Prace Bernarda Piechala w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

13 Styczeń 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Bernard Piechal - autor publikowanego na naszych łamach cyklu "Z notatnika optyka" zaprasza na swoją wystawę, którą można oglądać do 16 lutego w warszawskiej Klubogalerii Tygmont. Wystawa "Bernard Piechal. Sauté" poświęcona jest kobietom - od pewnego czasu ulubionemu tematowi twórcy.
fot. Bernard Piechal

Bernard Piechal jest z wykształcenia fizykiem, od osiemnastu lat pasjonuje się fotografią. Jest samoukiem i o ile w pracy zawodowej stawia na nowoczesność (lasery półprzewodnikowe), po godzinach wybiera tradycję - technologię czarno-białej fotografii srebrowej. Jako jeden z już nielicznych wywołuje odbitki na barytowych papierach światłoczułych. Stosuje przy tym złożone techniki tonowania, nadające pracom odcienie szarości, brązu, zieleni czy błękitu. Jego prace ostateczny kształt zyskują więc w ciemni.

Autor znany jest w środowisku fotograficznym jako twórca cyklu artykułów Z notatnika optyka, publikowanych na naszych łamach. Jest zwycięzcą II edycji konkursu "Architektura postindustrialna w obiektywie" organizowanego przez Fundację Hereditas, zdobył także wyróżnienie w konkursie "Polska rzeczywistość okiem młodych". Jego zdjęcia prezentowane były podczas wystaw zbiorowych podsumowujących powyższe konkursy oraz w kilku edycjach Galerii Bezdomnej.

fot. Bernard Piechal
fot. Bernard Piechal

Wystawa "Bernard Piechal. Sauté" poświęcona jest kobietom - od pewnego czasu ulubionemu tematowi twórcy. Piechal ukazuje kobiety w sposób różnorodny. Czasem tylko pokazuje ich piękno bez, jak mówi, "odstawiania foto-szopki". Niekiedy demaskuje ich wewnętrzną siłę czy erotyczną drapieżność. A czasem instrumentalnie wykorzystuje ich nagość, jako środek do zbudowania abstrakcyjnej wizji, gry słownej, czy komentarza otaczającej rzeczywistości. Jego zdjęcia bywają piękne i delikatne, lecz również prowokacyjne i pobudzające do myślenia.

pyzz.wordpress.com

pyzz.plfoto.com

Bernard Piechal. Sauté
Termin: do 16.02.2014

Klubogaleria Tygmont Live Club
ul. Mazowiecka 6/8
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wystawa fotografii Michała Konrada „Rzeka” do obejrzenia w Katowicach
Wystawa fotografii Michała Konrada „Rzeka” do obejrzenia w Katowicach
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Michał Konrad „Rzeka”.
1
Adam Pańczuk gościem cyklu „Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii”
Adam Pańczuk gościem cyklu „Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii”
Muzeum Powstania Warszawskiego powraca z cyklem spotkań z najbardziej znanymi i najważniejszymi polskimi fotografami. Gościem najbliższego wydarzenia będzie Adam Pańczuk.
1
Niebawem kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie - ponad 500 000 zł dla zwycięzcy
Niebawem kolejna edycja „najbogatszego” konkursu fotograficznego na świecie - ponad 500 000 zł dla...
Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum International Photography Award od kilku lat oferuje rekordowe wygrane, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń na...
7
Powiązane artykuły