Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X

Autor: Maciej Luśtyk

21 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy będzie oferowany także z mocowaniem Fujifilm X.

Tamron szykuje mocne uderzenie. Obiektyw Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD ma być najbardziej uniwersalnym zoomem w świecie bezlusterkowców APS-C, oferując zakres ogniskowych o ekwiwalencie 27-450 mm. Z takimi możliwościami uchwycimy zarówno bliską, wartką akcję, jak i bardzo odległe obiekty.

Tamron obiecuje, że będzie to najlepszy zoom w swojej klasie

Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD w wersjach Fujifilm X (po lewej) i Sony E (po prawej)

Co więcej, producent obiecuje, że będzie to szkło dobre optycznie. Ba, według Tamrona będzie to najlepsza konstrukcja w swojej klasie. Wysoką jakość obrazu zapewnić mają „specjalne elementy” w konstrukcji optycznej obiektywu, a minimalna odległość ostrzenia 15 cm zapewni nam powiększenie 1:2, dzieki czemu będzie go można traktować także jako obiektyw pseudo makro.

W końcu otrzymamy też silnik autofokusu VXD, który sprawdził się już we wcześniejszych zoomach do aparatów Sony E i który jest w stanie zapewnić cichą, szybką i skuteczną współpracę z systemami detekcji fazy w aparatach.

Na pokładzie znajdzie sie też system stabilizacji, uszczelnienia czy przełącznik do blokowania tubusu przed wysunięciem. Całość ma być też względnie kompaktowa, choć na razie producent nie ujawnia szczegółów na temat konstrukcji.

Cena i dostępność

Obiektyw Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD będzie dostępny w wersjach z mocowaniami Sony E i Fujifilm X, a do sprzedaży trafić ma jeszcze w tym roku. Jego cena na razie nie jest znana, ale jeśli mielibyśmy sugerować się cenami lustrzankowych zoomów Tamrona o podobnych możliwościach, należałoby spodziewać się ceny w okolicy 3000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie tamron.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
7
TTArtisan 7,5 mm f/2 Fisheye - tanie rybie oko do bezlusterkowców APS-C
TTArtisan 7,5 mm f/2 Fisheye - tanie rybie oko do bezlusterkowców APS-C
Chiński producent ma gratkę dla wszystkich fanów obiektywów fisheye z ograniczonym budżetem. TTArtisan 75 mm f/2 to rybie oko za 600 zł z ciekawymi...
5
Powiązane artykuły