Galeria Bezdomna w Opolu

Galeria Bezdomna po raz pierwszy pojawi się w Opolu. Początek w piątek 24 września. Tego dnia czekają nas spotkania z Piotrem Królem i Witoldem Chojnackim. W sobotę wieszanie prac, wernisaż oraz spotkania z Tomaszem Woźnym i Pawłem Łącznym, Natalią Dobryszycką oraz Adamem Lachem i Filipem Ćwikiem.
Tak wyglądają pomieszczenia, w których odbędzie się wystawa.

W Opolu Galeria Bezdomna będzie gościć po raz pierwszy. Wystawa odbędzie się w samym centrum miasta, na ostatnim, czwartym piętrze modernistycznego budynku biurowego (Ruch) przy ul. Krakowskiej 38. To reprezentacyjna ulica Opola prowadząca od dworca kolejowego do rynku. Cała impreza odbędzie się pod hasłem: "Weekend Fotografii" organizowany przez Warsztaty Fotograficzne 2.8 w Opolu oraz rozpoczyna nabór na nowe kursy fotograficzne.

Szeczgóły na stronie: www.dwaosiem.pl.

Rozkład jazdy.
piątek, 24.09.2010
  • godz. 18:00 - wernisaż na ul. Krakowskiej - wystawa prac słuchaczy Warsztatów 2.8.
  • godz. 19:00 - spotkanie z Witoldem Chojnackim, który opowie o fotografowaniu w trudnych warunkach (fotografowanie pod wodą, w jaskini, na skałach i na morzu)
  • godz. 20:00 - spotkanie z Piotrem Królem, (edytorem z agencji Forum). Rozmowa o trudnej sztuce selekcji zdjęć, chętne osoby będą mogły skonsultować swoje prace

sobota, 25.09.2010
  • godz. 11:00-17:00 - wieszanie prac
  • godz. 17:00 - spotkanie z Tomaszem Woźnym i Pawłem Łącznym, wielokrotnymi laureatami konkursów Newsreportaż, BZWBK Press Photo, Grand Press Photo, Nationale Geographic. Opowiedzą o pracy nad materiałem o trzęsieniu ziemi na Haiti, o wyjazdach i podróżach w poszukiwaniu materiału fotograficznego
  • godz. 19:00 - wernisaż Galeria Bezdomna (4piętro biurowca Ruch-u naprzeciwko Galerii Centrum)
  • godz. 19:30 - spotkanie z Natalią Dobryszycką. Zaprezentuje powstający trzy lata materiał o masakrze w Srebrenicy. Opowie o pracy i fotografowaniu na Bałkanach
  • godz. 20:30 - spotkanie z Adamem Lachem i Filipem Ćwikiem - Agencja NAPO. Wielokrotni laureaci wszystkich najważniejszych konkursów fotografii prasowej. Zaprezentują wiele swoich materiałów oraz odpowiedzą na pytania. Adam Lach jest laureatem konkursów fotografii prasowej. Od 2006 r. na stałe związany z tygodnikiem Newsweek Polska. Jeden z czołowych twórców fotokastów, które sam realizuje, montuje i komponuje do nich muzykę. Filip Ćwik jest fotoreporterem tygodnika Newsweek Polska, wcześniej związany z "Gazetą Wyborczą". Tworzył i prowadził dział foto w dzienniku Polska The Times. Pomysłodawca i juror konkursu Newsreportaż

niedziela, 26.09.2010
  • wystawa czynna w godzinach 11:00-18:00

fot. Adam Lach

fot. Filip Ćwik

fot. Natalia Dobryszycka

fot. Piotr Król

fot. Tomasz Woźny

fot. Witold Chojnacki
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13