Urodzinowy konkurs Fotopolis.pl "4" - wyniki!

Przedstawiamy wyniki urodzinowego konkursu Fotopolis.pl. Zwycięskie zdjęcia wybraliśmy spośród prawie 450 nadesłanych prac. Zaskoczył nas wysoki poziom zdjęć i pomysłowość autorów.
Przypomnijmy, temat konkursu brzmiał "4" - w sam raz na nasze czwarte urodziny. Byliśmy bardzo ciekawi jak biorący udział w konkursie zinterpretują tak szeroki, a jednocześnie lakoniczny temat. Pewna ilość czytelników kompletnie nie zaprzątała sobie głowy interpretacją i przysłała zdjęcia zupełnie nie na temat. Szkoda, bo wśród tych fotografii było kilka naprawdę dobrych prac świadczących o umiejętnościach autorów. Trudno.

Z drugiej strony otrzymaliśmy dużo zdjęć traktujących tytuł bardzo dosłownie. Mogliśmy zobaczyć wszelkie rodzaje czwórek: czterech ludzi, cztery nogi, cztery koty, cztery kaczki, cztery drzewa i tak dalej. Wśród tych zdjęć było wiele bardzo dobrych i te prezentujemy obok. Naszą uwagę przykuwały prace, gdzie temat "4" potraktowany został symbolicznie, co wymagało od autorów poszukiwań i pomysłowości. Takich zdjęć było stosunkowo mało.Jury, złożone z redaktorów Fotopolis.pl i znanego fotografa Wiktora Nowotki obradowało prawie 5 godzin. Stosunkowo szybko udało nam się zawęzić wybór do kilkudziesięciu zdjęć. Jednak potem zaczęły się schody. Nie było łatwo wybrać finałową ósemkę. Szczególnie, że widzieliśmy jak dużo pracy włożyli niektórych autorzy w wykonanie fotografii. Z ciężkim sercem odrzucaliśmy także te zdjęcia, których autorzy mieli doskonałe pomysły, ale nie starczyło im umiejętności fotograficznych. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiedzy fotograficznej.

Ostatecznie po burzliwych obradach wyłoniliśmy pierwszą trójkę, spośród której wybraliśmy zwycięzcę.

Pierwszą nagrodę, aparat Olympus E-300 z obiektywem 14-45mm, ufundowany przez firmę Olympus Polska, otrzymuje:

Sebastian Mrożek za pracę "Porządek"

"Porządek" fot. Sebastian Mrożek

Ta praca zaintrygowała nas od samego początku i im dłużej się jej przyglądaliśmy, tym więcej znaczeń każdy z nas w niej odnajdował. Autor zdobył się na odwagę i... nie umieścił cyfry 4 na zdjęciu. Cyfry budzą wiele skojarzeń: z technologią cyfrową, z komputerami, z przemijającym czasem, z wartościami przesłony czy ogniskowej, a także z setkami danych, które co roku wpisywaliśmy do specyfikacji aparatów opisywanych na Fotopolis.pl. Dodatkowo zdjęcie jest bardzo dobre techniczne: odpowiednia głębia ostrości, ciekawy kąt fotografowania, minimalistyczne ujęcie kadru. Brawo!

Drugie miejsce i program FotoOffice3 Professional, ufundowany przez firmę GDATA otrzymuje:

Paweł Herzog za pracę "4"

To zdjęcie bardzo podobało nam się od strony technicznej - jest właściwie idealne. Również temat, mimo, że potraktowany dosłownie, jest podany w subtelny, graficzny sposób. Gratulujemy!

Trzecią nagrodę, również program FotoOffice3 Professional, ufundowany przez firmę GDATA, otrzymuje:

Maciej Frydrysiak za pracę "Kaponiera"

Ciekawe kolory, doskonałe światło i ostrość to zalety tego zdjęcia. Urzekł nas też nastrój bijący z tej pracy. Dlatego mimo drobnego błędu technicznego postanowiliśmy uhonorować autora trzecim miejscem. Gratulujemy!

Poza tym wyróżnienia, programy FotoOffice2, ufundowane przez firmę GDATA, otrzymują następujący autorzy:
Magdalenka Roszkowska "4 przyjaciółki"
Michał Kobielski "4"
Karolina Tyrka "4 ciała"
Marta Ataszkiewicz "Podział"
Maja Krupska "Marzenie"Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczesnikom dziekujemy za udział w konkursie. Dziękujemy również wszystkim, którzy w swoich zgłoszeniach zawarli życzenia urodzinowe.

Z laureatami skontaktujemy się osobiście w celu ustalenia sposobu odbioru nagród.

Podyskutuj o wynikach konkursu na forum.fotopolis.pl
Zobacz wszystkie zdjęcia (35)
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0