Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3 Di III RXD - nadchodzi lekki, długi zoom do bezlusterkowców Sony E

Autor: Maciej Luśtyk

4 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Tamron coraz bardziej umacnia swoją pozycję w systemie E. Do rodziny ciepło przyjętych zoomów już niebawem dołączy model 70-300 mm, który ma być najmniejszym i najlżejszym obiektywem tego typu na świecie.

Obiektywy 70-300 mm to jedne z najczęściej kupowanych zoomów przez amatorów i hobbystów, którzy chcą spróbować swoich sił w fotografii sportu, dzikiej przyrody czy krajobrazów (tych bardziej odległych). Głównie dlatego, że jak na swoje możliwości są relatywnie tanie, ale dotyczy to tylko systemów lustrzankowych. W pełnoklatkowym, bezlusterkowym systemie Sony E natywne szkło 70-300 mm f/4.5-5.6 kosztuje aż 5000 zł. W końcu więc musiała pojawić się dla niego bardziej atrakcyjna alternatywa.

Już niebawem dostarczy nam ją Tamron, który ma już na koncie kilka bardzo dobrych i bardzo ciepło przyjętych przez użytkowników, przystępnych cenowo zoomów do systemu Sony. Wygląda na to, że podobnie będzie i tym razem.

Najbardziej kompaktowy obiektyw 70-300 na rynku

Producent chwali się, że Tamron 70-300 mm f/4.5-6.3Di III RXD będzie najlżejszym i najmniejszym obiektywem pełnoklatkowym tego typu na świecie - jego wymiary to raptem 148 x 77 mm przy wadze 545 g. Dzięki silnikowi krokowemu RXD szkło ma być także szybkie i w pełni współpracować z funkcjami śledzenia AF w aparatach Sony, a Tamron obiecuje także wysoką jakość optyki w zakresie rozdzielczości i korekcji aberracji chromatycznej.

To wszystko w parze z konstrukcją uszczelnioną przed kurzem i wilgocią, która z pozostałymi obiektywami Tamrona w systemie dzieli tę samą średnicę filtra - 67 mm.

Cena i dostępność

Na tę chwilę cena zapowiadanego obiektywu nie jest jeszcze znana, ale spodziewamy się pułapu około 50% niższego niż w przypadku systemówki Sony. W końcu Tamron jest ciut ciemniejszy i nie oferuje stabilizacji.

Obiektyw trafi do sprzedaży jesienią. Wtedy też poznamy więcej szczegółów na temat konstrukcji.

Więcej informacji na temat obiektywów producenta znajdziecie pod adresem tamron.eu.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Dobra wiadomość dla miłośników jasnych teleobiektywów. Jak informuje producent, na początku 2024 roku na rynek wprowadzony zostanie obiektym Sony FE 300 mm f/2.8 GM...
2
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Lekki, kompaktowy, bardzo dobry optycznie i o niespotykanym zakresie. Najnowszy obiektyw zoom do Sony FE 20-70 mm f/4 G wyznacza nowe standardy...
8
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa w krótkim czasie przeszłą drogę od producenta egzotycznej optyki, do twórcy profesjonalnych i innowacyjnych rozwiązań na rynek filmowy. Szkła z serii Proteus to...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)