Nadchodzą dwa nowe ciekawe zoomy Tamrona

Autor: Maciej Luśtyk

12 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Tamron nie zwalnia tempa i szykuje kolejne ciekawe produkcje do aparatów bezlusterkowych. Tym razem będzie to pełnoklatkowy zoom 100-500 mm i szerokokątny zoom 11-20 mm do aparatów APS-C.

Tamron sukcesywnie powiększa swoją ofertę szkieł do systemu Sony E, a ze względu na świetny stosunek ceny do możliwości niemal każda z nowych produkcji momentalnie staje się rynkowym hitem. Kolejne ciekawe szkła producenta zobaczymy jeszcze w kwietniu. Z jednej strony zachwycą „ptasiarzy” i innych zainteresowanych długimi zoomami, z drugiej zaspokoją potrzeby amatorów, szukających uniwersalnego szerokokątnego zooma do aparatów z serii Sony A6000.

150-500 mm i 11-20 mm - nowe zoomy Tamrona do Sony E

Jedno ze szkieł doczekało się już oficjalnego teasera producenta, jednak w tym samym czasie na jego temat wyciekło już więcej informacji. Będzie to uszczelniany zoom Tamron 150-500 mm f/5-6.7 Di III VC VXD, z systemem stabilizacji, szybkim silnikiem AF, mocowaniem statywowym i niewielką minimalną odległością ostrzenia (0,6 m dla ogniskowej 100 mm i 1,8 m dla ogniskowej 500 mm), które mierzyć będzie 93 x 209 mm przy wadze 1725 g. Jak wskazują grafiki, które wyciekły do sieci, stabilizacja będzie działać w 3 trybach, a użytkownicy otrzymają też ogranicznik odległości ostrzenia.

Drugim z obiektywów, który ma zostać pokazany w kwietniu jest Tamron 11-20 mm f/2.8 Di III-A RXD, czyli ekwiwalent 16-30 mm do aparatów z matrycą APS-C, który stanie się świetnym szerokokątnym kompanem dla pokazanego niedawno modelu Tamron 17-70 mm f/2.8 Di III-A VC RXD.

Obiektyw charakteryzować ma się minimalną odległością ostrzenia 15 cm i oferować względnie kompaktową budowę (73 x 86,2 mm, 335 g).

Cena i dostępność

Premiera obydwu obiektywów według doniesień planowana jest na 22 kwietnia. Ceny obiektywów na razie pozostają tajemnicą.

Źródło: https://twitter.com/nokishita_c.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
LED Newell RGB Kathi Nano - najmniejsza w rodzinie, ale bardzo wszechstronna
LED Newell RGB Kathi Nano - najmniejsza w rodzinie, ale bardzo wszechstronna
Newell RGB Kathi Nano to najmniejszy przedstawiciel rodziny lamp Kathi. Mała, ale wydajna będzie świetnym wyborem dla osób zajmujących się fotografią produktową i portretową, a także dla twórców...
8
Obiektywy Irix wreszcie na mocowaniu Sony E. Pierwszymi modelami będą 15 mm i 150 mm Macro
Obiektywy Irix wreszcie na mocowaniu Sony E. Pierwszymi modelami będą 15 mm i 150 mm Macro
Irix wchodzi w system Sony E. Producent poinformował, że do sprzedaży trafią dwa nowe obiektywy z bagnetem do bezlusterkowców - 15 mm f/2.4 oraz 150 mm f/2.8 Macro.
6
 Sigma 14 mm f/1.4 DG DN Art - nowy rekordzista! Ultraszeroki kąt teraz jeszcze jaśniejszy
Sigma 14 mm f/1.4 DG DN Art - nowy rekordzista! Ultraszeroki kąt teraz jeszcze jaśniejszy
Sigma prezentuje obiektyw 14 mm f/1.4 DG DN Art – najszerszy na świecie obiektyw AF ze światłem f/1.4 do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Producent podkreśla, że zaprojektowano go...
17
Powiązane artykuły