Alicja Pietras - wystawa "Autoportret Pamięciowy" w Galerii Obok ZPAF

Razem z warszawską Galerią Obok ZPAF zapraszamy na otwarcie wystawy Alicji Pietras, które odbędzie się już jutro, w środę 25 kwietnia o godz. 19:00. "Autoportret Pamięciowy" to rodzaj fotograficznego pamiętnika, zapis emocji i wewnętrznych przeżyć związanych z niezbyt szczęśliwym dla autorki czasem.
fot. Alicja Pietras

"Autoportret Pamięciowy" to rodzaj fotograficznego pamiętnika, zapis emocji i wewnętrznych przeżyć związanych z pewnym konkretnym, niezbyt szczęśliwym dla mnie czasem. Okres ten był równocześnie niezwykle transformujący, stając się dla mnie prawdziwym punktem zwrotnym. Podczas fotografowania niezwykle istotną była dla mnie intymna atmosfera stworzona po to, aby uchwycić pewien nastrój smutku i melancholii. Fotografowałam głównie siebie oraz kobiety mi bliskie, dzięki czemu udało mi się stworzyć atmosferę pełną zaufania, miejsce gdzie nie ma wstydu, ani chęci by ukrywać prawdziwe uczucia za przeróżnymi maskami. W ten sposób moja praca nad projektem spełniła również swoje terapeutyczne zadanie - tłumaczy autorka wystawy - Alicja Pietras.
fot. Alicja Pietras

Pomimo tego, że fotografie odnoszą się do wydarzeń z mojego życia, myślę, że ich uniwersalizm pozwala innym kobietom z różnych kultur dojrzeć w nich ich własne historie. To jest coś co mnie fascynuje, uniwersalizm zdarzeń, które mogą i przydarzają się wszystkim kobietom, coś co wszystkie dzielimy. "Autoportret Pamięciowy" stanowi oprawę graficzną projektu literackiego "This is She" Mishany Khot z Indii.

Na wernisaż wystawy Alicji Pietras zapraszamy w środę 25 kwietnia na godz. 19:00. Wystawa będzie czynna do 19 maja 2012.

fot. Alicja Pietras

Alicja Pietras, urodzona w 1975 roku w Bytomiu. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Fotografii, od 2007 współtworzy grupę fotograficzną Szare Dni. Od 2008 współpracuje z międzynarodową grupą artystyczną "3rd Thought Entertainment". W roku 2011 pod kierunkiem prof. Wojciecha Prażmowskiego przygotowała i obroniła pracę dyplomową "Autoportret Pamięciowy".


Alicja PietrasAutoportret Pamięciowy
Wernisaż: 25.04.2012, godz. 19:00
Termin: 26.04-19.05.2012

Galeria Obok ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

fot. Alicja Pietras

fot. Alicja Pietras
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4