprezą towarzyszącą jest również otwarty wykład Macieja Stępińskiego, które odbędą się 19 czerwca o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej legionowskiego ratusza.

Więcej szczegółów pełny regulamin konkursu znajdziecie na stronie bibliotekalegionowo.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18