Pergear 60 mm f/2.8 Mk2 2x - druga generacja obiektywu makro teraz w wersji pełnoklatkowej

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Sierpień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

To jedna z najtańszych propozycji dla makrofotografów. Nowy obiektyw Pergear 60 mm f/2.8 Mk2 2x oferuje dwukrotne powiększenie za nieco ponad 800 zł.

Na rynek wchodzi interesujący obiektyw makro o powiększeniu 2x. To manualna konstrukcja o ogniskowej 60 mm i jasności f/2.8 marki Pergear. W przeciwieństwie do zaprezentowanego w 2021 roku modelu o podobnych parametrach, nowy Pergear 60 mm f/2.8 Mk2 2x jest już konstrukcją pełnoklatkową, która ma być dostępna aż na sześciu mocowaniach.

Jego układ optyczny składa się z 10 elementów rozmieszczonych w siedmiu grupach, w tym trzech elementów o wysokim współczynniku załamania światła, które według Pergear pomagają kontrolować aberracje sferyczne i redukować dystorsję.

Za kołowy bokeh po przymknięciu otworu względnego odpowiada 10-listkowa przysłona. Obiektyw współpracuje z filtrami o średnicy 62 mm i pozwala ostrzyć z odległości 19.1 cm. Warto jeszcze dodać, że pierścień regulacji przysłony pracuje w sposób płynny, co powinno spodobać się filmującym.

Pergear 60 mm f/2.8 Mk2 2x - cena i dostępność

Nowy obiektyw dostępny jest na 6 mocowaniach: Nikon Z, Canon RF, Sony E, Fuji X, Mikro 4/3 i L mount. Na stronie producenta można go zamówić w przedsprzedaży za 827 zł. Wysyłka ma rozpocząć się 16 sierpnia.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11