Alicja Pietras - wystawa "Autoportret Pamięciowy" w Galerii Obok ZPAF

0
Marcin Grabowiecki
24 Kwiecień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Razem z warszawską Galerią Obok ZPAF zapraszamy na otwarcie wystawy Alicji Pietras, które odbędzie się już jutro, w środę 25 kwietnia o godz. 19:00. "Autoportret Pamięciowy" to rodzaj fotograficznego pamiętnika, zapis emocji i wewnętrznych przeżyć związanych z niezbyt szczęśliwym dla autorki czasem.
fot. Alicja Pietras

"Autoportret Pamięciowy" to rodzaj fotograficznego pamiętnika, zapis emocji i wewnętrznych przeżyć związanych z pewnym konkretnym, niezbyt szczęśliwym dla mnie czasem. Okres ten był równocześnie niezwykle transformujący, stając się dla mnie prawdziwym punktem zwrotnym. Podczas fotografowania niezwykle istotną była dla mnie intymna atmosfera stworzona po to, aby uchwycić pewien nastrój smutku i melancholii. Fotografowałam głównie siebie oraz kobiety mi bliskie, dzięki czemu udało mi się stworzyć atmosferę pełną zaufania, miejsce gdzie nie ma wstydu, ani chęci by ukrywać prawdziwe uczucia za przeróżnymi maskami. W ten sposób moja praca nad projektem spełniła również swoje terapeutyczne zadanie - tłumaczy autorka wystawy - Alicja Pietras.
fot. Alicja Pietras

Pomimo tego, że fotografie odnoszą się do wydarzeń z mojego życia, myślę, że ich uniwersalizm pozwala innym kobietom z różnych kultur dojrzeć w nich ich własne historie. To jest coś co mnie fascynuje, uniwersalizm zdarzeń, które mogą i przydarzają się wszystkim kobietom, coś co wszystkie dzielimy. "Autoportret Pamięciowy" stanowi oprawę graficzną projektu literackiego "This is She" Mishany Khot z Indii.

Na wernisaż wystawy Alicji Pietras zapraszamy w środę 25 kwietnia na godz. 19:00. Wystawa będzie czynna do 19 maja 2012.

fot. Alicja Pietras

Alicja Pietras, urodzona w 1975 roku w Bytomiu. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii, od 2007 współtworzy grupę fotograficzną Szare Dni. Od 2008 współpracuje z międzynarodową grupą artystyczną "3rd Thought Entertainment". W roku 2011 pod kierunkiem prof. Wojciecha Prażmowskiego przygotowała i obroniła pracę dyplomową "Autoportret Pamięciowy".


Alicja PietrasAutoportret Pamięciowy
Wernisaż: 25.04.2012, godz. 19:00
Termin: 26.04-19.05.2012

Galeria Obok ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

fot. Alicja Pietras

fot. Alicja Pietras

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
19
6
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
92
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0
Powiązane artykuły