Meike Cine 50 mm T2.1 S35 Prime - filmowa stałka do kamer z matrycami Super 35

Autor: Krzysztof Mularczyk

26 Luty 2021
Artykuł na: minutę

Firma Meike zaprezentowała nowy obiektyw kinematograficzny 50 mm T2.1 do kamer z matrycami Super 35 i APS-C. Będzie dostępny na mocowaniach PL i Canon EF.

Stałoogniskowy obiektyw Meike Cine 50 mm T2.1 S35 Prime to propozycja dla filmujących kamerami z matrycami Super 35 i APS-C. Pokrywa koło obrazowe 33,6 mm i będzie dostępny z mocowaniami PL i Canon EF.

Układ optyczny składa się z 12 elementów ustawionych w 9 grupach i 11-listkowej przysłony. Obiektyw ostrzy od 58 cm i wyposażony jest w precyzyjne pokrętła ostrości i przysłony zgodne ze standardami follow. Konstrukcja wydaje się solidna, bo waży ponad 900 gramów.

Obiektyw wchodzi do sprzedaży z początkiem kwietnia. Ma kosztować prawie 570 dolarów, w przedsprzedaży można go zamówić 30 dolarów taniej.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
W niedawnym wywiadzie przedstawiciele producenta zdradzili plany produkcji kolejnych obiektywów do Nikon Z. Czy przeniesiona zostanie cała oferta dostępna do Sony...
10
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.
1
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które wygląda bardzo znajomo
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które...
Leica zaprezentowała najnowszy przybytek w ofercie zoomów do systemu L-Mount. Model Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 to stosunkowo kompaktowa propozycja dla...
5
Powiązane artykuły