Luminar rośnie w siłę. Już niedługo otrzyma Digital Asset Manager, czyli system katalogowania zdjęć, na który czekaliśmy

Luminar rośnie w siłę. Już niedługo otrzyma Digital Asset Manager, czyli system katalogowania zdjęć, na który czekaliśmy

Luminar ma teraz dobrą szansę stać się mocnym konkurentem Lightroma. Już niebawem firma Skylum udostępni darmową aktualizację wprowadzającą Digital Asset Manager (DAM), czyli systemu katalogowania zdjęć w Luminarze, na który czekali jego dotychczasowi użytkownicy.

Luminar przez wielu fotografów uznawany jest za jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma. Program, kompatybilny z komputerami Mac OS, jak i Windows, pod koniec ubiegłego roku doczekał się poważnej aktualizacji, która wprowadziła szereg nowości. Wtedy też producent potwierdził trwające prace nad Digital Asset Manager (DAM) - systemem katalogowania zdjęć, który ma łączyć w sobie zalety pracy z dyskami twardymi i popularnymi platformami pamięci masowej w chmurze.

- To będzie doskonałe narzędzie do organizacji i zarządzania zdjęciami - podkreśla producent. - Ponadto użytkownicy będą mogli uruchomić program z dotychczasową biblioteką i porównać ją z Digital Asset Manager i wybrać rozwiązanie, które lepiej im odpowiada. Obecnie nowy DAM jest wciąż rozwijany. Chcemy się upewnić, że jest solidny, zanim zaprezentujemy wersję BETA. Tak szybko, jak to możliwe, zostanie podana data aktualizacji. Na razie jednak upewnij się, że posiadasz aktualną wersję Luminara, aby stanąć w kolejce i otrzymać nowy DAM za darmo.

Aktualizacja zmieniająca oblicze gry

W ciągu kilku najbliższych tygodni firma Skylum planuje bezpłatnie zaoferować nowy DAM każdemu użytkownikowi posiadającemu aktualną wersję Luminara 2018. Jest jednak pewien haczyk. Udoskonalony DAM będzie dostępny jako darmowe uaktualnienie tylko przez pewien czas. Niestety producent nie podaje ile ma trwać ta promocja. Po jej zakończeniu cena Luminara z Digital Asset Manager wzroście, ale „wciąż będzie przystępna“.

Na chwilę obecną nowi użytkownicy będą musieli dokonać jednorazowej opłaty w wysokości 69 dolarów. Natomiast fotografowie pracujący na poprzedniej odsłonie programu mogą go zaktualizować do najnowszej wersji za 49 dolarów. Więcej informacji, a także szczegółowe porównanie dostępnych funkcji z programem Lightroom znajdziecie pod adresem macphun.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8