Konkurs promujący warszawską tożsamość

Konkurs promujący warszawską tożsamość

Trwa I Warszawski Konkurs Fotograficzny odbywający się pod tytułem „Dysonanse i kłótnie warszawskie”. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy. Ponadto, na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Fujifilm, a 20 najlepszych zdjęć zostanie opublikowanych w Time Out London. Prace należy nadsyłać do 31 sierpnia.Pomysłodawcą konkursu jest Daniel Echaust, twórca Portalu Warszawskiego, varsavianista oraz przewodnik. Projekt adresowany jest do mieszkańców Warszawy, wielbicieli miasta lub fotografii.

Marzeniem moim jest odbudować nadwątloną tożsamość mieszkańców oraz złożyć hołd moim przodkom. Jestem Warszawiakiem od pięciu pokoleń. Zostałem wychowany w domu patriotycznym i świadomym swojego pochodzenia. Zależy mi, aby popularyzować dumę z bycia mieszkańcem stolicy. Chcę zaktywizować wszystkich, bez względu na to skąd przyjechali. Aby mieli świadomość historii oraz jej bohaterów. Umieli docenić, czym miasto było oraz jak wiele się tu wydarzyło. Chciałbym pobudzać ich moimi projektami do świadomego uczestnictwa w rozwoju miasta, tożsamości i dumy.

Fotografie na jakie czekamy w ramach konkursu to coś więcej niż foty strzelone, ot tak sobie. Temat ma zmusić uczestników do refleksji nad przeszłością oraz obecną Warszawą. Zawiera w sobie umiejętność łapania dysonansów poznawczych, charakterologicznych, architektonicznych czy tematycznych.


I Warszawski Konkurs Fotograficzny ma innowacyjną formułę. Oprócz atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez Fujifilm oraz księgarnie Matras, zwycięskie oraz wyróżnione fotografie będą obecne w warszawskiej przestrzeni publicznej przez cały rok. Planowana jest ich ekspozycja m.in. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, Teatrze Druga Strefa, Kinotece oraz w Barze Prasowym.

Jury, w którego skład wejdą: Tomasz Sikora, Jan Ołdakowski, Zbigniew Furman, Szymon Majewski, Julia Przerwa Tetmajer, Marta Jabłkowska i Anna Warzyńska, wybierze 20 finałowych prac, które zostaną opublikowane w Time Out London. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy.

Prace konkursowe należy nadsyłać o 31 sierpnia.

Więcej szczegółów na portalwarszawski.com.pl

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1