Cascable 6.0 - duża aktualizacja aplikacji do łączenia aparatu ze smartfonem

Autor: Krzysztof Mularczyk

17 Czerwiec 2021
Artykuł na: minutę

Rozbudowana mobilna aplikacja do łączenia smartfona z aparatem została zaktualizowana. Wersja 6.0 to nowy wygląd, ulepszony interfejs oraz wsparcie dla średnioformatowego Phase One IQ4.

Oprogramowanie Cascable umożliwia łączenie aparatu fotograficznego z urządzeniem mobilnym iPhone lub iPad poprzez Wi-Fi lub USB. Dzięki tej niezależnej, bogatej w opcje aplikacji można zdalnie sterować aparatem i przesyłać z niego zdjęcia (także RAW-y) na smartfona.

Główne zmiany w wersji Cascable 6.0 to przeprojektowany system parowania z aparatem - teraz jeszcze bardziej intuicyjny i niezawodny. Poza tym bardziej przejrzysty pilot zdalnego sterowania został zoptymalizowany dla każdego rozmiaru urządzenia i orientacji od najmniejszego iPhone'a do największego iPada. Pojawiło się też wsparcie dla średnioformatowych aparatów Phase One IQ4, a dzięki specjalnej współpracy z Phase One, użytkownicy ich aparatów otrzymają funkcje Cascable Pro za darmo! Aktualizacja 6.0 zawiera także mniejsze ulepszenia i zmiany, które mają sprawić, że praca z Cascable będzie jeszcze bardziej płynna i przyjemna.

 

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy z grafiką i zdjęciami
Firefly - Adobe wprowadza swój własny generator i edytor AI. Tak będzie wyglądać przyszłość pracy...
Adobe zapowiedziało pakiet nowych funkcji AI pod nazwą Firefly. Pierwsze skrzypce gra tu generator grafiki, ale prawdziwą siłą nowej usługi będą funkcje poboczne...
10
Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna
Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna
Sony prezentuje nową aplikacje do zdalnej obsługi aparatu i przesyłania zdjęć, która da nam także dostęp do chmury Creators’ Cloud.
1
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
ClearCut Pro - automatyczne szparowanie zdjęć w chmurze Frame.io
Skylum, producent programu Luminar zapowiada aplikację, która pozwoli automatycznie usunąć tło ze zdjęcia w chmurze w chwilę po wciśnięciu spustu migawki. Ma być to...
6