Ważna aktualizacja Adobe After Effects, a wraz z nią Content-Aware Fill

Ważna aktualizacja Adobe After Effects, a wraz z nią Content-Aware Fill

Moc znanego z Photoshopa narzędzia Content-Aware Fill jest teraz dostępna w Adobe After Effects. Dzięki aktualizacji będziesz można szybko i efektywnie usuwać niechciane obiekty z filmów. Ale to nie jedyne nowości.

Adobe After Effects to program, bez którego wielu filmowców nie wyobraża sobie pracy nad nagranym materiałem. Umożliwia on tworzenie animowanych napisów, informacji o autorach i podpisów telewizyjnych czy chociażby zaawansowanych animacji i efektów wizualnych. Jednak teraz, wraz z ostatnią aktualizacją, otrzymał jeszcze więcej możliwości, dzięki którym postprodukcji wideo będzie łatwiejsza i efektywniejsza. Są to zmiany, na które czekał niejeden filmowiec i retuszer.

 

Największą nowością jest pojawienie się usprawnionego Content Aware Fill - narzędzia znanego z Photoshopa, które w udoskonalonej odsłonie zadebiutowało w październiku ubiegłego roku. Technologia oparta na Adobe Sensei pozwala m.in. precyzyjnie zaznaczać obszary, które mają być brane przez program pod uwagę podczas próbkowania obrazu w celu wypełnienia zaznaczenia, a także kontrolować sam sposób próbkowania. W efekcie, jednym kliknięciem możemy dokonywać edycji, które wcześniej były wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwe. Ostatnia aktualizacja wprowadza także narzędzie Expressions Editor opracowane z myślą o najbardziej wymagających filmowcach, którzy w jeszcze bardziej szczegółowy sposób chcą edytować zarejestrowane materiały. Poza tym otrzymujemy także naprawę pomniejszych błędów oprogramowania.

Aktualizacja After Effects jest już dostępna do pobrania. Po więcej informacji odsyłamy na bloga Adobe.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
3
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0