Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C

Autor: Krzysztof Mularczyk

21 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.

Pergear, dystrybutor sprzętu fotograficznego i wideo, a także producent obiektywów, zaprezentował nowe szkło makro oferujące dwukrotne powiększenie. Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro może przypominać obiektyw Laowa 60 mm f/2,8 2X Ultra-Macro, ale poza głównymi parametrami, to zupełnie inne konstrukcje.

W budowie optycznej modelu Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro jest o dwie soczewki więcej. Składa się z 11 elementów ustawionych w 8 grupach, ale za to przysłona ma 10 listków, a nie 14, jak w przypadku Laowy. Pergear ma też nieco dłuższą minimalną odległość ogniskowania wynoszącą 19.1 cm.

Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro waży 600 g i jest wyposażony w pierścień przysłony z możliwością przełączenia działanie płynne, w sam raz do filmowania.

Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - obiektyw do APS-C, a może i do pełnej klatki?

Zarówno Laowa, jak i Pergear są przeznaczone do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3, ale łączy je jedynie bagnet Sony E. Oprócz tego mocowania, Laowa jest dostępna w wersjach do różnych lustrzanek, natomiast nowy Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro do bezlusterkowców Fujifilm X, Nikon Z oraz Micro 4/3.

Producent zaznacza jednak, że pole obrazowe nowego obiektywu jest na tyle duże, że może być używany z aparatami pełnoklatkowymi. Nieduże winietowanie ma być widoczne jedynie przy ogniskowaniu na nieskończoność.

Ile kosztuje Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro?

Nowy obiektyw Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro na stronie producenta kosztuje aktualnie 199 dolarów, czyli około 800 zł. Regularna cena wynosi 229 dolarów.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Mitakon Speedmaster 90 mm f/1.5 - 20 razy tańszy odpowiednik Summiluxa
Mitakon Speedmaster 90 mm f/1.5 - 20 razy tańszy odpowiednik Summiluxa
Nowy obiektyw z serii Speedmaster to jasna portretówka dla osób, które kochają Leikę, ale już mniej ceny natywnych obiektywów. Nowe szkło kosztuje 600 dolarów i będzie...
6
Venus Optics Laowa 85 mm f/5.6 2X Ultra Macro APO - najmniejszy pelnoklatkowy obiektyw makro z powiększeniem 2:1
Venus Optics Laowa 85 mm f/5.6 2X Ultra Macro APO - najmniejszy pelnoklatkowy obiektyw makro z...
Venus Optics robi to kolejny raz - Laowa 85 mm f/5.6 2X Ultra Macro APO to kolejny obiektyw chińskiego producenta, który bije rekord. Tym razem otrzymujemy najmniejsze...
8
Nowa optyka Samyang Xeen - pierwszy obiektyw anamorficzny i 3 profesjonalne stałki T1.3
Nowa optyka Samyang Xeen - pierwszy obiektyw anamorficzny i 3 profesjonalne stałki T1.3
Oferta przystępnych cenowo obiektywów kinematograficznych poszerza się o 4 nowe ciekawe konstrukcje, w tym o pierwszy w katalogu producenta model anamorficzny - XEEN...
9