Pierwsza edycja Warsaw Photo Days

Zapraszamy na pierwszą edycję nowego festiwalu fotografii Warsaw Photo Days, który odbędzie się między 4 a 31 października 2013 roku. Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi 4 października o godz. 18:00, podczas wernisażu międzynarodowej wystawy fotografii i wideo "Księżniczki", w Nowym Miejscu (Al. Jerozolimskie 51/2) w Warszawie, O godz. 19.00 wystąpi DJ-ka Wika. Wstęp wolny.
Sarah Maple "Lollipop Lollipop", 2011


Festiwal fotografii Warsaw Photo Days powstał w 2013 roku z inicjatywy OW ZPAF, będącego jednocześnie organizatorem festiwalu. Pierwsza edycja odbędzie się w dniach 4-31 października 2013.

W Programie Głównym zaprezentowane zostaną trzy wystawy zbiorowe:
  • wystawa historyczna "Kobiece metamorfozy międzywojnia w polskiej fotografii kreacyjnej lat 20. i 30. XX w." (kuratorka: Magdalena Durda-Dmitruk)
  • wystawa "FOTO-OBIEKT" - prezentująca obiekty przestrzenne z użyciem fotografii powstałe od lat 60. XX wieku aż po współczesne realizacje (kuratorzy: Leszek Golec, Jagna Olejnikowska)
  • multimedialna wystawa "Księżniczki" prezentująca świat "dziewczęcych" pragnień i fantazji zobrazowany przez współczesnych artystów z Polski i zagranicy (kuratorka: Katarzyna Majak, konsultantka d.s. merytorycznych: Agnieszka Żechowska).
Ponadto w programie znalazł się wybór i przegląd najciekawszych fotokastów ostatnich lat (kurator: Andrzej Zygmuntowicz), odbędą się warsztaty fotograficzne (m.in. self-publishing, profesjonalne przygotowanie portfolio), spotkania autorskie, oraz panele dyskusyjne.

Wyjątkowym wydarzeniem festiwalu będzie unikatowe w założeniach i formule sympozjum performatywne "Gest wobec fotografii" (koncepcja: Krzysztof Pijarski), podczas którego artyści będą partnerami wymiany myśli i współtwórcami dialogu. Celem będzie zbadanie, opisanie, a przede wszystkim "pokazanie" wizualnych i praktycznych sposobów formułowania myśli, pokazanie pracy wyobraźni i umysłu krytycznego.

W Programie Open, którego tematem są szeroko rozumiane "Zderzenia", zaprezentowanych zostanie 6 projektów wyłonionych spośród ponad 600 zgłoszeń z całego świata.

Organizatorem festiwalu jest Okręg Warszawski ZPAF.

Szczegółowy program znajdziecie na stronie: www.warsawphotodays.com


Warsaw Photo Days
Termin: 4 - 31.10. 2013
Warszawa


słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8