Nokton SL IIs 55 mm f/1.2 - Voigtlander nie zapomina o lustrzankach Nikon

Autor: Redakcja Fotopolis

14 Kwiecień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Voigtlander wprowadza na rynek kolejny jasny standard w analogowym stylu. Nowy Nokton SL IIs 55 mm f/1.2 to konstrukcja z lat 60. w nowoczesnym wydaniu, przeznaczona do lustrzanek z bagnetem Nikon F.

Voigtlander Nokton 55 mm SL IIs to super jasny obiektyw o kompaktowych wymiarach zaprojektowany do współpracy z lustrzankami cyfrowymi wyposażonymi w mocowanie Nikon F. Obiektyw swoją budową nawiązuje do konstrukcji z lat 60-tych ubiegłego wieku i łączy je z osiągnięciami współczesnej myśli technologicznej.

APO Nokton SL IIs 55 mm jest obiektywem manualnym, ale mocowanie jest zgodne ze standardem Nikon Ai-S przekazując do aparatu pełne dane EXIF. Jest przeznaczonym do współpracy z pełnoklatkowymi lustrzankami cyfrowymi oraz analogowymi Nikona, ale przez konwerter prawdopodobnie będzie mógł współpracować z bezlusterkowcami systemu Nikon Z.

Zaawansowana konstrukcja optyczna złożona z 7 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach ma gwarantować doskonałą jakość obrazu, a jasność f/1,2 pozwala uzyskać papierową głębię ostrości. Gładki bokeh po przymknięciu otworu względnego ma gwarantować 9-listkowa przysłona

Klasyczny kąt widzenia oraz jasna przysłona sprawiają, że obiektyw idealnie sprawdzi się w fotografii portretowej, reportażowej, studyjnej oraz krajobrazowej. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 0/45 m.

Pomimo niskiej wagi wynoszącej zaledwie 365 g tubus nowego Noktona SL IIs wykonany został w całości z metalu z zachowaniem wysokiej precyzji znanej z innych konstrukcji producenta. Wymiary obiektywu to jedynie 69 x 48 mm. Mocowanie filtra 52 mm.

Nokton SL IIs 55 mm f/1.2 - cena i dostępność

Sprzedaż nowego Noktona SL IIs 55 mm f/1.2 ma rozpocząć się w maju tego roku. Producent nie zdradził jeszcze jego ceny, ale biorąc pod uwagę modele tej marki o podobnej jasności może kosztować ponad 4000 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Next77, dystrybutor obiektywów Irix informuje o specjalnej ofercie na obiektyw Irix 45 mm f/1.4. Do końca kwietnia model ten dostępny jest z 40-procentowym rabatem.
4
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Zapowiadany od roku obiektyw Irix Cine 65 mm T1.5 w końcu trafia na rynek. Krótki filmowy teleobiektyw może pochwalić się kompaktową budową, dużą jasnością, wysokiej jakości optyką i...
6
Viltrox AF 56 mm f/1.7 - supermała i supertania portretówka do aparatów APS-C
Viltrox AF 56 mm f/1.7 - supermała i supertania portretówka do aparatów APS-C
Viltrox prezentuje najtańszy do tej pory obiektyw z systemem AF w swojej ofercie. Ekwiwalent 84 mm ma być świetną propozycją na pierwszy obiektyw portretowy.
4