Alicja Pietras - wystawa "Autoportret Pamięciowy" w Galerii Obok ZPAF

Razem z warszawską Galerią Obok ZPAF zapraszamy na otwarcie wystawy Alicji Pietras, które odbędzie się już jutro, w środę 25 kwietnia o godz. 19:00. "Autoportret Pamięciowy" to rodzaj fotograficznego pamiętnika, zapis emocji i wewnętrznych przeżyć związanych z niezbyt szczęśliwym dla autorki czasem.
fot. Alicja Pietras

"Autoportret Pamięciowy" to rodzaj fotograficznego pamiętnika, zapis emocji i wewnętrznych przeżyć związanych z pewnym konkretnym, niezbyt szczęśliwym dla mnie czasem. Okres ten był równocześnie niezwykle transformujący, stając się dla mnie prawdziwym punktem zwrotnym. Podczas fotografowania niezwykle istotną była dla mnie intymna atmosfera stworzona po to, aby uchwycić pewien nastrój smutku i melancholii. Fotografowałam głównie siebie oraz kobiety mi bliskie, dzięki czemu udało mi się stworzyć atmosferę pełną zaufania, miejsce gdzie nie ma wstydu, ani chęci by ukrywać prawdziwe uczucia za przeróżnymi maskami. W ten sposób moja praca nad projektem spełniła również swoje terapeutyczne zadanie - tłumaczy autorka wystawy - Alicja Pietras.
fot. Alicja Pietras

Pomimo tego, że fotografie odnoszą się do wydarzeń z mojego życia, myślę, że ich uniwersalizm pozwala innym kobietom z różnych kultur dojrzeć w nich ich własne historie. To jest coś co mnie fascynuje, uniwersalizm zdarzeń, które mogą i przydarzają się wszystkim kobietom, coś co wszystkie dzielimy. "Autoportret Pamięciowy" stanowi oprawę graficzną projektu literackiego "This is She" Mishany Khot z Indii.

Na wernisaż wystawy Alicji Pietras zapraszamy w środę 25 kwietnia na godz. 19:00. Wystawa będzie czynna do 19 maja 2012.

fot. Alicja Pietras

Alicja Pietras, urodzona w 1975 roku w Bytomiu. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii, od 2007 współtworzy grupę fotograficzną Szare Dni. Od 2008 współpracuje z międzynarodową grupą artystyczną "3rd Thought Entertainment". W roku 2011 pod kierunkiem prof. Wojciecha Prażmowskiego przygotowała i obroniła pracę dyplomową "Autoportret Pamięciowy".


Alicja PietrasAutoportret Pamięciowy
Wernisaż: 25.04.2012, godz. 19:00
Termin: 26.04-19.05.2012

Galeria Obok ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

fot. Alicja Pietras

fot. Alicja Pietras
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8