ON1 Photo RAW 2019.5 - aktualizacja, która może odmienić oblicze gry

ON1 Photo RAW 2019.5 - aktualizacja, która może odmienić oblicze gry

ON1 Photo RAW rośnie w siłę. Wraz z ostatnią aktualizacją program otrzymał między innymi tryb „Dual Mode“, który oddzieli przeglądarkę zdjęć od widoku edycji. Do tego mamy pracować na dwóch monitorach jednocześnie. A to nie wszystkie wprowadzone zmiany.

Twórcy ON1 Photo Raw mają ambitne cele. Chcą, by program dla wielu fotografów stał się mocną alternatywą zarówno Lightrooma, jak i Photoshopa. I nie są to jedynie słowa rzucane na wiatr. Producent na każdym kroku stara się usprawniać swoje rozwiązanie. I tak w listopadzie ubiegłego roku ON1 Photo Raw w końcu otrzymał odmieniony i bardziej przystępny interfejs czy wspierane „sztuczną inteligencją” opcje migracji danych i ustawień z Lightrooma. Jednak już na początku tego roku wprowadzono między innymi narzędzie AI Quick Mask, oparte na uczeniu maszynowym, umożliwia tworzenie wysokiej jakości masek za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Ale to nie koniec zmian. Właśnie otrzymaliśmy kolejną kluczową aktualizację w wersji 2019.5, która wprowadza całą masę usprawnień, które zwiększają ogólną funkcjonalność programu.

- Jednym z najważniejszych ulepszeń w najnowszej wersji jest wydajność i szybkość w kilku obszarach. Niektóre z tych optymalizacji dają klientom 50-krotną poprawę w porównaniu z poprzednią wersją. ON1 Photo RAW 2019.5 będzie zawierał nowe, zaawansowane funkcje zwiększające produktywność, dodatkowe korzyści organizacyjne, mnóstwo ulepszeń funkcji oraz wsparcie dla nowych aparatów - obiecuje producent.

Co nowego ON1 Photo Raw 2019.5?

  • Dual Mode - oddzieli moduł przeglądania zdjęć od moduły służącego do edycji fotografii. Do tego umożliwia pracę na dwóch monitorach jednocześnie oraz pozwala na wyświetlenie obrazy na telewizorze lub projektorze.
  • Edit History - podczas pracy nad zdjęciami zostanie dodana pełna historia edycji. Każdy krok edycji będzie widoczny wraz z możliwością cofnięcia lub anulowania wszystkich wprowadzonych zmian, a także porównania danej korekty.
  • Settings Applied Info - fotografowie będą mogli szybko zobaczyć, które moduły, narzędzia i filtry zostały zastosowane do zdjęcia. Ta funkcja pozwoli także na dwukrotne kliknięcie ustawienia i natychmiastowe przejście bezpośrednio do danych ustawień w celu dokonania dalszych zmian.
  • Selective Sync - fotografowie będą mieli wpływ na to, które z wprowadzonych zmian na zdjęciu mają zostać zaimplementowane na kolejne fotografie. Będzie można skopiować wszystkie lub wybrać te, które nas interesują, np. balans bieli. Ta opcja umożliwi także synchronizację kadrowania, jak również wprowadzonych zmian przy pomocy pędzla.
  • Hierarchical Keywords - fotografowie otrzymają większą kontrolę nad listą głównych słów kluczowych. Do tego program obsłuży również importowanie listy słów kluczowych z innych aplikacji, takich jak Adobe Lightroom.
  • Apple Photos Extension Enhancements - współpraca z Apple Photos od teraz obsługuje pełne nieprzetworzone dane oraz poprawia regulację barwy i koloru. Zapewnia również niedestruktywną edycję i kompatybilność z zaawansowanymi funkcjami ON1 Photo RAW.
  • First Launch Experience - opcja przewidziana dla początkujących użytkowników. Przy pierwszym uruchomieniu zostaną wyświetlone samouczki dotyczące poszczególnych rozwiązań programu.
  • Tool Tips - dodane zostaną specjalne animacje i podpowiedzi, które jeszcze lepiej pozwolą zapoznać się z funkcjami ON1 Photo RAW.

 

 

 

 

 

 

Cena i dostępność?

Program w wersji 2019.5 jest już dostępny do pobrania. Użytkownicy, którzy wcześniej zakupili ON1 Photo RAW 2019 aktualizację do najnowszej odsłony otrzymają za darmo. Natomiast nowi użytkownicy program mogą nabyć w promocyjnej cenie 64 dolarów (regularna cena to 80 dolarów). Wcześniej jednak mogą skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego. Po więcej informacji o wszystkich wprowadzonych zmianach odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0