Luminar rośnie w siłę. Już niedługo otrzyma Digital Asset Manager, czyli system katalogowania zdjęć, na który czekaliśmy

Luminar rośnie w siłę. Już niedługo otrzyma Digital Asset Manager, czyli system katalogowania zdjęć, na który czekaliśmy

Luminar ma teraz dobrą szansę stać się mocnym konkurentem Lightroma. Już niebawem firma Skylum udostępni darmową aktualizację wprowadzającą Digital Asset Manager (DAM), czyli systemu katalogowania zdjęć w Luminarze, na który czekali jego dotychczasowi użytkownicy.

Luminar przez wielu fotografów uznawany jest za jedną z najbardziej kompletnych alternatyw Lightrooma. Program, kompatybilny z komputerami Mac OS, jak i Windows, pod koniec ubiegłego roku doczekał się poważnej aktualizacji, która wprowadziła szereg nowości. Wtedy też producent potwierdził trwające prace nad Digital Asset Manager (DAM) - systemem katalogowania zdjęć, który ma łączyć w sobie zalety pracy z dyskami twardymi i popularnymi platformami pamięci masowej w chmurze.

- To będzie doskonałe narzędzie do organizacji i zarządzania zdjęciami - podkreśla producent. - Ponadto użytkownicy będą mogli uruchomić program z dotychczasową biblioteką i porównać ją z Digital Asset Manager i wybrać rozwiązanie, które lepiej im odpowiada. Obecnie nowy DAM jest wciąż rozwijany. Chcemy się upewnić, że jest solidny, zanim zaprezentujemy wersję BETA. Tak szybko, jak to możliwe, zostanie podana data aktualizacji. Na razie jednak upewnij się, że posiadasz aktualną wersję Luminara, aby stanąć w kolejce i otrzymać nowy DAM za darmo.

Aktualizacja zmieniająca oblicze gry

W ciągu kilku najbliższych tygodni firma Skylum planuje bezpłatnie zaoferować nowy DAM każdemu użytkownikowi posiadającemu aktualną wersję Luminara 2018. Jest jednak pewien haczyk. Udoskonalony DAM będzie dostępny jako darmowe uaktualnienie tylko przez pewien czas. Niestety producent nie podaje ile ma trwać ta promocja. Po jej zakończeniu cena Luminara z Digital Asset Manager wzroście, ale „wciąż będzie przystępna“.

Na chwilę obecną nowi użytkownicy będą musieli dokonać jednorazowej opłaty w wysokości 69 dolarów. Natomiast fotografowie pracujący na poprzedniej odsłonie programu mogą go zaktualizować do najnowszej wersji za 49 dolarów. Więcej informacji, a także szczegółowe porównanie dostępnych funkcji z programem Lightroom znajdziecie pod adresem macphun.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2