Prace Ewy i Jacka Doroszenko w Galerii Pauza

Krakowska Galeria Pauza zaprasza na wystawę Ewy i Jacka Doroszenko, którzy zaprezentują interdyscyplinarny projekt "Time capsule".
Projekt autorstwa Ewy i Jacka Doroszenko składa się z kilku powiązanych ze sobą realizacji: instalacji fotograficzno-malarskiej, cykli fotograficznych wykonanych w autorskich technikach oraz koncertu audiowizualnego wykonanego podczas wernisażu. Wszystkie dzieła zbudowane są w nieco odmiennej stylistyce oraz szerokiej przestrzeni interpretacyjnej. Posiadają jednak wspólny mianownik w postaci bardzo wyraźnie zaznaczonej przewodniej wizji: zdarzeń łączących przeszłość z przyszłością. Kluczem przydatnym do badania wystawy są szeroko rozumiane pojęcia czasu, wizji i pamięci. Prace Ewy Doroszenko ożywiają miejsca ze wspomnień, ilustrują fascynujący proces zapominania, analizują naturę zjawiska déja vu. Prace Jacka Doroszenko materializują wymyślone historie, rozgrywające się w opustoszałych przestrzeniach utopijnego świata przyszłości.
Ewa i Jacek Doroszenko

Ewa Doroszenko. Artystka zajmująca się fotografią, malarstwem, instalacją oraz ilustracją. Jest absolwentką malarstwa oraz doktorantką na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest autorką projektu fotograficznego Futa: www.futa.pl.

Jacek Doroszenko. Artysta nowych mediów, projektant graficzny, muzyk, instrumentalista, producent dźwięku. Ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W swojej pracy artystycznej zajmuje się głównie sztuką multimedialną, projektowaniem graficznym oraz muzyką i zjawiskami dźwiękowymi.


Ewa i Jacek DoroszenkoTime capsule
Termin: 15.06.2011-15.07.2011

Galeria Pauza
ul. Floriańska 18/5
Kraków
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1