ON1 Photo RAW 2019.5 - aktualizacja, która może odmienić oblicze gry

3
Michał Chrzanowski
17 Maj 2019
Artykuł na: 4-5 minut

ON1 Photo RAW rośnie w siłę. Wraz z ostatnią aktualizacją program otrzymał między innymi tryb „Dual Mode“, który oddzieli przeglądarkę zdjęć od widoku edycji. Do tego mamy pracować na dwóch monitorach jednocześnie. A to nie wszystkie wprowadzone zmiany.

Twórcy ON1 Photo Raw mają ambitne cele. Chcą, by program dla wielu fotografów stał się mocną alternatywą zarówno Lightrooma, jak i Photoshopa. I nie są to jedynie słowa rzucane na wiatr. Producent na każdym kroku stara się usprawniać swoje rozwiązanie. I tak w listopadzie ubiegłego roku ON1 Photo Raw w końcu otrzymał odmieniony i bardziej przystępny interfejs czy wspierane „sztuczną inteligencją” opcje migracji danych i ustawień z Lightrooma. Jednak już na początku tego roku wprowadzono między innymi narzędzie AI Quick Mask, oparte na uczeniu maszynowym, umożliwia tworzenie wysokiej jakości masek za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Ale to nie koniec zmian. Właśnie otrzymaliśmy kolejną kluczową aktualizację w wersji 2019.5, która wprowadza całą masę usprawnień, które zwiększają ogólną funkcjonalność programu.

- Jednym z najważniejszych ulepszeń w najnowszej wersji jest wydajność i szybkość w kilku obszarach. Niektóre z tych optymalizacji dają klientom 50-krotną poprawę w porównaniu z poprzednią wersją. ON1 Photo RAW 2019.5 będzie zawierał nowe, zaawansowane funkcje zwiększające produktywność, dodatkowe korzyści organizacyjne, mnóstwo ulepszeń funkcji oraz wsparcie dla nowych aparatów - obiecuje producent.

Co nowego ON1 Photo Raw 2019.5?

  • Dual Mode - oddzieli moduł przeglądania zdjęć od moduły służącego do edycji fotografii. Do tego umożliwia pracę na dwóch monitorach jednocześnie oraz pozwala na wyświetlenie obrazy na telewizorze lub projektorze.
  • Edit History - podczas pracy nad zdjęciami zostanie dodana pełna historia edycji. Każdy krok edycji będzie widoczny wraz z możliwością cofnięcia lub anulowania wszystkich wprowadzonych zmian, a także porównania danej korekty.
  • Settings Applied Info - fotografowie będą mogli szybko zobaczyć, które moduły, narzędzia i filtry zostały zastosowane do zdjęcia. Ta funkcja pozwoli także na dwukrotne kliknięcie ustawienia i natychmiastowe przejście bezpośrednio do danych ustawień w celu dokonania dalszych zmian.
  • Selective Sync - fotografowie będą mieli wpływ na to, które z wprowadzonych zmian na zdjęciu mają zostać zaimplementowane na kolejne fotografie. Będzie można skopiować wszystkie lub wybrać te, które nas interesują, np. balans bieli. Ta opcja umożliwi także synchronizację kadrowania, jak również wprowadzonych zmian przy pomocy pędzla.
  • Hierarchical Keywords - fotografowie otrzymają większą kontrolę nad listą głównych słów kluczowych. Do tego program obsłuży również importowanie listy słów kluczowych z innych aplikacji, takich jak Adobe Lightroom.
  • Apple Photos Extension Enhancements - współpraca z Apple Photos od teraz obsługuje pełne nieprzetworzone dane oraz poprawia regulację barwy i koloru. Zapewnia również niedestruktywną edycję i kompatybilność z zaawansowanymi funkcjami ON1 Photo RAW.
  • First Launch Experience - opcja przewidziana dla początkujących użytkowników. Przy pierwszym uruchomieniu zostaną wyświetlone samouczki dotyczące poszczególnych rozwiązań programu.
  • Tool Tips - dodane zostaną specjalne animacje i podpowiedzi, które jeszcze lepiej pozwolą zapoznać się z funkcjami ON1 Photo RAW.

 

 

 

 

 

 

Cena i dostępność?

Program w wersji 2019.5 jest już dostępny do pobrania. Użytkownicy, którzy wcześniej zakupili ON1 Photo RAW 2019 aktualizację do najnowszej odsłony otrzymają za darmo. Natomiast nowi użytkownicy program mogą nabyć w promocyjnej cenie 64 dolarów (regularna cena to 80 dolarów). Wcześniej jednak mogą skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego. Po więcej informacji o wszystkich wprowadzonych zmianach odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
Darktable 3.0 - bezpłatna alternatywa dla Lightrooma teraz jeszcze lepsza
To z pewnością nie najwygodniejszy i nie najpiękniejszy edytor RAW-ów na rynku, ale za darmo oferuje funkcje, które dla wielu mogą okazać się w zupełności...
36
0
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Capture One Pro 20 - nowa odsłona czołowego edytora RAW. Większa wygoda i szybkość pracy
Phase One zaprezentowało najnowszą generację programu do edycji zdjęć, który upodobali sobie profesjonaliści. Aplikacja wprowadza ponad 10 ważnych...
28
0
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Luminar 4 już dostępny. Przygotujcie się na dużą dawkę automatyzacji
Edytor RAW o którym było w tym roku chyba najgłośniej, nareszcie dostępny jest do pobrania. Co otrzymujemy wraz z najnowszą odsłoną programu?
15
8
Powiązane artykuły