Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X

Autor: Maciej Luśtyk

21 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy będzie oferowany także z mocowaniem Fujifilm X.

Tamron szykuje mocne uderzenie. Obiektyw Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD ma być najbardziej uniwersalnym zoomem w świecie bezlusterkowców APS-C, oferując zakres ogniskowych o ekwiwalencie 27-450 mm. Z takimi możliwościami uchwycimy zarówno bliską, wartką akcję, jak i bardzo odległe obiekty.

Tamron obiecuje, że będzie to najlepszy zoom w swojej klasie

Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD w wersjach Fujifilm X (po lewej) i Sony E (po prawej)

Co więcej, producent obiecuje, że będzie to szkło dobre optycznie. Ba, według Tamrona będzie to najlepsza konstrukcja w swojej klasie. Wysoką jakość obrazu zapewnić mają „specjalne elementy” w konstrukcji optycznej obiektywu, a minimalna odległość ostrzenia 15 cm zapewni nam powiększenie 1:2, dzieki czemu będzie go można traktować także jako obiektyw pseudo makro.

W końcu otrzymamy też silnik autofokusu VXD, który sprawdził się już we wcześniejszych zoomach do aparatów Sony E i który jest w stanie zapewnić cichą, szybką i skuteczną współpracę z systemami detekcji fazy w aparatach.

Na pokładzie znajdzie sie też system stabilizacji, uszczelnienia czy przełącznik do blokowania tubusu przed wysunięciem. Całość ma być też względnie kompaktowa, choć na razie producent nie ujawnia szczegółów na temat konstrukcji.

Cena i dostępność

Obiektyw Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD będzie dostępny w wersjach z mocowaniami Sony E i Fujifilm X, a do sprzedaży trafić ma jeszcze w tym roku. Jego cena na razie nie jest znana, ale jeśli mielibyśmy sugerować się cenami lustrzankowych zoomów Tamrona o podobnych możliwościach, należałoby spodziewać się ceny w okolicy 3000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie tamron.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)