Konkurs promujący warszawską tożsamość

Konkurs promujący warszawską tożsamość

Trwa I Warszawski Konkurs Fotograficzny odbywający się pod tytułem „Dysonanse i kłótnie warszawskie”. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy. Ponadto, na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Fujifilm, a 20 najlepszych zdjęć zostanie opublikowanych w Time Out London. Prace należy nadsyłać do 31 sierpnia.Pomysłodawcą konkursu jest Daniel Echaust, twórca Portalu Warszawskiego, varsavianista oraz przewodnik. Projekt adresowany jest do mieszkańców Warszawy, wielbicieli miasta lub fotografii.

Marzeniem moim jest odbudować nadwątloną tożsamość mieszkańców oraz złożyć hołd moim przodkom. Jestem Warszawiakiem od pięciu pokoleń. Zostałem wychowany w domu patriotycznym i świadomym swojego pochodzenia. Zależy mi, aby popularyzować dumę z bycia mieszkańcem stolicy. Chcę zaktywizować wszystkich, bez względu na to skąd przyjechali. Aby mieli świadomość historii oraz jej bohaterów. Umieli docenić, czym miasto było oraz jak wiele się tu wydarzyło. Chciałbym pobudzać ich moimi projektami do świadomego uczestnictwa w rozwoju miasta, tożsamości i dumy.

Fotografie na jakie czekamy w ramach konkursu to coś więcej niż foty strzelone, ot tak sobie. Temat ma zmusić uczestników do refleksji nad przeszłością oraz obecną Warszawą. Zawiera w sobie umiejętność łapania dysonansów poznawczych, charakterologicznych, architektonicznych czy tematycznych.


I Warszawski Konkurs Fotograficzny ma innowacyjną formułę. Oprócz atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez Fujifilm oraz księgarnie Matras, zwycięskie oraz wyróżnione fotografie będą obecne w warszawskiej przestrzeni publicznej przez cały rok. Planowana jest ich ekspozycja m.in. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, Teatrze Druga Strefa, Kinotece oraz w Barze Prasowym.

Jury, w którego skład wejdą: Tomasz Sikora, Jan Ołdakowski, Zbigniew Furman, Szymon Majewski, Julia Przerwa Tetmajer, Marta Jabłkowska i Anna Warzyńska, wybierze 20 finałowych prac, które zostaną opublikowane w Time Out London. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy.

Prace konkursowe należy nadsyłać o 31 sierpnia.

Więcej szczegółów na portalwarszawski.com.pl

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0