Luminar 3 z systemem katalogowania zdjęć: premiera 18 grudnia

Luminar 3 z systemem katalogowania zdjęć: premiera 18 grudnia

Dzięki zapowiedzianej aktualizacji Luminar może stać się mocnym konkurentem Lightroma. Jeszcze w tym roku firma Skylum wprowadzi Digital Asset Manager (DAM), czyli systemu katalogowania zdjęć, którego do tej pory brakowało w programie.

Luminar to szybko rozwijający się program, który przez wielu fotografów uznawany jest za jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma na komputery Mac OS i Windows. Jednak do nawiązania wymiernej walki wciąż brakuje mu kilku narzędzi. Jednym z nich jest system katalogowania zdjęć Digital Asset Manager (DAM), który ma działać na podobnych zasadach jak panel Library w programie Adobe. Po raz pierwszy o DAM usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku, ale mimo licznych i ważnych aktualizacji system pozostawał jedynie melodią przyszłości. Jednak teraz producent ujawnił szczegóły oraz dokładną datę premiery Luminara 3 z Digital Asset Manager.

- Tak więc bez dalszych zbędnych ceregieli z radością oficjalnie ogłaszamy, że wdrożenie Luminara 3 z bibliotekami zdjęć nastąpi 18 grudnia 2018 roku. Co więcej, podjęliśmy decyzję, aby ta aktualizacja była dostępna dla wszystkich użytkowników Luminar 2018 za darmo! Poza tym, że nie musisz płacić miesięcznej subskrypcji, otrzymasz także biblioteki oraz mieszankę nowych i ulepszonych narzędzi bez dodatkowych opłat - zaznacza producent.

 

Luminar 3 z systemem Digital Asset Manager ma automatycznie porządkować zdjęcia według daty, miesiąca i roku, co ma pozwolić na łatwą nawigację pomiędzy obrazami. Poza tym mamy otrzymać także intuicyjną wyszukiwarkę, dzięki której szybko odnajdziemy poszukiwane zdjęcie. Ale biblioteka DAM nie ma być jedyną nowością Luminara. Wraz z nadchodzącą aktualizacją mamy otrzymać usprawniony i bardziej intuicyjny interfejs, szybką synchronizację ustawień obrazu, nawet z warstwami i teksturami, mnóstwo potężnych funkcji do edycji zdjęć z ponad 50 nowymi filtrami i warstwami wspomaganymi sztuczną inteligencją, opcję Luminar Looks, dzięki której jednym kliknięciem wyregulujemy ustawienia presetu, nowy kalendarz oraz przestrzeń roboczą.

Premierę Luminara 3 z systemem katalogowania zdjęć zaplanowano na 18 grudnia. Dotychczasowi użytkownicy posiadający aktualną wersję programu uaktualnienie wprowadzające Digital Asset Manager otrzymają bezpłatnie. Jednak przy pierwsze zapowiedzi producent nadmienił, że DAM będzie dostępny jako darmowe uaktualnienie tylko przez pewien czas. Po tym okresie cena Luminara z Digital Asset Manager wzroście, ale „wciąż będzie przystępna“. Natomiast nowi użytkownicy będą musieli dokonać jednorazowej opłaty w wysokości 59 dolarów. Otrzymają oni Lumiar z jego najnowszymi możliwościami. Po więcej informacji odsyłamy na stronę skylum.com.

zdjęcie główne: Skylum

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0