Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Alicja Pietras - wystawa "Autoportret Pamięciowy" w Galerii Obok ZPAF

0

Autor: Marcin Grabowiecki

24 Kwiecień 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Razem z warszawską Galerią Obok ZPAF zapraszamy na otwarcie wystawy Alicji Pietras, które odbędzie się już jutro, w środę 25 kwietnia o godz. 19:00. "Autoportret Pamięciowy" to rodzaj fotograficznego pamiętnika, zapis emocji i wewnętrznych przeżyć związanych z niezbyt szczęśliwym dla autorki czasem.
fot. Alicja Pietras

"Autoportret Pamięciowy" to rodzaj fotograficznego pamiętnika, zapis emocji i wewnętrznych przeżyć związanych z pewnym konkretnym, niezbyt szczęśliwym dla mnie czasem. Okres ten był równocześnie niezwykle transformujący, stając się dla mnie prawdziwym punktem zwrotnym. Podczas fotografowania niezwykle istotną była dla mnie intymna atmosfera stworzona po to, aby uchwycić pewien nastrój smutku i melancholii. Fotografowałam głównie siebie oraz kobiety mi bliskie, dzięki czemu udało mi się stworzyć atmosferę pełną zaufania, miejsce gdzie nie ma wstydu, ani chęci by ukrywać prawdziwe uczucia za przeróżnymi maskami. W ten sposób moja praca nad projektem spełniła również swoje terapeutyczne zadanie - tłumaczy autorka wystawy - Alicja Pietras.

fot. Alicja Pietras

Pomimo tego, że fotografie odnoszą się do wydarzeń z mojego życia, myślę, że ich uniwersalizm pozwala innym kobietom z różnych kultur dojrzeć w nich ich własne historie. To jest coś co mnie fascynuje, uniwersalizm zdarzeń, które mogą i przydarzają się wszystkim kobietom, coś co wszystkie dzielimy. "Autoportret Pamięciowy" stanowi oprawę graficzną projektu literackiego "This is She" Mishany Khot z Indii.

Na wernisaż wystawy Alicji Pietras zapraszamy w środę 25 kwietnia na godz. 19:00. Wystawa będzie czynna do 19 maja 2012.

fot. Alicja Pietras

Alicja Pietras, urodzona w 1975 roku w Bytomiu. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii, od 2007 współtworzy grupę fotograficzną Szare Dni. Od 2008 współpracuje z międzynarodową grupą artystyczną "3rd Thought Entertainment". W roku 2011 pod kierunkiem prof. Wojciecha Prażmowskiego przygotowała i obroniła pracę dyplomową "Autoportret Pamięciowy".

Alicja PietrasAutoportret Pamięciowy

Wernisaż: 25.04.2012, godz. 19:00
Termin: 26.04-19.05.2012

Galeria Obok ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

fot. Alicja Pietras
fot. Alicja Pietras
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Wizje Natury 2020 - wirtualny festiwal fotografii przyrodniczej
Kilka dni temu, w nowej formule, wystartował XVI Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury. Od dzisiaj do 12 grudnia na zainteresowanych czekają...
0
0
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu „Człowiek z Kamerą”
Poznaj twórczość Jerzego Wójcika - mistrza polskiej kinematografii. Kolejne spotkanie z cyklu...
Jerzy Wójcik to jeden z ojców polskiej szkoły filmowej i autor zdjęć do kilku z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii. Jego twórczość będziecie mieli okazję...
1
0
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
Powiązane artykuły