Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C

Autor: Krzysztof Mularczyk

21 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.

Pergear, dystrybutor sprzętu fotograficznego i wideo, a także producent obiektywów, zaprezentował nowe szkło makro oferujące dwukrotne powiększenie. Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro może przypominać obiektyw Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro, ale poza głównymi parametrami, to zupełnie inne konstrukcje.

W budowie optycznej modelu Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro jest o dwie soczewki więcej. Składa się z 11 elementów ustawionych w 8 grupach, ale za to przysłona ma 10 listków, a nie 14, jak w przypadku Laowy. Pergear ma też nieco dłuższą minimalną odległość ogniskowania wynoszącą 19.1 cm.

Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro waży 600 g i jest wyposażony w pierścień przysłony z możliwością przełączenia działanie płynne, w sam raz do filmowania.

Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - obiektyw do APS-C, a może i do pełnej klatki?

Zarówno Laowa, jak i Pergear są przeznaczone do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3, ale łączy je jedynie bagnet Sony E. Oprócz tego mocowania, Laowa jest dostępna w wersjach do różnych lustrzanek, natomiast nowy Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro do bezlusterkowców Fujifilm X, Nikon Z oraz Micro 4/3.

Producent zaznacza jednak, że pole obrazowe nowego obiektywu jest na tyle duże, że może być używany z aparatami pełnoklatkowymi. Nieduże winietowanie ma być widoczne jedynie przy ogniskowaniu na nieskończoność.

Ile kosztuje Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro?

Nowy obiektyw Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro na stronie producenta kosztuje aktualnie 199 dolarów, czyli około 800 zł. Regularna cena wynosi 229 dolarów.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do...
Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy...
8
TTArtisan 7,5 mm f/2 Fisheye - tanie rybie oko do bezlusterkowców APS-C
TTArtisan 7,5 mm f/2 Fisheye - tanie rybie oko do bezlusterkowców APS-C
Chiński producent ma gratkę dla wszystkich fanów obiektywów fisheye z ograniczonym budżetem. TTArtisan 75 mm f/2 to rybie oko za 600 zł z ciekawymi...
5