Pierwsza edycja Warsaw Photo Days

0
Marcin Grabowiecki
26 Wrzesień 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Zapraszamy na pierwszą edycję nowego festiwalu fotografii Warsaw Photo Days, który odbędzie się między 4 a 31 października 2013 roku. Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi 4 października o godz. 18:00, podczas wernisażu międzynarodowej wystawy fotografii i wideo "Księżniczki", w Nowym Miejscu (Al. Jerozolimskie 51/2) w Warszawie, O godz. 19.00 wystąpi DJ-ka Wika. Wstęp wolny.
Sarah Maple "Lollipop Lollipop", 2011


Festiwal fotografii Warsaw Photo Days powstał w 2013 roku z inicjatywy OW ZPAF, będącego jednocześnie organizatorem festiwalu. Pierwsza edycja odbędzie się w dniach 4-31 października 2013.

W Programie Głównym zaprezentowane zostaną trzy wystawy zbiorowe:
  • wystawa historyczna "Kobiece metamorfozy międzywojnia w polskiej fotografii kreacyjnej lat 20. i 30. XX w." (kuratorka: Magdalena Durda-Dmitruk)
  • wystawa "FOTO-OBIEKT" - prezentująca obiekty przestrzenne z użyciem fotografii powstałe od lat 60. XX wieku aż po współczesne realizacje (kuratorzy: Leszek Golec, Jagna Olejnikowska)
  • multimedialna wystawa "Księżniczki" prezentująca świat "dziewczęcych" pragnień i fantazji zobrazowany przez współczesnych artystów z Polski i zagranicy (kuratorka: Katarzyna Majak, konsultantka d.s. merytorycznych: Agnieszka Żechowska).
Ponadto w programie znalazł się wybór i przegląd najciekawszych fotokastów ostatnich lat (kurator: Andrzej Zygmuntowicz), odbędą się warsztaty fotograficzne (m.in. self-publishing, profesjonalne przygotowanie portfolio), spotkania autorskie, oraz panele dyskusyjne.

Wyjątkowym wydarzeniem festiwalu będzie unikatowe w założeniach i formule sympozjum performatywne "Gest wobec fotografii" (koncepcja: Krzysztof Pijarski), podczas którego artyści będą partnerami wymiany myśli i współtwórcami dialogu. Celem będzie zbadanie, opisanie, a przede wszystkim "pokazanie" wizualnych i praktycznych sposobów formułowania myśli, pokazanie pracy wyobraźni i umysłu krytycznego.

W Programie Open, którego tematem są szeroko rozumiane "Zderzenia", zaprezentowanych zostanie 6 projektów wyłonionych spośród ponad 600 zgłoszeń z całego świata.

Organizatorem festiwalu jest Okręg Warszawski ZPAF.

Szczegółowy program znajdziecie na stronie: www.warsawphotodays.com


Warsaw Photo Days
Termin: 4 - 31.10. 2013
Warszawa


Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
4
0
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Obiektywy Samyanga to najbardziej kompaktowe i przystępne cenowo obiektywy z autofokusem do Sony E. Teraz, przy ich zakupie stację dokująca do personalizacji systemu...
0
0
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Podczas trzymiesięcznej wyprawy w lecie 1981 roku, Musiałówna fotografowała polską stację badawczą w Hornsund, ale przede wszystkim życie w domku traperskim gdzie...
25
0
Powiązane artykuły