Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X

Autor: Maciej Luśtyk

21 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy będzie oferowany także z mocowaniem Fujifilm X.

Tamron szykuje mocne uderzenie. Obiektyw Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD ma być najbardziej uniwersalnym zoomem w świecie bezlusterkowców APS-C, oferując zakres ogniskowych o ekwiwalencie 27-450 mm. Z takimi możliwościami uchwycimy zarówno bliską, wartką akcję, jak i bardzo odległe obiekty.

Tamron obiecuje, że będzie to najlepszy zoom w swojej klasie

Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD w wersjach Fujifilm X (po lewej) i Sony E (po prawej)

Co więcej, producent obiecuje, że będzie to szkło dobre optycznie. Ba, według Tamrona będzie to najlepsza konstrukcja w swojej klasie. Wysoką jakość obrazu zapewnić mają „specjalne elementy” w konstrukcji optycznej obiektywu, a minimalna odległość ostrzenia 15 cm zapewni nam powiększenie 1:2, dzieki czemu będzie go można traktować także jako obiektyw pseudo makro.

W końcu otrzymamy też silnik autofokusu VXD, który sprawdził się już we wcześniejszych zoomach do aparatów Sony E i który jest w stanie zapewnić cichą, szybką i skuteczną współpracę z systemami detekcji fazy w aparatach.

Na pokładzie znajdzie sie też system stabilizacji, uszczelnienia czy przełącznik do blokowania tubusu przed wysunięciem. Całość ma być też względnie kompaktowa, choć na razie producent nie ujawnia szczegółów na temat konstrukcji.

Cena i dostępność

Obiektyw Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD będzie dostępny w wersjach z mocowaniami Sony E i Fujifilm X, a do sprzedaży trafić ma jeszcze w tym roku. Jego cena na razie nie jest znana, ale jeśli mielibyśmy sugerować się cenami lustrzankowych zoomów Tamrona o podobnych możliwościach, należałoby spodziewać się ceny w okolicy 3000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie tamron.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 24-70 mm f/2.8 FE - uniwersalny budżetowy zoom oficjalnie w Polsce. Znamy cenę
Samyang AF 24-70 mm f/2.8 FE - uniwersalny budżetowy zoom oficjalnie w Polsce. Znamy cenę
Po obiektywach AF przyszedł czas na kolejną rewolucję w ofercie Samyanga. Producent zaprezentował świetnie zapowiadający się obiektyw 24-70 mm do Sony E, który jest...
34
Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN Contemporary - lekki i kompaktowy zoom do bezlusterkowców APS-C
Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN Contemporary - lekki i kompaktowy zoom do bezlusterkowców APS-C
Łączy w sobie niezwykłą kompaktowość i lekkość przy stałej jasności f/2.8. Czy Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN Contemporary będzie pierwszym wyborem dla fotografów i filmowców wykorzystujących aparaty...
32
Nikon projektuje zoomy ze światłem f/1.2. Czy kiedykolwiek je zobaczymy?
Nikon projektuje zoomy ze światłem f/1.2. Czy kiedykolwiek je zobaczymy?
Światło dzienne ujrzały dwa ciekawe patenty nikona, opisujące imponujące konstrukcje optyczne, które - jeśli kiedykolwiek trafią na rynek - mogą zupełnie zmienić nasze myślenie o...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)