Luminar 3 z systemem katalogowania zdjęć: premiera 18 grudnia

3
Michał Chrzanowski
15 Listopad 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Dzięki zapowiedzianej aktualizacji Luminar może stać się mocnym konkurentem Lightroma. Jeszcze w tym roku firma Skylum wprowadzi Digital Asset Manager (DAM), czyli systemu katalogowania zdjęć, którego do tej pory brakowało w programie.

Luminar to szybko rozwijający się program, który przez wielu fotografów uznawany jest za jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma na komputery Mac OS i Windows. Jednak do nawiązania wymiernej walki wciąż brakuje mu kilku narzędzi. Jednym z nich jest system katalogowania zdjęć Digital Asset Manager (DAM), który ma działać na podobnych zasadach jak panel Library w programie Adobe. Po raz pierwszy o DAM usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku, ale mimo licznych i ważnych aktualizacji system pozostawał jedynie melodią przyszłości. Jednak teraz producent ujawnił szczegóły oraz dokładną datę premiery Luminara 3 z Digital Asset Manager.

- Tak więc bez dalszych zbędnych ceregieli z radością oficjalnie ogłaszamy, że wdrożenie Luminara 3 z bibliotekami zdjęć nastąpi 18 grudnia 2018 roku. Co więcej, podjęliśmy decyzję, aby ta aktualizacja była dostępna dla wszystkich użytkowników Luminar 2018 za darmo! Poza tym, że nie musisz płacić miesięcznej subskrypcji, otrzymasz także biblioteki oraz mieszankę nowych i ulepszonych narzędzi bez dodatkowych opłat - zaznacza producent.

 

Luminar 3 z systemem Digital Asset Manager ma automatycznie porządkować zdjęcia według daty, miesiąca i roku, co ma pozwolić na łatwą nawigację pomiędzy obrazami. Poza tym mamy otrzymać także intuicyjną wyszukiwarkę, dzięki której szybko odnajdziemy poszukiwane zdjęcie. Ale biblioteka DAM nie ma być jedyną nowością Luminara. Wraz z nadchodzącą aktualizacją mamy otrzymać usprawniony i bardziej intuicyjny interfejs, szybką synchronizację ustawień obrazu, nawet z warstwami i teksturami, mnóstwo potężnych funkcji do edycji zdjęć z ponad 50 nowymi filtrami i warstwami wspomaganymi sztuczną inteligencją, opcję Luminar Looks, dzięki której jednym kliknięciem wyregulujemy ustawienia presetu, nowy kalendarz oraz przestrzeń roboczą.

Premierę Luminara 3 z systemem katalogowania zdjęć zaplanowano na 18 grudnia. Dotychczasowi użytkownicy posiadający aktualną wersję programu uaktualnienie wprowadzające Digital Asset Manager otrzymają bezpłatnie. Jednak przy pierwsze zapowiedzi producent nadmienił, że DAM będzie dostępny jako darmowe uaktualnienie tylko przez pewien czas. Po tym okresie cena Luminara z Digital Asset Manager wzroście, ale „wciąż będzie przystępna“. Natomiast nowi użytkownicy będą musieli dokonać jednorazowej opłaty w wysokości 59 dolarów. Otrzymają oni Lumiar z jego najnowszymi możliwościami. Po więcej informacji odsyłamy na stronę skylum.com.

zdjęcie główne: Skylum

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
8
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Aplikacja Nikon Snapbridge nareszcie pozwala na transfer plików RAW
Dobra wiadomość dla osób, lubiących edytować swoje zdjęcia na urządzeniach mobilnych. Ale to nie jedyne nowości.
19
1
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę synchronizacji urządzeń
Nowe otwarcie ON1. Oprócz Photo RAW 2020, zobaczymy też edytor wideo, aplikację mobilną i usługę...
Aplikacja ON1 Photo RAW z każda kolejną odsłoną staje się poważniejszą konkurencją dla Lightrooma. Jednak apetyt programistów jest znacznie większy. Już niedługo...
17
0
Powiązane artykuły