Magazyn FotoIndex, nr 7

0

Autor: Marcin Grabowiecki

13 Kwiecień 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Ukazał się siódmy numer Magazynu FotoIndex. Znajdziemy w nim dokumenty dotyczące sportu, m.in.: Piotra Małeckiego, duetu Zorka Project, Arka Goli oraz Łukasza Ostalskiego.

Najnowszy numer Fotoindexu zawiera materiały dotyczące sportu. Redakcja starała się wybrać reportaże, które podchodzą do tematu w sposób głębszy od typowych zdjęć prasowych. Bardziej interesowało nas to, co dzieje się obok, czego przeważnie zwykły kibic nie widzi na co dzień - podkreślają.

Nowy numer Magazynu Fotoindex otwiera materiał Piotra Małeckiego. Fotograf wybrał się do Pekinu pół roku przed rozpoczęciem olimpiady. Chciał sfotografować miasto w przełomowym dla niego momencie. W całym mieście czuło się tę trudną do zdefiniowania energię, wyzwalaną podczas powstawania czegoś nowego, niezwykłego - wspomina współzałożyciel agencji Napo Images. Na przywołujących czasy PRL'u fotografiach Zbyszka Carewicza obserwujemy ludzi grających na wyścigach konnych. Monika Redzisz i Monika Bereżecka są autorkami cyklu o kulturystach. Zdecydowały się one pokazać sportowców w otoczeniu najbliższych im osób. Grupa Zorka Project od dawna ma swój rozpoznawalny styl, który widoczny jest również w cyklu "Mocarze". Jakub Cholewka porusza nieznany jeszcze dobrze w Polsce temat kobiecego hokeja na lodzie. Reportaż poświęcony jest hokeistkom klubu KS Cracovia, jednej z pierwszych żeńskich drużyn hokejowych w naszym kraju.

"Real Rydułtowy" to materiał Arka Goli, którego zdjęcia zrodziły sie z podziwu dla chłopaków trenujących futbol pod jedną z największych hałd pokopalnianych. Uważam, że wielu ludzi dokumentujących region Śląski, zamiast autentyczności i prawdziwego charakteru ludzi zamieszkujących tą ziemię, poszukuje jakichś wynaturzeń lub odpustowych, jarmarcznych klimatów. Potem podkręcają jeszcze w Photoshopie tło i cieszą się z ładnej, chwytliwej formy. Szkoda, bo myślę, że Śląsk to przede wszystkim treść - trafnie zauważa śląski reporter. W cyklu "Rugby kobiet" Łukasz Ostalski chce pokazać dziewczyny uprawiające męski sport, ale niezapominające o swojej kobiecości. W numerze znajdziemy również materiał Piotra Wenclewskiego poświęcony cyrkowym kulisom oraz Agnieszki Parkitnej - o krakowskich morsach.

Magazyn jest do pobrania bezpłatnie, w formie pliku PDF, ze strony: fotoindex.org.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Publikacje
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Wyjątkowe, jubileuszowe wydanie Digital Camera Polska do kupienia w przedsprzedaży
Magazyn Digital Camera świętuje 10 lat obecności na polskim rynku. Z tej okazji powstało specjalne urodzinowe wydanie, a w nim między innymi hołd dla Helmuta Newtona, który w tym miesiącu...
3
0
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich teoretyków fotografii
NAC wydaje album poświęcony Wojciechowi Tuszko. Odkryj archiwum jednego z najważniejszych polskich...
„Wojciech Tuszko – fotograf” to pierwsza publikacja książkowa w całości poświęcona znanemu chemikowi i teoretykowi fotografii, który przez kilkadziesiąt lat był również czynnym fotografem.
52
0
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Wrześniowy numer magazynu Digital Camera Polska już w sprzedaży
Jesienna fotografia przyrody, inspirujące wywiady, testy sprzętowych nowości i kreatywne fotoprojekty. Wszystko to, i wiele więcej, znajdziecie w najnowszym numerze Digital Camera Polska
0
0
Powiązane artykuły