Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

"Czasoprzestrzenie" Anny Edyty Przybysz w Galerii Obok ZPAF

0

Autor: Marcin Grabowiecki

16 Wrzesień 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Galeria Obok ZPAF zaprasza na otwarcie wystawy prac Anny Edyty Przybysz, które odbędzie się w środę, 21 września o godz. 19:00. Prezentacja obejmie surrealistyczne pejzaże, które powstały w wyobraźni autorki.
Anna Edyta Przybysz

Czym jest czasoprzestrzeń? Czy zgodnie z teorią Einsteina jest to metafizyczny obszar bytów potencjalnych, który może mieć więcej niż cztery wymiary i w którym to obszarze następuje przemieszczenie aktu poznawalności? Czy też może jest czymś zupełnie innym? A jeśli tak, to czym - pyta Anna E. Przybysz - autorka wystawy "Czasoprzestrzenie", którą od 22 września będziemy mogli oglądać w Galerii Obok ZPAF w Warszawie.

To odniesienie do Einsteina, praw fizyki ale także do prawd, które próbują od dawna rozwikłać filozofowie w wypadku prac autorki nie jest bezzasadne. Na wystawie widzimy bowiem fantastyczne, nierealne w treści pejzaże, sytuacje, które na pierwszą myśl przywołują twórczość surrealistów, a w szczególności - René Magritte i Salvadora Dalí.

Podobnie jak w założeniach manifestu surrealistycznego, autorka zajmuje się badaniem przy pomocy fotografii i możliwości jakie daje współczesna technika obróbki obrazu, własnej wrażliwości, wyobraźni. Poszukuje pewnych prawd o świecie w oparciu o atrybuty jakie daje nam otaczająca nas rzeczywistość ale przepuszczone przez pryzmat własnego wnętrza - snów, wspomnień] - pisze Anna Wolska.

Anna Edyta Przybysz

Anna Edyta Przybysz - urodzona w 1978 roku absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie (architektura krajobrazu), Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu (fotografia artystyczna) oraz PWSFTViT w Łodzi. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz UNAC (Union Nationale des Arts Cultureles). Fotografią zajmuje się od 1993 roku, główne tematy jej twórczości to człowiek i szeroko rozumiany pejzaż. Ponadto publikuje artykuły z zakresu fotografii oraz tworzy projekty graficzne (okładki, pocztówki, kalendarze, katalogi itp.) Na swoim koncie ma także zrealizowane projekty filmowe i teatralne. W latach 2004-2006 prowadziła warsztaty fotograficzne dla młodzieży algierskiej (w ramach UNAC).

Anna Edyta PrzybyszCzasoprzestrzenie

Wernisaż: 21.09.2011, godz. 19:00
Termin: 22.09-14.10.2011

Galeria Obok ZPAF
Plac Zamkowy 8, Warszawa

Anna Edyta Przybysz
Anna Edyta Przybysz
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
Black Friday w e-oko.pl - tylko tu znajdziesz promocję na Fujifilm GFX
E-oko.pl to Sklep i Komis Fotograficzny cieszący się uznaniem na rynku od 18 lat. Z okazji Black Friday przygotował dla...
2
0
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
3
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Powiązane artykuły