Venus Optics Laowa 58 mm f/2.8 2x Ultra Macro APO - pełnoklatkowy jasny obiektyw makro z dużym powiększeniem

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Laowa robi to, co umie najlepiej i prezentuje kolejny bardzo ciekawy obiektyw makro. Tym razem to wyposażona w układ apochromatyczny portretówka makro z ogromnym maksymalnym powiększeniem 2:1.

Obiektyw makro to konstrukcje, na których Laowa zbudowała swoją markę. Nic więc dziwnego, że otrzymujemy kolejny świetny obmyślony model. Tym razem jest to Venus Optics Laowa 58 mm f/2.8 2x Ultra-Macro APO - uniwersalny manualny obiektyw makro, który ma szansę stać się podstawowym szkłem w przynajmniej kilku dziedzinach, od portretu, poprzez fotografię produktową, na typowych zdjęciach makro kończąc. Z pewnością bardzo polubią go także filmujący.

Praktyczna ogniskowa, brak aberracji, ostrość na wszystkich odległościach i duże powiększenie to idealny miks dla tego typu konstrukcji

Wszystko dzięki połączeniu wygodnej ogniskowej z dużym maksymalnym powiększeniem, które wynosi aż 2:1 (przy równie praktycznej minimalnej odległości ostrzenia 18,5 cm). Do tego otrzymujemy tutaj apochromatyczny układ optyczny, który w teorii do zera powinien eliminować występowanie aberracji chromatycznej.

Całość zbudowano tu wokół 14 soczewek w 11 grupach (3 soczewki ED i 3 soczewki HR) oraz 13-listkowej przysłony, która zapewnić ma bardzo plastyczne rozmycie nieostrości nawet po mocniejszym domknięciu. Co ważne obiektyw zachowuje też przyzwoite gabaryty (74 x 117 mm, 595 g) i oferuje popularny rozmiar gwintu filtra 67 mm. Niestety wygląda na to, że nie jest to obiektyw uszczelniany.

Venus Optics Laowa 58 mm f/2.8 2x Ultra-Macro APO - zdjęcia przykładowe

Jak widać na zdjęciach przykładowych, udostępnionych przez producenta, całość zapowiada się bardzo obiecująco. Co chyba najważniejsze, szkło wydaje się naprawdę ostre na wszystkich dystansach ostrzenia (choć oczywiście widać, że sample są mocno wyostrzone).

Cena i dostępność

Obiektyw Venus Optics Laowa 58 mm f/2.8 2x Ultra-Macro APO dostępny jest w wersjach z mocowaniami Canon RF, Nikon Z, Sony E i L-Mount w cenie 499 dolarów , czyli ok. 2450 zł.

Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie venuslens.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Ruszył Cashback na obiektywy Sigma - obiektywy z mocowaniami Sony E i L-Mount ze zwrotem do 940 zł
Ruszył Cashback na obiektywy Sigma - obiektywy z mocowaniami Sony E i L-Mount ze zwrotem do 940 zł
K-Consult, dystrybutor marki Sigma informuje o nowej ofercie Cashback na wybrane modele obiektywów. Akcja trwa do 30 listopada i obejmuje 6 popularnych obiektywów do...
1
7Artisans 4 mm f/2.8 - kołowe rybie oko do belzusterkowców APS-C
7Artisans 4 mm f/2.8 - kołowe rybie oko do belzusterkowców APS-C
Oferta chińskiego producenta manualnej optyki powiększyła się o nowy obiektyw. Tym razem otrzymujemy kompaktowe rybie do aparatów APS-C, o bardzo dużym kącie...
5
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD - wszechstronny i kompaktowy zoom oficjalnie zaprezentowany
Oferujący unikalny zakres ogniskowych, obiektyw Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD będzie najbardziej kompaktowym i jednym z najbardziej uniwersalnych szerokokątnych...
31
Powiązane artykuły