Pergear 60 mm f/2.8 Mk2 2x - druga generacja obiektywu makro teraz w wersji pełnoklatkowej

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Sierpień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

To jedna z najtańszych propozycji dla makrofotografów. Nowy obiektyw Pergear 60 mm f/2.8 Mk2 2x oferuje dwukrotne powiększenie za nieco ponad 800 zł.

Na rynek wchodzi interesujący obiektyw makro o powiększeniu 2x. To manualna konstrukcja o ogniskowej 60 mm i jasności f/2.8 marki Pergear. W przeciwieństwie do zaprezentowanego w 2021 roku modelu o podobnych parametrach, nowy Pergear 60 mm f/2.8 Mk2 2x jest już konstrukcją pełnoklatkową, która ma być dostępna aż na sześciu mocowaniach.

Jego układ optyczny składa się z 10 elementów rozmieszczonych w siedmiu grupach, w tym trzech elementów o wysokim współczynniku załamania światła, które według Pergear pomagają kontrolować aberracje sferyczne i redukować dystorsję.

Za kołowy bokeh po przymknięciu otworu względnego odpowiada 10-listkowa przysłona. Obiektyw współpracuje z filtrami o średnicy 62 mm i pozwala ostrzyć z odległości 19.1 cm. Warto jeszcze dodać, że pierścień regulacji przysłony pracuje w sposób płynny, co powinno spodobać się filmującym.

Pergear 60 mm f/2.8 Mk2 2x - cena i dostępność

Nowy obiektyw dostępny jest na 6 mocowaniach: Nikon Z, Canon RF, Sony E, Fuji X, Mikro 4/3 i L mount. Na stronie producenta można go zamówić w przedsprzedaży za 827 zł. Wysyłka ma rozpocząć się 16 sierpnia.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa kolejny raz udowadnia, że nieprzypadkowo cieszy się tytułem jednego z innowatorów rynku optyki. Nowe filmowe obiektywy Argus Cine oferują rekordową jasność, niewielkie wymiary i...
0
Viltrox Luna 30-300 mm T4 Zoom 10x - jeden, by rządzić wszystkimi
Viltrox Luna 30-300 mm T4 Zoom 10x - jeden, by rządzić wszystkimi
Viltrox oficjalnie zaprezentował jeden z najbardziej imponujących obiektywów filmowych, jakie ujrzały światło dzienne. Szkło zamyka wyjątkowo uniwersalny zakres ogniskowych i wysokiej...
7
Canon RF-S 3,9 mm f/3.5 STM Dual Fisheye - kolejny obiektyw do treści VR. Tym razem do APS-C i w niższej cenie
Canon RF-S 3,9 mm f/3.5 STM Dual Fisheye - kolejny obiektyw do treści VR. Tym razem do APS-C i w...
Interesuje cię tworzenie przestrzennych filmów, stworzonych do oglądania w goglach VR? Najnowszy obiektyw Canona to prawdopodobnie jedno z najbardziej przystępnych cenowo rozwiązań,...
4