Koniec z kradzieżą zdjęć w Internecie? Serwis Binded ma skutecznie temu zaradzić

3
Michał Chrzanowski
29 Maj 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Binded to nowa darmowa platforma, która ma skutecznie chronić przesłane zdjęcia przed bezprawnym wykorzystaniem. Czy jest to więc platforma na jaką czekali zawodowcy?

Przesyłając jakiekolwiek zdjęcie do Internetu musimy być świadomi tego, że może ono zostać bezprawnie wykorzystane. W sieci z łatwością można natknąć się na liczne wypowiedzi fotografów, których prace - bez ich wiedzy i zgody - użyto do różnych, w tym marketingowych celów. Jednak w jaki sposób skutecznie ochronić swoje zdjęcia przed kradzieżą? Co zrobić, gdy zauważymy, że nasza praca została bezprawnie wykorzystana? Na te pytania zdaje się mieć odpowiedź Nathan Lands, twórca i założycie platformy Binded.

Binded to bezpłatny serwis, który ma uprościć rejestrację zdjęć oraz egzekwowanie praw autorskich przez fotografów. Do każdej z przesłanych fotografii będzie tworzony „cyfrowy odcisk palca“ z informacjami copyright. Powstały rekord jest następnie zapisywany do bloku bitcoinowego - technologia blockchain to łańcuch bloków służący do przechowywania i przesyłania informacji o wszelkich transakcjach zawartych w Internecie. Tak więc platforma Binded ma efektywnie monitorować jakiekolwiek wykorzystanie obrazu w sieci i automatycznie powiadamiać posiadacza praw autorskich, jeśli wykryje nieautoryzowane użycie.

Wszystko co musimy zrobić, to zarejestrować się w serwisie oraz przesłać fotografie, które mają być oznaczone informacjami o prawach autorskich. Jak myślicie taki serwis będzie wymierną pomocą dla fotografów, czy raczej okaże się chwilową ciekawostką?

Więcej o platformie możecie dowiedzieć się na stronie binded.com.

zdjęcie główne: www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
9
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
7
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10
Powiązane artykuły