Voigtlander prezentuje obiektyw Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Canon RF

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Marzec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Znana już portretowa konstrukcja z bagnetem Leica M, będzie teraz dostępna także do aparatów Canona. Nokton 75 mm f/1,5 z mocowaniem RF ma jednak inną stylistykę…

Voigtlander Nokton 75 mm f/1,5 to wysokiej klasy manualny obiektyw, którego domeną jest fotografia portretowa i reportażowa. Na rynku dostępny jest on w wersji z bagnetem VM do dalmierzy Leica, teraz na rynek wejdzie także model przeznaczony do bezlusterkowców Canon R.

Konstrukcja optyczna obiektywu złożona jest z 7 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach. To, co Noktona 75 mm f/1.5 wyróżnia z tłumu podobnych konstrukcji, to rodzaj i jakość zastosowanych elementów - trzy soczewki o anomalnej dyspersji oraz jeden element obustronnie asferyczny. To one odpowiedzialne są - jak czytamy w informacji prasowej - za rewelacyjną jakość obrazowania, wysoki, lecz nie bezlitosny mikrokontrast oraz przepiękne renderowanie.

Uzupełnieniem układu optycznego Noktona 75 mm jest aż 12-listkowa przysłona, umożliwiającą płynną oraz skokową regulację w zakresie do f/1.5 do f/32.

Wbudowana w obiektyw elektronika zapewnia wsparcie dla systemu stabilizacji obrazu oraz systemów ręcznego ustawiania i potwierdzenia ostrości. Obiektyw umożliwia montaż filtrów o średnicy 58 mm i ostrzy od 50 cm. Przy wymiarach 74 x 72 mm waży 525 g.

Ceny i dostępności nowego obiektywu na razie nie znamy.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
1
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły