Viltrox AF 20 mm f/2.8 z mocowaniem Nikon Z wchodzi na rynek

Autor: Redakcja Fotopolis

30 Styczeń 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Bardzo lekki i kompaktowy, a przy tym tani i z autofokusem. W połowie lutego do sprzedaży wejdzie pełnoklatkowy Viltrox 20 mm f/2.8 z bagnetem systemu Nikon Z.

Zaprezentowany w październiku ubiegłego roku Viltrox AF 20 mm f/2.8 z mocowaniem Sony będzie dostępny w połowie lutego także z bagnetem Nikon Z. Ten szerokokątny obiektyw to budżetowa propozycja dla fotografów i filmujących, którzy cenią sobie poręczną optykę.

Choć został wyposażony w metalowy bagnet, system autofokusa i gniazdo USB-C Viltrox AF 20 mm f/2.8 waży zaledwie 173 g, a jego rozmiar to jedynie 68×61 mm.

Konstrukcja optyczna opiera się na 10 elementach ustawionych w 8 grupach i zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu. Minimalna odległość ostrzenia wynosząca zaledwie 0.19 metra umożliwi kadrowanie z bliskiej odległości, a standardowy gwint Ф52 pozwala na stosowanie mniejszych, a przez to tańszych filtrów.

Viltrox AF 20 mm f/2.8 to konstrukcja pełnoklatkowa, ale będzie świetnie pasować także do korpusów Nikona z matrycą APS-C/DX, stając się odpowiednikiem 30 mm.

Ile będzie kosztował Viltrox AF 20 mm f/2.8 do aparatów Nikon Z

Dostępny w sprzedaży od połowy lutego, Viltrox AF 20 mm f/2.8 Z będzie kosztował tyle samo co wersja do Sony, czyli 899 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Po latach prowadzenia polityki zamkniętego systemu, Canon otwiera wreszcie swoje mocowanie na zewnętrznych producentów. Już niebawem w systemie RF zobaczymy aż 7 nowych obiektywów. Nie...
25
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans wprowadza kolejny budżetowy obiektyw z silnikiem AF. Drugie szkło z autofokusem w ofercie producenta to mały i niedrogi ekwiwalent obiektywu 40 mm, kierowany do aparatów z...
1
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
Powiązane artykuły