Sigma wchodzi do systemu Nikon Z - na początek 3 obiektywy

Autor: Maciej Luśtyk

22 Luty 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Użytkownicy bezlusterkowców Nikona mają kolejny powód do radości. Sigma zapowiedziała długo oczekiwane plany produkcji obiektywów do systemu Z.

Sigma rozszerza swoje wsparcie o kolejne mocowanie. Poza wariantami Sony E, L-Mount i Fujifilm X japońskie obiektywy kupimy już niebawem także w wersji z bagnetem Nikon Z. Plany produkcji szkieł do systemu Nikona producent przedstawił w oficjalnym komunikacie prasowym.

Na początek z mocowaniem Z zadebiutują 3 dobrze znane nam już, kompaktowe obiektywy APS-C, czyli modele Sigma 16 mm f/1.4 DC DN, Sigma 30 mm f/1.4 DC DN i Sigma 56 mm f/1.4 DC DN, będące odpowiednikami szkieł o ogniskowych 24 mm, 45 mm i 85 mm.

Sigma 16 mm f/1.4 DC DN, Sigma 30 mm f/1.4 DC DN i Sigma 56 mm f/1.4 DC DN

Wszystko to konstrukcje pamiętające połowę zeszłej dekady (oryginalnie miały swoje premiery w latach 2016-2018), ale producent obiecuje, że każdy z modeli kierowanych do Nikona otrzymał nowy algorytm AF, zoptymalizowany pod kątem współpracy z najnowszymi układami śledzenia. Nowe szkła mają więc dobrze współpracować z systemami detekcji, a także będą wspierane wbudowanymi profilami korekcji wad optycznych. Otrzymały też system uszczelnień przed kurzem i zachlapaniami.

Cena i dostępność

Obiektywy Sigma z mocowaniem Nikon Z mają trafić do sprzedaży w kwietniu 2023 roku. Cena jak na razie pozostaje nieznana, ale prawdopodobnie należy spodziewać się podobnego pułapu jak w przypadku pokazanych niedawno wersji do Fujifilm X (1500-1900 zł).

Jednym słowem zapowiada się gratka dla użytkowników Z50, Z fc i Z30.

Oczywiście to dopiero początek i w niedalekiej przyszłości należy spodziewać się kolejnych odsłon optyki Sigmy z bagnetem Z. Czekamy ze zniecierpliwieniem!

Źródło: press.sigmaphoto.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)