Luminar rośnie w siłę. Już niedługo otrzyma Digital Asset Manager, czyli system katalogowania zdjęć, na który czekaliśmy

Luminar rośnie w siłę. Już niedługo otrzyma Digital Asset Manager, czyli system katalogowania zdjęć, na który czekaliśmy

Luminar ma teraz dobrą szansę stać się mocnym konkurentem Lightroma. Już niebawem firma Skylum udostępni darmową aktualizację wprowadzającą Digital Asset Manager (DAM), czyli systemu katalogowania zdjęć w Luminarze, na który czekali jego dotychczasowi użytkownicy.

Luminar przez wielu fotografów uznawany jest za jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma. Program, kompatybilny z komputerami Mac OS, jak i Windows, pod koniec ubiegłego roku doczekał się poważnej aktualizacji, która wprowadziła szereg nowości. Wtedy też producent potwierdził trwające prace nad Digital Asset Manager (DAM) - systemem katalogowania zdjęć, który ma łączyć w sobie zalety pracy z dyskami twardymi i popularnymi platformami pamięci masowej w chmurze.

- To będzie doskonałe narzędzie do organizacji i zarządzania zdjęciami - podkreśla producent. - Ponadto użytkownicy będą mogli uruchomić program z dotychczasową biblioteką i porównać ją z Digital Asset Manager i wybrać rozwiązanie, które lepiej im odpowiada. Obecnie nowy DAM jest wciąż rozwijany. Chcemy się upewnić, że jest solidny, zanim zaprezentujemy wersję BETA. Tak szybko, jak to możliwe, zostanie podana data aktualizacji. Na razie jednak upewnij się, że posiadasz aktualną wersję Luminara, aby stanąć w kolejce i otrzymać nowy DAM za darmo.

Aktualizacja zmieniająca oblicze gry

W ciągu kilku najbliższych tygodni firma Skylum planuje bezpłatnie zaoferować nowy DAM każdemu użytkownikowi posiadającemu aktualną wersję Luminara 2018. Jest jednak pewien haczyk. Udoskonalony DAM będzie dostępny jako darmowe uaktualnienie tylko przez pewien czas. Niestety producent nie podaje ile ma trwać ta promocja. Po jej zakończeniu cena Luminara z Digital Asset Manager wzroście, ale „wciąż będzie przystępna“.

Na chwilę obecną nowi użytkownicy będą musieli dokonać jednorazowej opłaty w wysokości 69 dolarów. Natomiast fotografowie pracujący na poprzedniej odsłonie programu mogą go zaktualizować do najnowszej wersji za 49 dolarów. Więcej informacji, a także szczegółowe porównanie dostępnych funkcji z programem Lightroom znajdziecie pod adresem macphun.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!