Polarr rośnie w siłę i teraz chce podbić segment fotografii obliczeniowej. Na ten cel firma zebrała już ponad 11 milionów dolarów

Polarr rośnie w siłę i teraz chce podbić segment fotografii obliczeniowej. Na ten cel firma zebrała już ponad 11 milionów dolarów

Polarr dla wielu z Was jest pewnie znany jako ciekawa i całkiem praktyczna alternatywa Lightrooma. Jednak teraz twórcy programu chcą nie tylko go rozwijać, lecz także zaistnieć na polu fotografii obliczeniowej. Firmie udało się już zebrać niebagatelna kwotę 11.5 miliona dolarów.

Polarr to jedna z najciekawszych i najbardziej praktycznych alternatyw Lightrooma, która zyskała ogromną popularność. Z aplikacją zetknęło się już ponad 20 milionów użytkowników, a sam program jest stale używany przez ponad 4 miliony fotografów - i to każdego miesiąca. Skąd więc tak duże zainteresowanie? Polarr oferuje większość najpotrzebniejszych rozwiązań spotykanych w Lightroomie, dzięki czemu nie tylko przydaje się wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do standardowo używanych przez nas programów do postprodukcji, lecz także - za sprawą bogactwa funkcji - dla wielu osób służy jako kompletne narzędzie do obróbki.

Strategia przynosząca efekty

Jednak teraz Polarr może stać się jeszcze mocniejszym narzędziem, które nie tylko powinno konkurować z innymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, lecz także być pierwszym wyborem niejednego fotografa, który ceni sobie wygodę i funkcjonalność. Planowana jest kolejna aktualizacja zwiększająca możliwości i wydajność programu. Ale twórcy aplikacji nie chcą poprzestać tylko na tym i mają ambitne plany, by wyznaczać nowe kierunki na polu fotografii obliczeniowej.

Polarr Vision Engine to mocno rozwijana technologia, u której podstaw jest sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Jak informuje producent, na ten cel udało już się zebrać 11.5 miliona dolarów. Pieniądze mają zostać przeznaczone na usprawnienie technologii firmy Polarr, która w przyszłości może mieć zastosowania w wielu gałęziach przemysłu.

- Istnieje coraz większa szansa na dostarczanie wyrafinowanych i kreatywnych technologii AI na urządzenia mobilne - powiedział Borui Wang, prezes Polarr. - Kolejne pozyskane fundusze są namacalnym potwierdzeniem naszego podejścia, aby umożliwić i zainspirować wszystkich do tworzenia pięknych dzieł.

Cena i dostępność

Przeglądarkowa wersja aplikacji Polarr jest zupełnie darmowa i zapewnia podstawowe możliwości programu Lightrooma. Jednak jeśli chcemy skorzystać z bardziej zaawansowanych rozwiązań takich jak filtry gradientowe, pędzel, maskowanie, pracę na krzywych czy wypróbować całą masę kolorystycznych efektów, to Polarr możemy pobrać na komputery z Mac OS, Windowsem i Linuxem, jak również na urządzenia mobilne z iOS i Android, czy nawet Chromebook. Miesięczna subskrypcja to koszt 2.49 dolarów, a roczna to wydatek 23.99 dolarów. Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.polarr.co.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4