Galeria Bezdomna w Opolu

Galeria Bezdomna po raz pierwszy pojawi się w Opolu. Początek w piątek 24 września. Tego dnia czekają nas spotkania z Piotrem Królem i Witoldem Chojnackim. W sobotę wieszanie prac, wernisaż oraz spotkania z Tomaszem Woźnym i Pawłem Łącznym, Natalią Dobryszycką oraz Adamem Lachem i Filipem Ćwikiem.
Tak wyglądają pomieszczenia, w których odbędzie się wystawa.

W Opolu Galeria Bezdomna będzie gościć po raz pierwszy. Wystawa odbędzie się w samym centrum miasta, na ostatnim, czwartym piętrze modernistycznego budynku biurowego (Ruch) przy ul. Krakowskiej 38. To reprezentacyjna ulica Opola prowadząca od dworca kolejowego do rynku. Cała impreza odbędzie się pod hasłem: "Weekend Fotografii" organizowany przez Warsztaty Fotograficzne 2.8 w Opolu oraz rozpoczyna nabór na nowe kursy fotograficzne.

Szeczgóły na stronie: www.dwaosiem.pl.

Rozkład jazdy.
piątek, 24.09.2010
  • godz. 18:00 - wernisaż na ul. Krakowskiej - wystawa prac słuchaczy Warsztatów 2.8.
  • godz. 19:00 - spotkanie z Witoldem Chojnackim, który opowie o fotografowaniu w trudnych warunkach (fotografowanie pod wodą, w jaskini, na skałach i na morzu)
  • godz. 20:00 - spotkanie z Piotrem Królem, (edytorem z agencji Forum). Rozmowa o trudnej sztuce selekcji zdjęć, chętne osoby będą mogły skonsultować swoje prace

sobota, 25.09.2010
  • godz. 11:00-17:00 - wieszanie prac
  • godz. 17:00 - spotkanie z Tomaszem Woźnym i Pawłem Łącznym, wielokrotnymi laureatami konkursów Newsreportaż, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Nationale Geographic. Opowiedzą o pracy nad materiałem o trzęsieniu ziemi na Haiti, o wyjazdach i podróżach w poszukiwaniu materiału fotograficznego
  • godz. 19:00 - wernisaż Galeria Bezdomna (4piętro biurowca Ruch-u naprzeciwko Galerii Centrum)
  • godz. 19:30 - spotkanie z Natalią Dobryszycką. Zaprezentuje powstający trzy lata materiał o masakrze w Srebrenicy. Opowie o pracy i fotografowaniu na Bałkanach
  • godz. 20:30 - spotkanie z Adamem Lachem i Filipem Ćwikiem - Agencja NAPO. Wielokrotni laureaci wszystkich najważniejszych konkursów fotografii prasowej. Zaprezentują wiele swoich materiałów oraz odpowiedzą na pytania. Adam Lach jest laureatem konkursów fotografii prasowej. Od 2006 r. na stałe związany z tygodnikiem Newsweek Polska. Jeden z czołowych twórców fotokastów, które sam realizuje, montuje i komponuje do nich muzykę. Filip Ćwik jest fotoreporterem tygodnika Newsweek Polska, wcześniej związany z "Gazetą Wyborczą". Tworzył i prowadził dział foto w dzienniku Polska The Times. Pomysłodawca i juror konkursu Newsreportaż

niedziela, 26.09.2010
  • wystawa czynna w godzinach 11:00-18:00

fot. Adam Lach

fot. Filip Ćwik

fot. Natalia Dobryszycka

fot. Piotr Król

fot. Tomasz Woźny

fot. Witold Chojnacki
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0