Canon RF 100-400 mm f/5.6-8 IS USM - budżetowe tele w kompaktowej odsłonie

Autor: Krzysztof Mularczyk

14 Wrzesień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Dla miłośników fotografowania sportu i przyrody Canon wprowadza do oferty budżetowy, a jednocześnie lekki i poręczny teleobiektyw klasy 100-400 mm przeznaczony do bezlusterkowców EOS R.

Canon prezentuje dziś topowy korpus R3 oraz dwa nowe obiektywy. I choć prezentowany aparat jest z najwyższej półki, nowe obiektywy to konstrukcje budżetowe - choć bardzo ciekawe. Teleobiektyw RF 100-400 mm f/5.6-8 IS USM to jedna z dzisiejszych nowości. Zaprojektowany z myślą o początkujących fotografach sportu i przyrody, oferuje elastyczny zakres ogniskowych od 100 do 400 mm.

Jego możliwości zwiększa minimalna odległość ostrzenia wynosząca 88 cm przy 200 mm, co przekłada się na powiększenie 0.41x. Dzięki temu RF 100-400 mm f/5.6-8 IS USM pozwoli uchwycić detale w dużym zbliżeniu.

Konstrukcja optyczna obiektywu bazuje na 12 elementach ustawionych w 9 grupach. Zastosowano powłokę Super Spectra, która redukuje efekty zjawy i flary, podnosząc kontrast, oraz soczewkę asferyczną i niskodyspersyjną. W dodatku obiektyw wyposażony jest w system optycznej stabilizacji o skuteczności 5.5 EV, która w połączeniu ze stabilizowanymi korpusami może wzrosnąć do 6 EV.

Silnik autofokusa Nano USM ma zapewniać płynne i szybkie ustawianie ostrości, a pierścień sterujący lepszą kontrolę nad trybami Av, Tv, ekspozycją i ISO.Biorąc pod uwagę zakres ogniskowych, trzeba przyznać, że Canon RF 100-400 mm f/5.6-8 IS USM jest dość poręczną i lekką konstrukcją. Waży 635 g przy długości 165 mm.

Canon RF 100-400 mm f/5.6-8 IS USM - cena i dostępność

Podobnie jak druga dzisiejsza nowość, czyli RF 16 mm f/2.8 STM, teleobiektyw Canon RF 100-400 mm f/5.6-8 IS USM wejdzie do sklepów na początku października. Ma kosztować 3 459,99 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły