Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fotopolis.pl ma 5 lat!

0

Autor: Michał Sułkiewicz

7 Październik 2006
Artykuł na: 9-16 minut
Fotopolis.pl działa już 5 lat! Ponad 150 tysięcy czytelników miesięcznie i prawie 5000 artykułów to najważniejsze osiągnięcia. Chcieliśmy naszym czytelnikom podziękować za wspólne lata. W związku z tym przygotowaliśmy szereg atrakcji, które pozwolą nam wpólnie uczcić ten jubileusz. Najważniejszym wydarzeniem będzie z pewnością wystawa "Rewolucja w fotografii" zorganizowana przez Fotopolis.pl w warszawskim Muzeum Techniki. Wystawie będzie towarzyszyć kilka dni prezentacji i warsztatów. Kolejną atrakcją będzie wystawa najlepszych zdjęć tygodnia publikowanych na stronach naszego serwisu od początku jego powstania oraz plebiscyt naszych czytelników, którzy wytypują między innymi najlepszy aparat roku.

Już od pięciu lat codziennie dostarczamy Wam najświeższe, najpełniejsze i najbardziej rzetelne informacje ze świata fotografii. Dzięki ponad 150 000 czytelników jesteśmy najpopularniejszym polskim medium fotograficznym. W tym roku nasze urodziny będą wyjątkowe. Zamiast jak zwykle prezentować nasze dokonania w ostatnim roku, postanowiliśmy zrobić coś dla naszych czytelników, bez których to wszystko nie byłoby możliwe.

Koniec października będzie w świecie fotografii stał pod znakiem Fotopolis.pl. Piąte urodziny postanowiliśmy uczcić hucznie - jak przystało na największy polski magazyn o fotografii. Poniżej zapowiedź atrakcji, na które już dzisiaj zapraszamy naszych czytelników i wszystkich pasjonatów fotografii.

;

Fotopolis EXPO - cztery dni prezentacji i warsztatów, 26-29.10.2006;

Wystawa zdjęć tygodnia Fotopolis.pl, 27.10-26.11.2006;

Ankieta i plebiscyt na stronach Fotopolis.pl, 9-23.10.2006]

"Rewolucja w fotografii. Technologia cyfrowa wczoraj i dziś"

wystawa w Muzeum Techniki w Warszawie: 26 października - 25 listopada 2006

Prezentujemy tekst naszego redaktora Łukasza Kacperczyka o wystawie:

Fotografia cyfrowa to stosunkowo młoda dziedzina, zwłaszcza w porównaniu z ponad stuletnią historią fotografii tradycyjnej. Krótszą metrykę nadrabia jednak ogromną dynamiką rozwoju. Fotopolis.pl relacjonuje zmiany na rynku już od pięciu lat - przez ten czas bardzo wiele się zmieniło. Wystawa "Rewolucja w fotografii. Technologia cyfrowa wczoraj i dziś" umożliwi naszym czytelnikom prześledzenie drogi, którą przeszła i którą dziś zmierza cyfrowa technologia fotograficzna. Jubileusz skłonił nas do wspomnień, które zaowocowały refleksją, że tempo wprowadzania na rynek nowych produktów jest tak wysokie, a zmiany często tak niewielkie, że łatwo zapominamy, jak zaawansowane technologie wykorzystują aparaty dostępne w sprzedaży. Początek pięcioletniej jak dotąd historii internetowego magazynu Fotopolis.pl zbiegł się z wejściem fotografii cyfrowej w etap rozwoju pozwalający korzystać z najnowszych zdobyczy techniki zwykłym śmiertelnikom. Dyskutując o nowych modelach użytkownicy zapominają często, jak długą drogę przeszły aparaty cyfrowe - od bardzo drogich modeli oferujących niską jakość obrazu, po dostępne powszechnie cyfrówki dające przeciętnemu amatorowi wszechstronność i jakość obrazu, o jakiej nikomu wcześniej się nie śniło. Pamiętaliśmy o tym, kiedy wybieraliśmy eksponaty na wystawę.

Na ekspozycji "Rewolucja w fotografii. Technologia cyfrowa wczoraj i dziś" można będzie obejrzeć najnowsze aparaty najważniejszych producentów zaprezentowane szerokiej publiczności na zakończonych niespełna miesiąc temu kolońskich targach Photokina 2006. W wielu przypadkach będzie to pierwsza okazja zobaczenia tego sprzętu w naszym kraju. To dziś - a wczoraj? Przeciwwagą dla nowinek są "zabytkowe" modele sprowadzone specjalnie na wystawę. Z jednej strony stanowią one historyczne tło dla najświeższych rozwiązań i pozwalają prześledzić poszczególne etapy rozwoju technologii cyfrowego obrazowania. Z drugiej - jest to prawdziwa gratka dla fotoamatorów spragnionych obcowania z rzadkimi okazami lub sprawdzenia jak ich aparat wygląda w środku.

Jednak impreza "Rewolucja w fotografii. Technologia cyfrowa wczoraj i dziś" to nie tylko wystawa, nie tylko spojrzenie na teraźniejszość przez pryzmat przeszłości. Ekspozycji towarzyszą liczne prezentacje i warsztaty fotograficzne. Pierwsze dwa dni, 26-27.10.2006 zostały przeznaczone na produkty z najwyższej półki: lustrzanki cyfrowe, rozwiązania dla profesjonalistów i zaawansowanych amatorów, warsztaty fotografii portretowej i wykłady o technologii. Kolejne dwa dni, weekend 28-29.10.2006 zainteresują masowego użytkownika sprzętu fotograficznego. W programie znalazły się interaktywne prezentacje amatorskich aparatów, warsztaty fotografii wnętrz, fotografii dzieci, tworzenia panoramy i efektów specjalnych. Wszystkie prezentacje będą się odbywać w sali kinowej Muzeum Techniki oraz w studio fotograficznym zaaranżowanym w holu Muzeum.

Wystawa "Rewolucja w fotografii. Technologia cyfrowa wczoraj i dziś" to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, jeśli nie na świecie. Kompleksowe podejście do fotografii cyfrowej obejmujące zarówno aspekt historyczny, jak i technologiczny, w połączeniu z bogatym programem warsztatów i atrakcji związanych ze zdobywaniem wiedzy fotograficznej sprawiają, że impreza zainteresuje nie tylko zawodowców czy zaawansowanych fotoamatorów, ale też zupełnie początkujących adeptów fotografii. Mamy nadzieję, że w ten sposób godnie uczcimy 5. rocznicę powstania Fotopolis.pl. Serdecznie zapraszamy!

W związku z wystawą poszukujemy do wypożyczenia aparatów cyfrowych, których wiek przekracza 4-5 lat. Aparaty nie muszą być sprawne, ważne, aby prezentowały rozwój technologii cyfrowej w fotografii. W razie posiadania takiego sprzętu, prosimy o kontakt z naszą redakcją.

Fotopolis EXPO

Sala kinowa Muzeum Techniki w Warszawie oraz hol przed salą wystawy: 26-29 października 2006 (czwartek-niedziela)

Szczegółowy program znajdziesz tutaj

Wraz z otwarciem wystawy "Rewolucja w fotografii. Technologia cyfrowa wczoraj i dziś" odbędzie się kilkudniowa impreza o nazwie Fotopolis EXPO. W jej ramach w salach Muzeum Techniki odbędą się wykłady o technologii cyfrowej, prezentacje najnowszych produktów oraz warsztaty praktyczne. Dzięki temu nasi czytelnicy będą mieli okazję bezpośredniego zapoznania się najnowszymi produktami fotograficznymi niedawno pokazanymi na targach Photokina 2006. Prezentacje podzieliliśmy na produkty profesjonalne, które odbędą się w czwartek i piątek i na produkty konsumenckie, które będzie można poznać w sobotę i niedzielę. W weekend przewidziane są również atrakcje dla dzieci i całych rodzin.

Swój udział w Fotopolis EXPO potwierdziły już takie firmy, jak: HP, Sony, Nikon, Olympus, Canon, Samsung, Sigma i Leica.

W czasie trwania Fotopolis EXPO bilety do Muzeum Techniki będą bezpłatne po podaniu hasła "fotopolis".

Wystawa zdjęć tygodnia Fotopolis.pl

Cafe Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie: 27 października - 26 listopada 2006

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Od początku istnienia Fotopolis.pl raz lub dwa razy w tygodniu publikujemy zdjęcia nadesłane przez naszych czytelników. W Cafe Kulturalna w PKiN będzie można oglądać około 30 najlepszych zdjęć tygodnia publikowanych na naszych stronach. Wyboru spośród kilkuset zdjęć opublikowanych fotografii dokonali redaktorzy Fotopolis.pl.

Do autorów wyróżnionych prac wysłane zostały emaile z prośbą o przesłanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo jedno zdjęcie, wybrane przez sponsora wystawy - firmę HP, zostanie wydrukowane na kilku nośnikach i otrzyma nagrodę w formie pakietu bezpłatnych wydruków w dużym formacie.

Wszystkich naszych czytelników zapraszamy na wernisaż wystawy będący jednocześnie naszą imprezą urodzinową, który odbędzie się w piątek 27 października o godzinie 20:00. Będzie tort!

Ankieta urodzinowa i plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne w 2006 roku

strony Fotopolis.pl: 9 - 23 października 2006

Tradycyjnie z okazji naszych urodzin chcemy spytać naszych czytelników co o nas myślą, kim są, jakim sprzętem fotografują, co im się w Fotopolis.pl podoba, a co nie. Dodatkowo ogłaszamy plebiscyt na najlepszą lustrzankę 2006, najlepszy aparat kompaktowy 2006 i najlepsze wydarzenie artystyczne roku.

Ankieta rusza od poniedziałku, 9 października na stronach Fotopolis.pl. Wśród osób, które wezmą udział w ankiecie i plebiscycie rozlosujemy nagrody: torby Lowepro, publikacje i upominki fotograficzne.

W przypadku problemów z otwarciem ankiety, proszę kliknąć baner plebiscytu (ostatni) na prawym panelu Fotopolis.pl w dziale Zobacz koniecznie.

wszystkim imprezom urodzinowym będzie towarzyszyć okolicznościowe logo

Szczegółowo o poszczególnych imprezach urodzinowych będziemy informować na stronach serwisu w oddzielnych artykułach. Już teraz zachęcamy, aby zarezerwować sobie wolny czas - bo naprawdę będzie warto.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021
W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.
2
0
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Produkty SmallRig w ofercie Focus Nordic Poland
Klatki, uchwyty i oparcia naramienne dla operatorów i fotografów marki SmallRig trafiły do oferty jednego z największych dystrybutorów sprzętu foto i wideo, firmy Focus Nordic Poland
0
0
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon pracuje nad szybką matrycą o dużej rozdzielczości w technologii warstwowej
Canon często wskazywany jest jako ten, który pod względem technologii sensorów ciągle pozostaje w tyle za konkurencją. Wygląda jednak na to, że producent nie próżnuje...
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)