Galeria Bezdomna w Opolu

Galeria Bezdomna po raz pierwszy pojawi się w Opolu. Początek w piątek 24 września. Tego dnia czekają nas spotkania z Piotrem Królem i Witoldem Chojnackim. W sobotę wieszanie prac, wernisaż oraz spotkania z Tomaszem Woźnym i Pawłem Łącznym, Natalią Dobryszycką oraz Adamem Lachem i Filipem Ćwikiem.
Tak wyglądają pomieszczenia, w których odbędzie się wystawa.

W Opolu Galeria Bezdomna będzie gościć po raz pierwszy. Wystawa odbędzie się w samym centrum miasta, na ostatnim, czwartym piętrze modernistycznego budynku biurowego (Ruch) przy ul. Krakowskiej 38. To reprezentacyjna ulica Opola prowadząca od dworca kolejowego do rynku. Cała impreza odbędzie się pod hasłem: "Weekend Fotografii" organizowany przez Warsztaty Fotograficzne 2.8 w Opolu oraz rozpoczyna nabór na nowe kursy fotograficzne.

Szeczgóły na stronie: www.dwaosiem.pl.

Rozkład jazdy.
piątek, 24.09.2010
  • godz. 18:00 - wernisaż na ul. Krakowskiej - wystawa prac słuchaczy Warsztatów 2.8.
  • godz. 19:00 - spotkanie z Witoldem Chojnackim, który opowie o fotografowaniu w trudnych warunkach (fotografowanie pod wodą, w jaskini, na skałach i na morzu)
  • godz. 20:00 - spotkanie z Piotrem Królem, (edytorem z agencji Forum). Rozmowa o trudnej sztuce selekcji zdjęć, chętne osoby będą mogły skonsultować swoje prace

sobota, 25.09.2010
  • godz. 11:00-17:00 - wieszanie prac
  • godz. 17:00 - spotkanie z Tomaszem Woźnym i Pawłem Łącznym, wielokrotnymi laureatami konkursów Newsreportaż, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Nationale Geographic. Opowiedzą o pracy nad materiałem o trzęsieniu ziemi na Haiti, o wyjazdach i podróżach w poszukiwaniu materiału fotograficznego
  • godz. 19:00 - wernisaż Galeria Bezdomna (4piętro biurowca Ruch-u naprzeciwko Galerii Centrum)
  • godz. 19:30 - spotkanie z Natalią Dobryszycką. Zaprezentuje powstający trzy lata materiał o masakrze w Srebrenicy. Opowie o pracy i fotografowaniu na Bałkanach
  • godz. 20:30 - spotkanie z Adamem Lachem i Filipem Ćwikiem - Agencja NAPO. Wielokrotni laureaci wszystkich najważniejszych konkursów fotografii prasowej. Zaprezentują wiele swoich materiałów oraz odpowiedzą na pytania. Adam Lach jest laureatem konkursów fotografii prasowej. Od 2006 r. na stałe związany z tygodnikiem Newsweek Polska. Jeden z czołowych twórców fotokastów, które sam realizuje, montuje i komponuje do nich muzykę. Filip Ćwik jest fotoreporterem tygodnika Newsweek Polska, wcześniej związany z "Gazetą Wyborczą". Tworzył i prowadził dział foto w dzienniku Polska The Times. Pomysłodawca i juror konkursu Newsreportaż

niedziela, 26.09.2010
  • wystawa czynna w godzinach 11:00-18:00

fot. Adam Lach

fot. Filip Ćwik

fot. Natalia Dobryszycka

fot. Piotr Król

fot. Tomasz Woźny

fot. Witold Chojnacki
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18