Konkurs promujący warszawską tożsamość

Konkurs promujący warszawską tożsamość

Trwa I Warszawski Konkurs Fotograficzny odbywający się pod tytułem „Dysonanse i kłótnie warszawskie”. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy. Ponadto, na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Fujifilm, a 20 najlepszych zdjęć zostanie opublikowanych w Time Out London. Prace należy nadsyłać do 31 sierpnia.Pomysłodawcą konkursu jest Daniel Echaust, twórca Portalu Warszawskiego, varsavianista oraz przewodnik. Projekt adresowany jest do mieszkańców Warszawy, wielbicieli miasta lub fotografii.

Marzeniem moim jest odbudować nadwątloną tożsamość mieszkańców oraz złożyć hołd moim przodkom. Jestem Warszawiakiem od pięciu pokoleń. Zostałem wychowany w domu patriotycznym i świadomym swojego pochodzenia. Zależy mi, aby popularyzować dumę z bycia mieszkańcem stolicy. Chcę zaktywizować wszystkich, bez względu na to skąd przyjechali. Aby mieli świadomość historii oraz jej bohaterów. Umieli docenić, czym miasto było oraz jak wiele się tu wydarzyło. Chciałbym pobudzać ich moimi projektami do świadomego uczestnictwa w rozwoju miasta, tożsamości i dumy.

Fotografie na jakie czekamy w ramach konkursu to coś więcej niż foty strzelone, ot tak sobie. Temat ma zmusić uczestników do refleksji nad przeszłością oraz obecną Warszawą. Zawiera w sobie umiejętność łapania dysonansów poznawczych, charakterologicznych, architektonicznych czy tematycznych.


I Warszawski Konkurs Fotograficzny ma innowacyjną formułę. Oprócz atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez Fujifilm oraz księgarnie Matras, zwycięskie oraz wyróżnione fotografie będą obecne w warszawskiej przestrzeni publicznej przez cały rok. Planowana jest ich ekspozycja m.in. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, Teatrze Druga Strefa, Kinotece oraz w Barze Prasowym.

Jury, w którego skład wejdą: Tomasz Sikora, Jan Ołdakowski, Zbigniew Furman, Szymon Majewski, Julia Przerwa Tetmajer, Marta Jabłkowska i Anna Warzyńska, wybierze 20 finałowych prac, które zostaną opublikowane w Time Out London. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy.

Prace konkursowe należy nadsyłać o 31 sierpnia.

Więcej szczegółów na portalwarszawski.com.pl

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0