Galeria Bezdomna w Opolu

Galeria Bezdomna po raz pierwszy pojawi się w Opolu. Początek w piątek 24 września. Tego dnia czekają nas spotkania z Piotrem Królem i Witoldem Chojnackim. W sobotę wieszanie prac, wernisaż oraz spotkania z Tomaszem Woźnym i Pawłem Łącznym, Natalią Dobryszycką oraz Adamem Lachem i Filipem Ćwikiem.
Tak wyglądają pomieszczenia, w których odbędzie się wystawa.

W Opolu Galeria Bezdomna będzie gościć po raz pierwszy. Wystawa odbędzie się w samym centrum miasta, na ostatnim, czwartym piętrze modernistycznego budynku biurowego (Ruch) przy ul. Krakowskiej 38. To reprezentacyjna ulica Opola prowadząca od dworca kolejowego do rynku. Cała impreza odbędzie się pod hasłem: "Weekend Fotografii" organizowany przez Warsztaty Fotograficzne 2.8 w Opolu oraz rozpoczyna nabór na nowe kursy fotograficzne.

Szeczgóły na stronie: www.dwaosiem.pl.

Rozkład jazdy.
piątek, 24.09.2010
  • godz. 18:00 - wernisaż na ul. Krakowskiej - wystawa prac słuchaczy Warsztatów 2.8.
  • godz. 19:00 - spotkanie z Witoldem Chojnackim, który opowie o fotografowaniu w trudnych warunkach (fotografowanie pod wodą, w jaskini, na skałach i na morzu)
  • godz. 20:00 - spotkanie z Piotrem Królem, (edytorem z agencji Forum). Rozmowa o trudnej sztuce selekcji zdjęć, chętne osoby będą mogły skonsultować swoje prace

sobota, 25.09.2010
  • godz. 11:00-17:00 - wieszanie prac
  • godz. 17:00 - spotkanie z Tomaszem Woźnym i Pawłem Łącznym, wielokrotnymi laureatami konkursów Newsreportaż, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Nationale Geographic. Opowiedzą o pracy nad materiałem o trzęsieniu ziemi na Haiti, o wyjazdach i podróżach w poszukiwaniu materiału fotograficznego
  • godz. 19:00 - wernisaż Galeria Bezdomna (4piętro biurowca Ruch-u naprzeciwko Galerii Centrum)
  • godz. 19:30 - spotkanie z Natalią Dobryszycką. Zaprezentuje powstający trzy lata materiał o masakrze w Srebrenicy. Opowie o pracy i fotografowaniu na Bałkanach
  • godz. 20:30 - spotkanie z Adamem Lachem i Filipem Ćwikiem - Agencja NAPO. Wielokrotni laureaci wszystkich najważniejszych konkursów fotografii prasowej. Zaprezentują wiele swoich materiałów oraz odpowiedzą na pytania. Adam Lach jest laureatem konkursów fotografii prasowej. Od 2006 r. na stałe związany z tygodnikiem Newsweek Polska. Jeden z czołowych twórców fotokastów, które sam realizuje, montuje i komponuje do nich muzykę. Filip Ćwik jest fotoreporterem tygodnika Newsweek Polska, wcześniej związany z "Gazetą Wyborczą". Tworzył i prowadził dział foto w dzienniku Polska The Times. Pomysłodawca i juror konkursu Newsreportaż

niedziela, 26.09.2010
  • wystawa czynna w godzinach 11:00-18:00

fot. Adam Lach

fot. Filip Ćwik

fot. Natalia Dobryszycka

fot. Piotr Król

fot. Tomasz Woźny

fot. Witold Chojnacki
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1