Ważna aktualizacja Adobe After Effects, a wraz z nią Content-Aware Fill

Ważna aktualizacja Adobe After Effects, a wraz z nią Content-Aware Fill

Moc znanego z Photoshopa narzędzia Content-Aware Fill jest teraz dostępna w Adobe After Effects. Dzięki aktualizacji będziesz można szybko i efektywnie usuwać niechciane obiekty z filmów. Ale to nie jedyne nowości.

Adobe After Effects to program, bez którego wielu filmowców nie wyobraża sobie pracy nad nagranym materiałem. Umożliwia on tworzenie animowanych napisów, informacji o autorach i podpisów telewizyjnych czy chociażby zaawansowanych animacji i efektów wizualnych. Jednak teraz, wraz z ostatnią aktualizacją, otrzymał jeszcze więcej możliwości, dzięki którym postprodukcji wideo będzie łatwiejsza i efektywniejsza. Są to zmiany, na które czekał niejeden filmowiec i retuszer.

 

Największą nowością jest pojawienie się usprawnionego Content Aware Fill - narzędzia znanego z Photoshopa, które w udoskonalonej odsłonie zadebiutowało w październiku ubiegłego roku. Technologia oparta na Adobe Sensei pozwala m.in. precyzyjnie zaznaczać obszary, które mają być brane przez program pod uwagę podczas próbkowania obrazu w celu wypełnienia zaznaczenia, a także kontrolować sam sposób próbkowania. W efekcie, jednym kliknięciem możemy dokonywać edycji, które wcześniej były wyjątkowo trudne lub nawet niemożliwe. Ostatnia aktualizacja wprowadza także narzędzie Expressions Editor opracowane z myślą o najbardziej wymagających filmowcach, którzy w jeszcze bardziej szczegółowy sposób chcą edytować zarejestrowane materiały. Poza tym otrzymujemy także naprawę pomniejszych błędów oprogramowania.

Aktualizacja After Effects jest już dostępna do pobrania. Po więcej informacji odsyłamy na bloga Adobe.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8