Konkurs promujący warszawską tożsamość

Konkurs promujący warszawską tożsamość

Trwa I Warszawski Konkurs Fotograficzny odbywający się pod tytułem „Dysonanse i kłótnie warszawskie”. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy. Ponadto, na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez Fujifilm, a 20 najlepszych zdjęć zostanie opublikowanych w Time Out London. Prace należy nadsyłać do 31 sierpnia.Pomysłodawcą konkursu jest Daniel Echaust, twórca Portalu Warszawskiego, varsavianista oraz przewodnik. Projekt adresowany jest do mieszkańców Warszawy, wielbicieli miasta lub fotografii.

Marzeniem moim jest odbudować nadwątloną tożsamość mieszkańców oraz złożyć hołd moim przodkom. Jestem Warszawiakiem od pięciu pokoleń. Zostałem wychowany w domu patriotycznym i świadomym swojego pochodzenia. Zależy mi, aby popularyzować dumę z bycia mieszkańcem stolicy. Chcę zaktywizować wszystkich, bez względu na to skąd przyjechali. Aby mieli świadomość historii oraz jej bohaterów. Umieli docenić, czym miasto było oraz jak wiele się tu wydarzyło. Chciałbym pobudzać ich moimi projektami do świadomego uczestnictwa w rozwoju miasta, tożsamości i dumy.

Fotografie na jakie czekamy w ramach konkursu to coś więcej niż foty strzelone, ot tak sobie. Temat ma zmusić uczestników do refleksji nad przeszłością oraz obecną Warszawą. Zawiera w sobie umiejętność łapania dysonansów poznawczych, charakterologicznych, architektonicznych czy tematycznych.


I Warszawski Konkurs Fotograficzny ma innowacyjną formułę. Oprócz atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez Fujifilm oraz księgarnie Matras, zwycięskie oraz wyróżnione fotografie będą obecne w warszawskiej przestrzeni publicznej przez cały rok. Planowana jest ich ekspozycja m.in. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, Teatrze Druga Strefa, Kinotece oraz w Barze Prasowym.

Jury, w którego skład wejdą: Tomasz Sikora, Jan Ołdakowski, Zbigniew Furman, Szymon Majewski, Julia Przerwa Tetmajer, Marta Jabłkowska i Anna Warzyńska, wybierze 20 finałowych prac, które zostaną opublikowane w Time Out London. Pierwszą nagrodą w konkursie jest wyjazd do Londynu na finał wystawy.

Prace konkursowe należy nadsyłać o 31 sierpnia.

Więcej szczegółów na portalwarszawski.com.pl

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13