Venus Optics Laowa 58 mm f/2.8 2x Ultra Macro APO - pełnoklatkowy jasny obiektyw makro z dużym powiększeniem

Autor: Maciej Luśtyk

23 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Laowa robi to, co umie najlepiej i prezentuje kolejny bardzo ciekawy obiektyw makro. Tym razem to wyposażona w układ apochromatyczny portretówka makro z ogromnym maksymalnym powiększeniem 2:1.

Obiektyw makro to konstrukcje, na których Laowa zbudowała swoją markę. Nic więc dziwnego, że otrzymujemy kolejny świetny obmyślony model. Tym razem jest to Venus Optics Laowa 58 mm f/2.8 2x Ultra-Macro APO - uniwersalny manualny obiektyw makro, który ma szansę stać się podstawowym szkłem w przynajmniej kilku dziedzinach, od portretu, poprzez fotografię produktową, na typowych zdjęciach makro kończąc. Z pewnością bardzo polubią go także filmujący.

Praktyczna ogniskowa, brak aberracji, ostrość na wszystkich odległościach i duże powiększenie to idealny miks dla tego typu konstrukcji

Wszystko dzięki połączeniu wygodnej ogniskowej z dużym maksymalnym powiększeniem, które wynosi aż 2:1 (przy równie praktycznej minimalnej odległości ostrzenia 18,5 cm). Do tego otrzymujemy tutaj apochromatyczny układ optyczny, który w teorii do zera powinien eliminować występowanie aberracji chromatycznej.

Całość zbudowano tu wokół 14 soczewek w 11 grupach (3 soczewki ED i 3 soczewki HR) oraz 13-listkowej przysłony, która zapewnić ma bardzo plastyczne rozmycie nieostrości nawet po mocniejszym domknięciu. Co ważne obiektyw zachowuje też przyzwoite gabaryty (74 x 117 mm, 595 g) i oferuje popularny rozmiar gwintu filtra 67 mm. Niestety wygląda na to, że nie jest to obiektyw uszczelniany.

Venus Optics Laowa 58 mm f/2.8 2x Ultra-Macro APO - zdjęcia przykładowe

Jak widać na zdjęciach przykładowych, udostępnionych przez producenta, całość zapowiada się bardzo obiecująco. Co chyba najważniejsze, szkło wydaje się naprawdę ostre na wszystkich dystansach ostrzenia (choć oczywiście widać, że sample są mocno wyostrzone).

Cena i dostępność

Obiektyw Venus Optics Laowa 58 mm f/2.8 2x Ultra-Macro APO dostępny jest w wersjach z mocowaniami Canon RF, Nikon Z, Sony E i L-Mount w cenie 499 dolarów , czyli ok. 2450 zł.

Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie venuslens.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)