Zapowiedź

Kompaktowe obiektywy Nikkor Z 28 mm f/2.8 i 40 mm f/2 pojawią się jeszcze w tym roku

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Czerwiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nikon z przyjemnością informuje o postępie prac nad obiektywami Nikkor Z 28 mm f/2.8 i Nikkor Z 40 mm f/2 trafią do sprzedaży jeszcze 2021 roku.

Do tej pory w systemie Z brakowało niewielkich stałek, które moglibyśmy podpiąć do body na niezobowiązujący wypad z aparatem. Już niebawem jednak się to zmieni. Idąc śladami innych producentów, Nikon zapowiada premierę obiektywów Nikkor Z 28 mm f/2.8 i Nikkor Z 40 mm f/2.

„NIKKOR Z 28mm f/2.8 będzie szerokokątnym obiektywem stałoogniskowym, idealnym do codziennego fotografowania. Z kolei obiektyw NIKKOR Z 40 mm f/2 zostanie zaprojektowany jako standardowy obiektyw stałoogniskowy, dzięki któremu użytkownicy mogą w łatwy sposób wzbogacić ekspresję obrazu o efekt bokeh. W różnorodnych codziennych sytuacjach oba obiektywy będą łatwe w użyciu dla szerokiego grona użytkowników, w tym dla osób rozpoczynających fotografowanie aparatami bezlusterkowymi.” - czytamy w informacji prasowej.

Cena i dostępność

Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie i w jakiej cenie nowe szkła trafią do sprzedaży. Producent informuje jedynie, że premiera odbędzie się w 2021 roku.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Król teleobiektywów Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie zlicytowany
Największy obiektyw z autofokusem, czyli niezwykle rzadki Canon EF 1200 mm f/5,6L USM zostanie wystawiony na aukcji w Niemczech. Dlaczego to szkło jest takie wyjątkowe?
0
0
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Superjasny i bardzo rzadki - obiektyw Zeiss Planar 50 mm f/0.7 wystawiony na aukcji
Wyprodukowano go w ilości jedynie 10 sztuk. Zeiss Planar 50 mm f/0.7 zaprojektowano dla NASA, by fotografować Księżyc. Teraz jeden z egzemplarzy dostępny jest na aukcji. Oczywiście tani nie...
0
0
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus M.Zuiko 8-25 mm f/4 PRO - uniwersalny krótki zoom wyższej klasy
Olympus rozbudowuje ofertę profesjonalnych obiektywów do Mikro Cztery Trzecie o uniwersalny model o ekwiwalencie 16-50 mm, który choć nie należy do najjaśniejszych,...
0
1
Powiązane artykuły