Konkurs promujący warszawską tożsamość

Konkurs promujący warszawską tożsamość

Trwa I Warszawski Konkurs Fotograficzny odbywający się pod tytułem „Dysonanse i kłótnie warszawskie”. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy. Ponadto, na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Fujifilm, a 20 najlepszych zdjęć zostanie opublikowanych w Time Out London. Prace należy nadsyłać do 31 sierpnia.Pomysłodawcą konkursu jest Daniel Echaust, twórca Portalu Warszawskiego, varsavianista oraz przewodnik. Projekt adresowany jest do mieszkańców Warszawy, wielbicieli miasta lub fotografii.

Marzeniem moim jest odbudować nadwątloną tożsamość mieszkańców oraz złożyć hołd moim przodkom. Jestem Warszawiakiem od pięciu pokoleń. Zostałem wychowany w domu patriotycznym i świadomym swojego pochodzenia. Zależy mi, aby popularyzować dumę z bycia mieszkańcem stolicy. Chcę zaktywizować wszystkich, bez względu na to skąd przyjechali. Aby mieli świadomość historii oraz jej bohaterów. Umieli docenić, czym miasto było oraz jak wiele się tu wydarzyło. Chciałbym pobudzać ich moimi projektami do świadomego uczestnictwa w rozwoju miasta, tożsamości i dumy.

Fotografie na jakie czekamy w ramach konkursu to coś więcej niż foty strzelone, ot tak sobie. Temat ma zmusić uczestników do refleksji nad przeszłością oraz obecną Warszawą. Zawiera w sobie umiejętność łapania dysonansów poznawczych, charakterologicznych, architektonicznych czy tematycznych.


I Warszawski Konkurs Fotograficzny ma innowacyjną formułę. Oprócz atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez Fujifilm oraz księgarnie Matras, zwycięskie oraz wyróżnione fotografie będą obecne w warszawskiej przestrzeni publicznej przez cały rok. Planowana jest ich ekspozycja m.in. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, Teatrze Druga Strefa, Kinotece oraz w Barze Prasowym.

Jury, w którego skład wejdą: Tomasz Sikora, Jan Ołdakowski, Zbigniew Furman, Szymon Majewski, Julia Przerwa Tetmajer, Marta Jabłkowska i Anna Warzyńska, wybierze 20 finałowych prac, które zostaną opublikowane w Time Out London. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy.

Prace konkursowe należy nadsyłać o 31 sierpnia.

Więcej szczegółów na portalwarszawski.com.pl

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4