Prace Bernarda Piechala w Warszawie

Autor: Marcin Grabowiecki

13 Styczeń 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Bernard Piechal - autor publikowanego na naszych łamach cyklu "Z notatnika optyka" zaprasza na swoją wystawę, którą można oglądać do 16 lutego w warszawskiej Klubogalerii Tygmont. Wystawa "Bernard Piechal. Sauté" poświęcona jest kobietom - od pewnego czasu ulubionemu tematowi twórcy.
fot. Bernard Piechal

Bernard Piechal jest z wykształcenia fizykiem, od osiemnastu lat pasjonuje się fotografią. Jest samoukiem i o ile w pracy zawodowej stawia na nowoczesność (lasery półprzewodnikowe), po godzinach wybiera tradycję - technologię czarno-białej fotografii srebrowej. Jako jeden z już nielicznych wywołuje odbitki na barytowych papierach światłoczułych. Stosuje przy tym złożone techniki tonowania, nadające pracom odcienie szarości, brązu, zieleni czy błękitu. Jego prace ostateczny kształt zyskują więc w ciemni.

Autor znany jest w środowisku fotograficznym jako twórca cyklu artykułów Z notatnika optyka, publikowanych na naszych łamach. Jest zwycięzcą II edycji konkursu "Architektura postindustrialna w obiektywie" organizowanego przez Fundację Hereditas, zdobył także wyróżnienie w konkursie "Polska rzeczywistość okiem młodych". Jego zdjęcia prezentowane były podczas wystaw zbiorowych podsumowujących powyższe konkursy oraz w kilku edycjach Galerii Bezdomnej.

fot. Bernard Piechal
fot. Bernard Piechal

Wystawa "Bernard Piechal. Sauté" poświęcona jest kobietom - od pewnego czasu ulubionemu tematowi twórcy. Piechal ukazuje kobiety w sposób różnorodny. Czasem tylko pokazuje ich piękno bez, jak mówi, "odstawiania foto-szopki". Niekiedy demaskuje ich wewnętrzną siłę czy erotyczną drapieżność. A czasem instrumentalnie wykorzystuje ich nagość, jako środek do zbudowania abstrakcyjnej wizji, gry słownej, czy komentarza otaczającej rzeczywistości. Jego zdjęcia bywają piękne i delikatne, lecz również prowokacyjne i pobudzające do myślenia.

pyzz.wordpress.com

pyzz.plfoto.com

Bernard Piechal. Sauté
Termin: do 16.02.2014

Klubogaleria Tygmont Live Club
ul. Mazowiecka 6/8
Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla młodych fotografów. Nie, nie chodzi o meble
Chciałbyś uczyć się fotografii od Annie Leibovitz? Tę okazję możesz mieć dzięki… Ikea. Firma ogłosiła program mentorski, w ramach którego 5 aspirujących fotografów będzie współtworzyć...
4
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Kup obiektyw Viltrox i odbierz kartę Angelbird SD
Foto-Technika, wyłączny dystrybutor produktów marki Viltrox, uruchamia nową promocję. Po zakupie obiektywu Viltrox można odebrać kartę Angelbird AV PRO SD MK2 64GB V60 za złotówkę.
26
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Tomaszem Lazarem w Muzeum Powstania Warszawskiego
W ramach cyklu „Decydujący moment”, 6 czerwca 2023 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie ze znanym fotografem Tomaszem Lazarem. Wstęp wolny.
1
Powiązane artykuły